Výměna řetězovky

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod leso » 25 Apr 2020, 10:48

tak s odstupom casu viete povedat ci treba vymenit pri prvej vymene retaze aj predne koliecko alebo nie??
Obrázok užívateľa
leso
**
**
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 04 Dec 2019, 19:56
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Richi » 25 Apr 2020, 21:36

Ja vždy vymieňam celý kit. Predné, zadné aj reťaz.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 26 Apr 2020, 09:23

Tak kazdy ti napise asi iny nazor.
Ja som najprv vymenil cely kit ale koptom som menil len retaz.
Ale zas niekomu to nevydrzi ani 20 000 km ako mne prva a niekomu vydrzi aj cez 50 000 km.
Ja som mal druhu sadu x ring a mazal som ju len olejom a vydrzala asi 45 000 km
Preto nekupovat najlacnejsiu retaz a pokial je moznost mazat olejom tolko moja skusenost.
Moja prva retaz vydrzala asi 18 000 km ak aj ty nemas vela kludne vymen len retaz.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Meky » 26 Apr 2020, 11:09

[quote="puccky1"]Tak kazdy ti napise asi iny nazor.

Ano, také si myslím. Hodně záleží na řetězu a jak jezdíš. Můj nejčastější problém u řetězu je, že zatuhnou některé články na čepu a třepí se okroužky. První řetěz z výroby u mě měnil asi po 20 000 km že byl vytahaný. Druhý asi kolem 25 000 km, zatuhlé některé články, řetěz jinak OK, nebyl vůbec vytahaný, měřil jsem ho podle nového. Já osobně měním řetězová kola co druhou výměnu řetězu, také záleží kolik má celá sestava najeto a styl jízdy. Takže je to na tobě, co kdy :lol:
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod leso » 26 Apr 2020, 17:01

retaz je na vymenu,to mi je jasne. ak je povodna,podla Richiho ano,tak vydrzala cca 22 000 km. len som nazoru ze ak budu rozety-hlavne vpredu v poriadku, tak ich necham,pretoze si myslim,a aj som sa to tu docital, ze povodny diel je kvalitnejsi ako druhovyroba.zajtra otvorim a zistim stav.
samo ze nieje problem vymenit celu retazovu sadu,ale ak moze zostat original,tak zostane.
Obrázok užívateľa
leso
**
**
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 04 Dec 2019, 19:56
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 26 Apr 2020, 17:05

22 000 km je malo kludne ak nebudu kolesa viditelne zodrate vymen len retaz.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod leso » 27 Apr 2020, 14:26

tak kolecko vpredu je ako nove,no najskor som v tej mase maziva a blata nevedel najst retaz a ani kolecko.objednavam iba retaz,povodne ozubenie nechavam na mieste. dik za postrehy
Obrázok užívateľa
leso
**
**
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 04 Dec 2019, 19:56
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 27 Apr 2020, 18:50

No ked som dal prvy krat dole dekel bol tiez fajne zasraty od toho maglajzu tak odvtedy to cistim pravidelnejsie.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod vladimir » 26 Okt 2021, 18:30

nazdárek.. mame tu trochu nudu.. tak s čím sa bavím..

keď sme boli u pucckyho na haluškách tak som im pred odchodom ukazoval že mi reťaz už hrkoce na rozete.. a je to aj trochu cítiť pri jazde.. min. týždeň si vravím že prehodím gumu a poriešim aj reťaz a ozúbka keď už bude koleso dole.. nedalo mi to a po článku som skontroloval reťaz.. no ona je ešte dobrá ale na rozete sa už zuby tvarujú do zobáka..

chvíľu som sa škrabal za ušami a vravím si.. zváračka, navarím a vybrúsim.. ja už od 26 rokov mám vyrobený prípravok na brúsenie píl na cirkulár.. veľké pile na rezanie palivového dreva.. ročne mi prejde cez ruky ale 150 píl.. urobil som si prípravok kde položím rozetu, na brúsnom kotúči som urobil rádius a nastavil som výšku aby to bolo v strede kotúča..

dnes som robil zvárača.. samozrejme popri predávaní v obchode a zajtra som brusič..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 27 Okt 2021, 05:56

Len ci tym zvaranim neostane ta rozeta ako blato a zodere sa este skorej.
Ale ako hovori Jaro Slavik nevyskusas nevies

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod vladimir » 27 Okt 2021, 08:24

lustroval som internet tvrdonávarové elektródy a najtvrdšie sú Interweld 601 ale sú 2.5 a hrubšie, to isté aj Esab.. doma mám Esab hrúbka 2 mm na nerez.. keď som navaril húsenku a jamkárom urobil skúšku, samozrejme aj na rozete vyšlo to tak isto.. jamkár a kladivo voľným pádom takže taká skúška..

tie hrubšie elektródy som nechcel.. jedna vec je potom viac brúsenia a pri chytaní oblúka aby som niekde neodpálil zo zuba.. konce zubov sú pekné slúžia mi ako opierka pri presnej práci.. nesmiem ich poškodiť a každý zvar pri chladnutí sťahuje materiál.. pri tenšej elektróde neprehrejem zváraný materiál do takej hĺbky ako pri hrubšej..

nahodím aj primazávanie reťaze a myslím že keď bude valček reťaze mať olejový film navrchu tak rozeta vydrží dlhšie.. ale ako píšeš.. neskúsiš nevieš a čas ukáže..

možno to natočím do mobilu ako som to urobil ale mám tu kamošov motorkárov a budú sa smiať že opravujem niečo čo si môžem kúpiť.. no reťaz je dobrá ale samozrejme o kúsok dlhšia.. ja rozete tiež nechám o nejakú desatinu mm viac ako má nová rozeta..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Floyd » 27 Okt 2021, 12:29

Vlado, už som to tu tuším písal. Chcel by som ťa mať za suseda.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod vladimir » 27 Okt 2021, 16:00

nazdárek Floyd..
ja keď som bol malý tak my sme mali jediný na našej ulici vŕtačku.. no mali sme doma aj autogén a zváračku.. bola to doma že sa veci opravovali.. keď niečo zablblo tak rozobrať a opraviť.. a samozrejme aj rôzne veci vyrobiť lebo sa nedali kúpiť.. ešte rovno poviem že niektoré veci boli neskutočne drahé tak sa vyrábali doma..

rozetu som vybrúsil a ani to nejak dlho netrvalo .. a malá Greta by mala určite radosť.. keď si predstavíš rozetu od ťažby surovín cez spracovanie ocele.. potom opracovanie a následne cestuje cez pól sveta aby bola u mňa..

ale takto.. min. rok som chcel na NC kúpiť 44 z. rozetu a nikde nebola.. prepočítal som a vyšlo že keď dám na predok 16 z. koliesko
môžem dať 42 z. rozetu.. objednal som a odpoveď tá istá.. v nedohľadne.. asi po 4 mesiacoch mi prišli obe..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod keto » 28 Okt 2021, 22:13

Tak na motorce jsem neexperimentoval, prostě jsem dal po 35 000 km novou sadu a v 65 000 km jsem s ní prodal i motorku, takže za 8 let jedna sada, takže se s tím drbat mi přišlo poněkud nemoudré :mrgreen: , ale u elektrokola prodloužení životnosti řeším tak, že jen to ozubené kolečko otočím a používám tím pádem druhou stranu zubů, která je stále v dobrém stavu a najedu další porci km a pak vyměním za nové ;) ale nevím zda to lze nějak otáčet i na motorce, ale pokud ano, škoda práce s navařováním a broušením ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod vladimir » 29 Okt 2021, 20:35

zdravím keto.
mňa len tak niečo napadne.. potom si na to každú chvíľu spomeniem.. poriešim možnosti, postup ako to urobiť a urobím to.. keď sa niečo nepodarí alebo to jednoducho nejde ako som si to predstavoval tiež s toho nerobím vedu.. zahodím a život ide ďalej..

no zaskočia ma veci ako sú v dnešnej dobe urobené.. Tigrík má úzku rozetu priskrutkovanú na hliníkový unášač.. v unášači je osadenie ale v rozete je osadenie väčšie skoro o pól milimetra.. pri skladaní som to musel vystrediť.. spolu to drží 6 skrutiek 8 mm celozávit.. diery sú v unášači aj rozete 8.2 mm veľké a závit na skrutke 7.8 mm.. to aj komanči za starých čias by dali skrutky s čiastočným závitom aby cez ten hliník išiel hladký driek a diery by urobili presné.. takže tak..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia