Zavieranie riaditok

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Macek » 31 Júl 2019, 06:23

..jaaaj.. vzhledem k tomu, že eNCéčkáři jsou zvykli na extremni nájezd na pneu a neřeší že tvarově je guma v prdeli, ale řeši vzorek vesměs a neřeší že mají gumu na motorce 3 roky a furt ji berou jako novou, tak se pak nedivím že se vam zaviraji řiditka.. zadní guma do tvaru rakve přední do A.. ale vzorek furt v limitu.. dokonce jsem se setkal s případem, kdy kamarád chtěl integru prodat protože se mu zaviraly řiditka a vubec nebral že ma špatne pneu..
..vzhledem k tomu že asi jediny ktery tady NC využiva na sportovní ježdění byl Pepe a tedy laboroval s tlaky, ostatním doporučuju se držet předepsaných tlaků pneu.. pokud přední nebude mit 2,5 ale 2,3 tak se zase tak moc neděje a rozhodně se vam nebudou zavirat kvůli toho řiditka.. navic jde i o typ pneu a venkovní teplotu potažmo styl jízdy a kde jezdíte..
..každý si na to asi musi přijít sám, malokdo si dá poradit hned.. jak říkám, je vás tu halda, kteří si gumy šetří i několik let.. to už tak nějak patří ke spořivému stylu NC strojů a jejich majitelů.. asi tu na mě nikdo nedá, ale všem doporučuju měnit pneu v okamžiku kdy začnou měnit jízdní vlastnosti a ne kdy dosáhnout zákonného limitu vzorku.. (nejlip obě současně)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Zizi79 » 31 Júl 2019, 08:18

velmi pekne ti DAKUJEM... ze sisi nespomenul :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod vladimir » 31 Júl 2019, 08:19

Macek.. nebuď na nás taký zlý.. :x

ja som tiež písal že mi to robila guma keď dosluhovala..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod keto » 31 Júl 2019, 11:49

Já bych to nehrotil, prostě je třeba s tou chutí zavření řidítek počítat, ať je na vině to nebo ono a při prudkém otáčení nemyslet na holky, ale držet řidítka pevně ;) ono taky na to zavření má enormní vliv práce s plynovou rukojetí, když člověk prudce ubere, tak to má logicky také tendenci se zavřít a naopak průjezd lehce pod plynem tomu zavření brání, chce to si na parkovišti trochu potrénovat ;)
Jinak má Macek pravdu, my turisté zase tak na ty gumy nehledíme, taky kdo by si kupoval NC na sportovně závodní ježdění kromě Pepého a už i ten ji vyměnil :mrgreen: ono atributy NCéčka jsou úplně někde jinde ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Macek » 31 Júl 2019, 14:06

..Vlaďo ja nejsem zly.. ja měl taky NC.. taky jsem šetřil určitě.. ja konstatuju jenom.. ;) a jen se zeptam, pišeš že guma dosluhovala, kolik měla najeto?
..já se vydal jinym směrem teďka, takže některé věci musim řešit a hlidat vic než kdysi.. tak jsem to na vas asi vybalil moc zhurta.. :D
..Zizi na Tebe myslim furt.. ale fčil nevim co mysliš že sem si nevzpomenul?.. s tou integrou jsem myslel Vyhloša.. on fakt chudak chtěl motku prodat, bo si myslel že ma křivy ram.. :D objimal mě a hrozně děkoval a uplně ožil jak sem mu řek že stači koupit nove pneu.. dal mi sjet a že pneu je skoro nove a že se mu to bula a zaviraji se řiditka.. tak ja vycházel z dojmu, že nové pneu znamená letošní.. jedu, zatočim a malem sem se rozjebal.. slezu, koukam a vpředu A vzadu rakev.. kurwa.. no jedu zpět, ptam se co to je a on zas že skoro nové.. tři roky tam jsou a mam něco málo přes 18 tisic km.. :lol: :lol: malem mě vezli..
..nová, správně nafoukaná a hezky kulata guma nemuže zavirat řiditka ani na NC.. pokud neni problem někde jinde..
..snad to bude pusobit mile, když dam nějaky ten smajlik.. ;) :)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Zizi79 » 31 Júl 2019, 19:06

ja len podpischujem , ze nikoho nepoznas co jazdil sportovo na integre...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Macek » 31 Júl 2019, 23:39

..přemyšlim.. nikdo mě nenapadá.. :lol: :lol: ;) postavu na to má akorát Pepe.. :lol:
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod vladimir » 01 Aug 2019, 15:02

zdravím Macek..

pýtal si sa na prednú gumu.. tá moja mala nabehaných cez 21 000.. minulé leto som najazdil 15 000 takže dlho na motorke nebola.. zadná guma mi vydrží 8 až 9 tisíc.. minulý rok mi to nerobila.. až tento keď som z jara vytiahol motorku.. myslím že na konci apríla som ju vyhodil.. bola zodraná po značky, pekne guľatá, žiadne hrany ani nejaká odskákaná..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Macek » 03 Aug 2019, 05:57

..myslim že moje dalši komenty nejsou podstatne.. ani přinosne.. trocha svěcené vody každe jaro a cajk.. a hlavně kolama na zemi když už ne nohama.. ;) :like:
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Meky » 03 Aug 2019, 13:33

[quote="Macek"].. trocha svěcené vody každe jaro a cajk..

:D :D ha ha, dlouho už jsem se tady na fóru nezasmál, óóó Macku jak jsem rád, že tě znám ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Richi » 03 Aug 2019, 22:17

Macek píše:.. trocha svěcené vody každe jaro a cajk..


:lol: :lol: :like:
Je to rozhodne lacnejšie ako nové pneumatiky :lol:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod Supi » 04 Aug 2019, 16:21

vladimir píše:ja som tiež písal že mi to robila guma keď dosluhovala..


Vladimir, tvoja predna guma dosluhovala vtedy, ked aj zadna. T.j. pri 8-9tis. Nie pri 21tis. Vymienaj obidve naraz a bude sa ti ovela lepsie jazdit.

Macek píše:.. to už tak nějak patří ke spořivému stylu NC strojů a jejich majitelů.. )

To by som az tak netvrdil. Moze to byt aj o neznalosti ;)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Zavieranie riaditok

Poslaťod vladimir » 04 Aug 2019, 18:33

ale nieee Supi..

ja poznám na motorke keď sa niečo chová ináč..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Predchádzajúci

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia