Výmena spojkového lanka

Výmena spojkového lanka

Poslaťod Solitare » 15 Dec 2019, 11:22

Ahojte,

náhodou som včera prišiel na začatie "strapkania" spojkového lanka (foto).
Prekvapilo ma to, mám najazdené len 46 000 km. A je to na mieste ktoré premazávam raz za 500 až 1000 km pri čistení reťaze.
Jazdiť sa s tým dá, pre pocit v hlave a istotu som hneď objednal nové lanko, však je zima a mám čas na výmenu.
Chlapi bez DCT, máte niekto podobnú skúsenosť, alebo ste už menili a ak áno po koľkých km?
Prílohy
IMG_3387 ZM2.jpg
Solitare
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 17 Júl 2016, 07:00
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena spojkového lanka

Poslaťod Pito » 15 Dec 2019, 12:43

Lanka sa nemazu. Su ulozene v teflone a tym, ze ho mazes sa chyta prave prach a ine necistoty.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výmena spojkového lanka

Poslaťod Solitare » 15 Dec 2019, 13:16

Mazal som len tu časť čo je vidieť, ktorá sa zasúva do nastavovacej skrutky. Pri stlačení spojkovej páčky sa práve táto časť lanka jemne dotýka/kĺže po okraji dutinky v tej skrutke. Myslím si, že lanko by malo ísť čo najviac stredom dutinky. Možno mám nejakú chybu - pootočený/zahnutý ten závesný prvok v ktorom je uchytená tá nastavovacia skrutka.
Takže ten záves/ púzdro je uchytené k pravému krytu motora na troch miestach. Podľa výkresu na bike - parts Honda je to masívny prvok, kde by nemalo dôjsť k jeho poškodeniu, snáď iba pri páde motorky. Volá sa to " receiver, clutch cable" . Mne moto nepadla.
Solitare
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 17 Júl 2016, 07:00
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena spojkového lanka

Poslaťod puccky1 » 15 Dec 2019, 18:10

Pito kto nemaze ten nejede
Ale k problemu
Mam dvakrat tolko km a povodne lanko ale je tu jedno ale
Mal som ten isty problem ze sa mi dralo lanko v tom istom mieste ale bral som to tak ze mam vadny kus ktory nepasuje a jednoducho som zobral klieste a natocil tu dutinku tak aby sa lanko neodieralo.
Odporucal by som vsetkym majitelom NC s manualom skontrolovat ten kus pri motore ci sa lanko zlahka neodiera a pripadne to jemne poupravit kym nie je neskoro.

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výmena spojkového lanka

Poslaťod Solitare » 15 Dec 2019, 19:14

Ďakujem za reakcie aj za radu pre všetkých. O tomto je toto fórum.
Solitare
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 17 Júl 2016, 07:00
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena spojkového lanka

Poslaťod vladimir » 16 Dec 2019, 08:56

sú aj čisto teflónové mazadlá.. napríklad od firmy TKK Tekasol PTFE lebo niektoré sú z olejom ale tento je len teflon.. takže keď primazať radšej tento teflon.. neostane to mastné a lepkavé..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S


Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia