Vodiaca lista retaze

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Vodiaca lista retaze

Poslaťod BrAtKo » 11 Júl 2016, 18:57

Ahojte,

pri poslednom servise 24 000km som bol upozorneny na to, ze by som mal zacat uz pomaly uvazovat aj o vymene vodiacej listy retaze. To je ta plastova vec zospodu a z vrchu zadnej kyvky. Inak sa o tom zmienuje aj bezna uzivatelska prirucka, aby ste ju kontrolovali. Dnes som trosku patral a nasiel najlepsiu cenu 37EUR a mrknite ako prekvapivo to vyzera. http://www.cmsnl.com/products/slider-ch ... 4PdYPl96t9 zial maju strasne drahe postovne, tak sa to asi aj oplati objednat v Trnave si myslim.

Presne cislo dielu pre tvoj konkrertny model aj s diagramom najdes tu http://www.bike-parts-honda.com/
Naposledy upravil BrAtKo dňa 11 Júl 2016, 19:33, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod Alesko » 11 Júl 2016, 19:16

Tak to by ma zaujimalo ci to dakto uz menil?
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod gugo » 14 Júl 2016, 09:50

Vcelku maly najezd , ale jestli je lista sedrena z horni strany jak se po ni taha retez, tak bych mozna usoudil ze to bude extremne ekonomickou jizdou, kdy motor nejezdi moc v zatahu.
gugo
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13 Júl 2016, 09:05
Motorka: Iná

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod hipisko » 14 Júl 2016, 10:04

pito, netreba sa mstit, len nahras na smec.



gugo, mozes pls blizsie vysvetlit?
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod gugo » 14 Júl 2016, 10:25

vy fakt trpite stihomamem, ja to myslim ciste technicky a autorem te myslenky nejsem ja. Navic vas admin me psal ze ta vydrz listy neni u vsech NC stejna.
Takze je asi znamo ze kdyz hodne tahas, tak ti odejde retez a kolecka drive. Protoze je tam vetsi namahani. To namahani je hlavne na horni strane retezu protoze retez tahne zadni kolo kupredu. Kdyz za to tahas a jezdis dynamicky, tak tim vic.
Naopak kdyz budes jezdit kochacku na spotrebu, tak mas kolecka netknuty a retez ti spis odejde na zivotnost tesnicich prvku nez na mechanicky namahani. Pak je celkem jasny ze retez se ti bude vic tahat v pruvesu po vodici liste (napriklad kdyz brzdis motorem nebo proste neakcelerujes).
Tudiz me to prijde jako docela logicky vysvetleni, proste jakehokoliv negativniho prvku..ale jiste je to hodne BANu, protoze to napsal GUGO. :like:

edit: preklepy
gugo
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13 Júl 2016, 09:05
Motorka: Iná

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod Dovi » 14 Júl 2016, 10:40

 
gugo píše:Vcelku maly najezd , ale jestli je lista sedrena z horni strany jak se po ni taha retez, tak bych mozna usoudil ze to bude extremne ekonomickou jizdou, kdy motor nejezdi moc v zatahu.


Jenže BrAtKo není šetřílek (a už vůbec ne s "extrémně ekonomickou jízdou") - jezdí docela svižně (na možnosti NCčka).

Spíš bych to viděl:

- buďto na smolíka v podobě horší šarže podložky (nepravděpodobné, ale nelze to vyloučit)

- anebo spíš na volnější řetěz (větší než předepsaný průhyb) a na rychlé/časté střídání zátahu a brzdění motorem s rychlýma přechodama mezi těmito režimy.

Jinak jako rovnocenná (a možná i lepší) náhrada "gumových" podložek na kyvku se jeví samodomo podložky z plastových patníků u silnice (doporučuje pět zubařů a pět motorkářů že čtyř)...
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod BrAtKo » 14 Júl 2016, 12:10

Priatelia, servisak ma len jemne upozornil, ze pomaly prichadza cas uvazovat o vymene, to znamena, ze to kludne vydrzi este 10,20,30t co ja viem kolko podla toho ako som na to pozeral. Proste pohoda, nic sa nedeje, myslim, ze to aj tak najma chrani kyvku pred dotykom reraze na kov. Myslim, ze nejaku inu zasadnejsiu fuknciu to nema. A ak si videl ako ten diel vypada, tak ten plast ma divne tvary :)
Naposledy upravil BrAtKo dňa 14 Júl 2016, 13:28, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod gugo » 14 Júl 2016, 12:12

Dovi píše: 

Spíš bych to viděl:

- buďto na smolíka v podobě horší šarže podložky (nepravděpodobné, ale nelze to vyloučit)

- anebo spíš na volnější řetěz (větší než předepsaný průhyb) a na rychlé/časté střídání zátahu a brzdění motorem s rychlýma přechodama mezi těmito režimy.

Jinak jako rovnocenná (a možná i lepší) náhrada "gumových" podložek na kyvku se jeví samodomo podložky z plastových patníků u silnice (doporučuje pět zubařů a pět motorkářů že čtyř)...
 


nevim ja mel treba na TA volnej retez jako krava a podlozku na kyvce jsem nemenil ani v 80tkm .
JJinak patnik je dobra vec, ale uz to neni co to byvalo a preci by mejitele NC nekradli patniky u silnice. A kdyz uz tak bych tedy ukradnul pouze jeden a podle predem stanoveneho rozdelovniku, spravedlive podelil mezi vsechny.
gugo
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13 Júl 2016, 09:05
Motorka: Iná

Re: Vodiaca lista retaze

Poslaťod puccky1 » 14 Júl 2016, 19:25

No ja vam neviem povodne som sa v tejto teme nechcel vobec vyjadrovat ale ked citam co tu vsetko pisete akym stylom jazdy sa moze zodrat tak napisem teda svoj nazor
Mam necelych 70 000 km a horna lista podla mojho skromneho nazoru vypada stale rovnako a to teda jazdim kadejako aj na prasaka aj na kochacku
Preto sa mi nezda ze by ju bolo coskoro treba menit i ked moze sa stat ze vadna sarza alebo zmena dodavatela vid prvotne problemy veka na fake nadrzi u 750
Inak nie je ta lista obojstranna? Neda sa len otocit? Nejak som to blizsie nepozeral preto sa pytam ci je to vobec mozne lebo sa mi zdalo ze je tam len nasunuta a nechce sa mi pozerat servisny manual kedze ani neplanujem s nou nic robit

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia