Výměna řetězovky

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod puccky1 » 22 Mar 2016, 20:43

Nepochopil som naco kontrolovat rovnobeznost retaze
Na to sluzia rysky ako spominal Richi alebo ako to robim ja odmeriam si osku posuvnym meritkom
Ale kazdy sme nejaky nech si kazdy kupuje co len chce ked s tym bude spokojny ja to nepotrebujem ani pracku na retaz ani neviem ake mazace

Bratko nemal byt ten obrazok skorej niekde v udrzba retaze ?
Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Pito » 22 Mar 2016, 21:06

BrAtKo píše:Už som to sem dával aj s videom. Nástroj na kontrolu rovnobeznosti reťaze s rozetou.


A ak zistis, ze nie je rovnobezna potom co? Najma ak nevykazuje znamky umrtia :D

Ja radsej take veci nekupujem, robilo by mi to vrasky na cele :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod georgoo » 22 Mar 2016, 22:28

puccky1 píše:Bratko nemal byt ten obrazok skorej niekde v udrzba retaze ?


Ono by sa cele vlakno asi skor mohlo prehodit do Sekundarneho prevodu do sekcie udrzba ;)
Len uz je tu kadeco popisane a premazavat sa mi to nechce.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Pito » 14 Apr 2016, 15:26

Chalani, potrebujem rychlo info... Je toto koniec retaze? Ma uz sialeny prevys a tece takato jasno cervena farba z nej-zrejme to mazivo z vnutra... Co poviete?
Prílohy
IMG-20160414-WA0006.jpeg
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Alesko » 14 Apr 2016, 15:35

Pito zhanaj novu retazovku cim prv, to je uz prve varovanie ze rataz pomali kaput . Kolko mas na nej nabehane??
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Pito » 14 Apr 2016, 15:37

Praveze iba cez 17tkm... myslel som ze da viac. Nechcem skoncit takto...

https://www.youtube.com/watch?v=xBZWjwHgveY
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Alesko » 14 Apr 2016, 15:45

Najhorsi scenar, tu retaz ked zasprajcuje na retazovom koliesku na motore. Inaksie ja tu prvu reataz som tiez menil tusim po 17800km.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Macek » 14 Apr 2016, 15:50

..ja jsem vyměnil řetězovku včera.. přesně najeto 30tisic km.. měnil jsem si sam, nýtovačku jsem si pořídil značkovou DID.. po projetí jsem zaznamenal výrazně tišší chod a menší vibrace, ale původní rozety se zdály být nepoškozené a neopotřebované.. což mě překvapilo.. řetěz natahly byl určo.. zápis s fotkama bude na mojem profilu na motorkařach.. ;)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod BrAtKo » 14 Apr 2016, 15:56

Macek dobra sprava, ked bude aj postup bude to iste vitane, ja som cital na forach, ze kolecka staci menit s kazdou druhou mozno az tretou vymenou retaze. Ak by som menil cisto retaz, je nutne nieco rozoberat, okrem krytu predneho kolecka ? Ako si staru retaz odnitoval ?
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1420
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Macek » 14 Apr 2016, 16:22

..nýtovačka DID funguje i jako odnýtovačka.. koupil jsem origo ZDE..
..nejdříve jsem sundal zadní kolo.. ale doporučuju ho sundat až po povolení malé rozety.. kolem a řetězem se dá dobře podržet při povolování šroubu rozety.. no velkou rozetu je vyměnit brnkačka.. přední pak už taky.. já si v klidu sundal kryt malé rozetky, řadičku, ale i duralový držák stupačky.. měl jsem tam pak více místa a nic mi nepřekáželo.. (jsou to dva šrouby + dva malé co drží nosič kufru)
..řetěz jsem pak neřezal.. ale teda odnýtoval.. sundal, vyčistil vše okolo od starého maziva, vklidu a pomalu protáhl ručně nový řetěz.. nenapojoval jsem to na starý, abych si nový hned nezasral.. no pak jsem nandal zadní kolo s novou rozetou, povolil napínací šroubky, posunul kolo co nejvíc dopředu, protože jinak to vypadalo, že mám řetěz krátký.. :D
..nebyl samozřejmě.. no pak jsem spojku namazal, nandal kroužky, namazal, řetěz spojil a pak už jen namazané kroužky z druhé strany, krycí spojka a pak už přichází na řadu práce s nýtovačkou.. byla vcelku snadná a lehká, až jsem byl překvapeny.. po roznýtování jsem jen napnul řetěz na požadovaný průvěs a hotovno..
..jak jsem psal.. přiměřil jsem staré a nové rozetky a nebylo vidět žádné vyhnutí, vytlaky nebo jiné deformace zubů.. ze zadních stran rozet bylo trochu vyleštěno od oček řetězu.. staré rozety vyčistím a nafotim.. zatim nebyl čas.. ale rozhodně si je ještě nechávám, jako železnou rezervu..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod BrAtKo » 14 Apr 2016, 16:26

Ja smerujem k tomu, aby som nemusel ziadnu rozetku povolovat, demontovat apd. A ani koleso aby som nemusel zhadzovat, proste len kolo posuniem uplne dopredu, prevleciem retaz a je to. Cena nitovacky je dost vysoka, tu v BA by sme sa mohli zlozit na nu viaceri. Alebo budeme vsetci jazdit k Mackovi ci ako :)

1. retaz si ako prevliekol ked si si nepomahal starou retazou, ide to lahko ?
2. retaz najprv znitujes a potom ju natiahnes na zadnu velku rozetu je to tak ze ?
3. na DCT nemam zaradenu rychlost, tak celkom sranda to asi bude s malou prednou rozetou ju povolit a dotiahnut
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1420
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Macek » 14 Apr 2016, 16:48

..pokud neměníš rozety, tak je nemusíš povolovat samozřejmě.. takhle jen povolíš zadní kolo a napínáky.. stary řetěz roznýtuješ, půl spojkou stary a nový řetěz spojíš (před tím teda doporučuju starý řetěz vyčistit) no a starým řetězem ten nový protáhneš.. je to sranda.. na youtube jsou i videjka.. jakmile máš nový protažený, starý zahodíš a spojováním pokračuješ dál stejně jak jsem psal.. hotovo..
..já nýtovačku koupil i přes vysokou cenu origo profi.. nejdřív jsem ji chtěl s kamošem napul.. ale to by mohlo robit zlou krev.. takže jsem investoval a všem jsem řek, že kupovat nemusí, že mám.. a abych nebyl stratny, tak za pujčeni že chcu 100kč jako skromny příspěvek a pokud by někdo chtěl, tak za 200,- to i na počkání přehodim.. myslim že su levny ne?.. :D
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod BrAtKo » 14 Apr 2016, 16:53

Diky za informacie, myslim, ze to k tebe jedneho pekneho dna otocim a spojime prijemne s uzitocnym... Snad no nema vplyv na zaruku motorky, kedze som v zarucnej stale.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1420
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Macek » 14 Apr 2016, 17:53

..přijeď.. aspoň budu vědět jak vypadaš.. bo ten tvuj holoprdelnik moc osobniho kouzla nema.. ;)
..DENÍK a záznam o výměně řetězovky a brzdových desek..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výměna řetězovky

Poslaťod Alesko » 14 Apr 2016, 17:58

Macku jedna mala otazocka? Ta skrutka co zaistuje male zubove koliesko si prikrucal len tak na moment, ci si pouzil aj dake lepidlo na zavity? To plati ci si poistoval lepidlom matice zadnej rozety.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia