scottoiler eSystem

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod KatjushaMan » 17 Sep 2017, 20:33

Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod KatjushaMan » 12 Aug 2019, 09:41

No za mna sa esystem oplati.


Pri klasickom mazani mi retaz vydrzala 25 500 km

Pri esysteme mam 40 000 km takze za mna pohoda a ziadne starosti. Aj ked prvych par tisic km sa jazdilo bez esystemu.
Aj ked degradacia retaze je potom skokova poslednych 2500 km uz to bolo onicom ale cakal som za novou retazovou sadou tak som to musel prezit. kedze jazdit musim.
Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 23 Aug 2021, 04:54

nazdárek..
bol som pobehať Rumunsko a priznám sa že budem musieť nahodiť nejaké samomazanie reťaze.. Tiger je vysoký aj široký a ani najľahší nieje.. každý deň som reťaz premazal ale bolo to málo..

predtým sme si urobili výlet po Slovensku a bol medzi nami aj jeden skútrik takže sme šli pomalšie a ani za plyn sa tak neťahalo.. a ono to je aj na reťazi poznať či sa ťahá za plyn alebo jazda na pohodu..

kamarát mal malú Yamahu 600 reťaz 525 a mazal bielym lepidlom.. a bol spokojný reťaz mu vydržala najmenej 25 tisíc.. teraz ma väčší stroj a problém.. reťaz menil po 15 tisíc a myslí si že to bola nejaká nekvalitná reťaz pritom motorku kupoval novú..

ja mažem olejom a čím hustejší tým dlhšie vydrží.. jeden raz vychvaľoval Dry Lube že s tým keď namaže veľmi dlho mu to vydrží.. valčeky na reťazi sú matné a keď sa lesknú znova namaže.. kúpil som to, namazal reťaz a po 150 km som pozrel na reťaz a ona sa krásne leskla.. takže nič.. no ale on sa na motorke len tak posúva, nepotiahne za plyn..

motorku mám ešte v záruke a nechce sa mi robiť nejaké zásahy do elektriky ani sania.. ale niečo s tým mazaním urobiť musím..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

scottoiler eSystem

Poslaťod BrAtKo » 23 Aug 2021, 09:53

Čauko. Otázka, o koľko km predĺžis životnost reťaze, pri jej cene 50-70€, ci sa ti táto extra starostlivosť vôbec vyplatí vzhľadom na peniaze a aj investovaný čas. Podobne je to aj s čistenim reťaze, nie len mazanim. Myslím, že sa sezónu neprejazdis reťaz a teda raz do roka meniť reťaz beriem, ako keby som menil olej. Zo začiatku som to riešil tiež, ale časom toto opadlo a už sa najmä jazdí (a radšej ani nenapisem ako často mazem a cistim ja). Za mňa teda scootoiler ako aj ten kettenmax sú vyhodené peniaze. Je to len môj skromný názor, motorka ma 104tisíc km a nevadí jej tento prístup.

P.S. čiže jednou vetou, nejako extra neriešim mazanie, raz za čas sprejnem bielym sprejom z Louis a trvá to asi 2 minúty reťaz mením asi tak 18-25tis. km. Teraz už kupujem lacnejšie reťaze od VX3 som už upustil.
Naposledy upravil BrAtKo dňa 23 Aug 2021, 13:15, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod keto » 23 Aug 2021, 10:32

scootoiler je pro ty, co nechtějí pořád řešit mazání a na nějakou tu korunu nehledí, protože dobrý je ten elektronický, kdy se nijak nezasahuje do elektriky, sání atd. jen se připojí na baterii +- a hotovo, provozoval jsem ho několik let, jediná nevýhoda je pro ty, co mají rádi motorku čistou a naleštěnou jelikož to prská na kolo a okolí řetězu, když jsem to nastavil na méně, neprskalo, ale zároveň málo mazalo a když na víc, tak už byly zase kapky na disku kola a okolo a to jsem používal jen ten jejich originál olej. Řetěz mi bezpečně vydržel 35 000 km, ale jak je už psáno výše, hodně záleží na pravé ruce řidiče, kolik ten řetěz dá :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 24 Aug 2021, 18:47

Bratko.. prvá reťaz mi vydržala chvíľu.. tak som kúpil pevnejšiu Českú DZX.. má o 2 desatiny hrubšie tie bočné platničky.. motorka bola hlučnejšia a boli cítiť vibrácie v stupačkách.. ono tá reťaz je aj o niečo ťažšia tak som ju dal dole a kúpil VX2-ku.. ako sme jazdili tak kamarát mi povedal že keď ide blízko pri mne tak počuje šušťanie.. asi reťaz..

potom som skúšal koleso nejak zladiť aby boli ozúbka v rovine.. šublérou som to vyrovnával na šponovákoch a posúval raz jednu stranu trochu viac potom druhú.. ale vyrovnané na šponovákoch to nebolo dobré.. nedarilo sa ale zlepšilo sa to.. tak som jazdil a zodral reťaz.. dal som novú aj ozubene kolesá a jazdil som..

potom ma napadlo zmeniť prevody.. menšie koliesko dopredu.. dal som dole to 17 zubové a pozerám naň že reťaz ho pekne leští z vnútornej strany od motora a vonkajšia strana je ako nová.. tak som s plechu vyrobil podložku a dal pod koliesko.. zadné koleso som dal do roviny a odvtedy ide všetko pekne..

tigrík má tiež taký nejaký problém.. na rozete je reťaz v jednej strane aj valčeky na reťazi sú stále v jednej strane.. keď pustím riaditka tak motorka sa ťahá doprava aj keď šublérou nastavím šponováky aby koleso išlo rovno.. než som išiel do Rumunska tak som odkrútil maticu čo drží predné koliesko a keď som zatočil koleso tak predné koliesko sa posunulo na hriadeli von skoro o 2 mm.. a samozrejme tiež bočná strana je ošúchána len tá vnútorná..

toto sú také srandy že reťaz sa viac hreje a keď sa hreje skôr sa zbaví mazadla a samozrejme sa skracuje jej životnosť.. preto chcem nejaké prídavné mazanie a ten problém s vyrovnaním tiež budem musieť poopraviť aspoň koľko pôjde..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 25 Aug 2021, 11:08

jeden tu u nás má Multistrádu 1260.. o reťaz sa stará a vraví.. nestačí len mazať ale aj pravidelne čistiť.. už bude mať nabehaných 50 tisíc a reťaz pôvodná.. budem ho musieť vyspovedať čo používa na reťaz.. druhý má Yamahu 900 na otočku ide to Tatier a späť išiel po diaľnici 150 a nejak si nedá povedať že mal aj v Tatrách premazať reťaz.. myslí si že kvalitná reťaz by to mala zvládať.. no reťaz bola hlučnejšia ako motorka po jeho návrate..

niekde som písal že na NC som nahodil O krúžkovú reťaz.. pár dní dozadu som si spomenul že mám ešte tú Českú DZX tak som ju nahodil.. tá reťaz ide neuveriteľne lahúčko.. keď len tak rukou zatočím koleso tak sa točí.. a je to poznať aj pri jazde ako keby niekto tej motorke pár koní pridal.. Tiger je v tomto ostuda.. zatočím koleso no to hneď stoji.. asi urobím test.. závažie na hák a zavesím to do vzorku aká váha potočí koleso..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

scottoiler eSystem

Poslaťod BrAtKo » 26 Aug 2021, 05:41

Dovca v SLO a HR a späť a tiež som nemazal Namazal som až po návrate a po umytí motorky. Mne nevadí pri jazde, že je reťaz hlucnejsia, aj tak to nepočujem. Spotrebu mam dlhodobo rovnakú, nebadam rozdiel keď je reťaz nová a neskôr. Ako som písal, pri tej cene reťaze nemá zmysel sa nad tým veľmi zamýšľať. Teda mňa osobne to netankuje a radšej si bezstarostne viac zajazdim. V žiadnom prípade nenabadam, aby ste to flakali ako ja :)

Rady a nápady Vladimíra sú skvelé a detailné a pomáhajú sa rozhodovať každému akým spôsobom bude venovať starostlivosť podľa svojho uváženia.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod Pavel » 26 Aug 2021, 09:20

Ja mám tu origo D.I.D a kolem jde úplně lehce protočit. Mažu sprejem, ale jen občas jak si vzpomenu a zdá se mi podle oka, že by trochu maziva potřebovala. Jinak jsem ji nikdy nečistil, ani kolečko, ta už by snad ani nešla vypucovat. No šla, ale kdo se s tím bude babrat :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 26 Aug 2021, 11:54

nazdar Pavel..
ono keď niečo poslúcha tak na to nešahám.. problém je keď neposlúcha.. ja to mám stále v hlave a hľadám riešenia.. ten smiešny test som včera urobil.. do vzorku som zavesil z drôtu hák a pridával veľké podložky.. na NC stačilo 0.24 kg a Tiger potreboval 0.67 kg aby sa koleso potočilo.. samozrejme som najprv odtlačil brzdového barana aby nedrhla doštička..

keď sa jazdia kratšie trasy tak sa to dá primáznuť no naše výlety boli aj 500 km za deň.. alebo do Rumunska 670 km a to už sa nedá na jedno namazanie doma..

už som niekde písal že reťaz má v pevných článkoch väčšiu medzeru a v prepojovacích ktoré sa opotrebovaním zväčšujú menšiu.. no zahodím reťaz a tie prepojovacie články majú ešte stále menšiu medzeru ako pevné až na pár článkov ktoré sú toľko zväčšené že reťaz chodí hore dole a zahodiť.. reťaz má nabehaných 14 tisíc a povedzme že vyše 100 článkov je ako nových žiadna zväčšená medzera ale 3-4 články sú po životnosti tak je to len zlá údržba..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod Pavel » 26 Aug 2021, 13:09

Můj řetěz má najeto 20tis.km a je jak nový, tichý, dokonce jsem jej ještě nemusel nikdy šponovat, průvěs má pořád stejný a jak má být. Většinou jezdím na pohodu, ale někdy ji taky dám, při předjíždění o dva kvalty dolů a plný, ale nevytahala se, až se tomu sám divím :D
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod Zizi79 » 26 Aug 2021, 17:38

Pavel, mne retaz neprezije vymenu oleja - kazdy mame motorku asi na iny ucel :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 27 Aug 2021, 06:51

Zizi vieme že ty máš zaseknutý plyn a tak jazdíš..

ale tá reťaz by mala trochu viac vydržať.. mazanie máš poriešené ale môj názor že tebe odídu gumičky na reťazi.. keby si chcel aby o nejaký kilometer viac vydržala Motul má taký veľmi riedky tekavý olej C3.. sprej má trubičku a zozadu na rozete jemne strieknuť na gumičky.. potáčať koleso a on zbehne aj o niekoľko tesnení nižšie.. keď si na to spomenieš a premažeš ich každých ale 1000 - 2000 km bude slúžiť trochu dlhšie.. viem že tebe je to jedno ale napísal som..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod vladimir » 29 Aug 2021, 08:33

prečítal som aj rôzne zahraničné fóra.. teda čo mi prekladač preložil a rozhodol som sa pre Cobrru Nemo.. kto je naučený starať sa o reťaz že sa doma namaže a po ceste primázne malo by to byť v pohode..

pobavilo ma ako tam riešili ekologické oleje na mazanie reťaze.. lebo vedľa cesty je príroda a hlavne motorkári ktorí jazdia po lesných cestách.. prirovnávali to k pilčíkom lebo oni tiež musia používať Eko olej na reťaz.. ale nikto tam nenapísal že píla spotrebuje na liter benzínu ale pól litra oleja čo sa z motocyklom nedá porovnať..

zadné koleso som zrovnal, motorka sa už neťahá doprava.. pre tých ktorým tiež motorka uteká do niektorej strany a chcú to napraviť tak do ktorej strany sa motorka ťahá tam treba nasmerovať aj zadné koleso..

ešte taká maličkosť.. na tých fórach dosť ľudí zmenilo mazanie z boku rozety na stred reťaze, valčeky a boli spokojnejší..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: scottoiler eSystem

Poslaťod Zizi79 » 29 Aug 2021, 09:04

ja som mal na kazdej motorke PD oiler... no po korone sa tak zdrazil, ze po pripocitani DPH a cla uz je to nerentabilne... ked stal 99 libier + 20 doprava bol to super kauf
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia