podvozek Ohlins

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod vladimir » 16 Mar 2018, 12:36

ja keď som kúpil motorku bola tvrdá až som si myslel že tá struna vzadu je len dekorácia.. postupne som ju spúšťal, tak ale o dva závity až to bolo konečne moc mäkké.. to znamená že na hrbe alebo jame sa motorka učupila a cítili som ako sa postupne dvíha.. to som prešiel aj niekoľko metrov..

potom som pružinu priťahoval.. matice som potočil alebo posunul len o dva zuby, ďalší víkend zase o dva až mi to začalo vyhovovať.. prejdem nerovnosť a cítim ako sa motorka vráti hore ani pomaly ani rýchlo.. nekope do zadku ani sa nehúpe..

že je tá pružina tak blízko čapu a ďaleko od kolesa tak potočenie o štvrť otáčky je poznať aj pri tak jemnom závite..

ešte malá technická rada.. keď som to šteloval vždy sa z maticou točila aj pružina tak som spodok pružiny prestrekol WD- 40 a šlo to ľahšie.. WD sa stratí, odparí alebo čo a neostane to zamastené aby sa lepila špina..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod Pavel » 16 Mar 2018, 12:36

Pepe píše:

Ty tlumiče nejsou určeny přímo na tu či onu motorku - zcela shodný model dodávají i Kawasaki na jejího nejvyššího naháče Z 1000 a to na vylepšený model R.
I když koupíte jinou značku, třeba Sachs, bude na naše NC pasovat. Jen třeba vybrat ten správný kompromis.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod Zizi79 » 16 Mar 2018, 13:45

dreamer píše:Tiez sa mi nezda, ze by bol podvozok v modeloch od 2016 nejako vyrazne zly, aspon teda na Integre. Je dost tuhy, co ja osobne preferujem. Ale je fakt, ze najazdim vacsinu km po rakuskych dokonalych cestach.


Ja som mal integru 2016 a teraz mam 2014...
- rozdiel bol podla mna len taky te predna vidla sa nemej ponarala ako teraz pri 2014,,, ale aj 2016 bola uskakana a dost nepohodlna... teraz s Matrisom je to n1... ale este som nebrusil hlavny stojan... este zima je..
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod keto » 16 Mar 2018, 15:27

Tak na motorce to je moje první výměna, ale na kole jsem s tím kdysi dost experimentoval a mezi těmi tlumiči jsou propastné rozdíly v chování i ceně. Nelze tedy očekávat od původního tlumiče, který nestojí ani třetinu toho, co ohlins stejné vlastnosti ;) to je prostě nereálné. Někomu to vyhovuje, někomu ne a někdo by do toho nedal tolik peněz, ale je jasné, že možnosti nastavení a i chování je někde jinde. Když se vyrábí motorka, kde se jde po nízké spotřebě, ceně atd. tak je jasné, že je cílená na spořivé zákazníky, tak nelze očekávat, že tam bude namontován nejdražší podvozek na trhu ;) . Mě ta motorka vyhovuje a tak jsem šel cestou vylepšení, jinak bych pokukoval po jiné. Myslím si, že Honda si sama byla vědoma, že na té první verzi NC byl podvozek slabším článkem, proto taky došlo ke změně u pozdějších modelů, sice ne asi na úroveň ohlinsu, ale rozhodně se to posunulo k vyšší kvalitě a je tam možná investice do podvozku zbytečná ;) Tím nechci říct, že by se na tom předtím jezdit nedalo, to rozhodně ne, ale proč si neudělat radost, že ano ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod vladimir » 16 Mar 2018, 15:50

čítal som že NC-čko bolo navrhnuté keď prišla kríza.. veľká motorka za nižšiu cenu z malou spotrebou..

nejaký čas dozadu keď som čítal o motorkách tak jazdci si sťažovali na prednú vidlicu koľko sa to ponára a prepadá pri brzdení ale nesťažovali si na jazdné vlastnosti.. výrobca sa prispôsobil, vidlice sú tvrdšie ale jazdné vlastnosti horšie..

keď sa oteplí tak sa pustím do prednej vidlice..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod Ruidos » 16 Mar 2018, 17:05

Tak keď sa otepli pustime sa do jazdenia :)



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod HonzaR » 16 Mar 2018, 18:06

Keto - bude ten tvůj ohlins-upgrade pasovat na Integru? Mám jinou zadní vidlici...
Zizi79 - čím ty jsi vylepšil podvozek Integry? I když v tvém případě asi do sportovna, že? Já bych chtěl do komfortu.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod keto » 16 Mar 2018, 19:09

To ti nepovím, jestli ta samá sada bude pasovat, ale objednává se to na konkrétní mašinu a rok výroby, takže když objednáš na tu svou, tak by neměl být problém ;) Ještě při objednávce je třeba uvést váhu jezdce a preferované použití a přijde ti to už patřičně nastavené :)
Tak jsem koukal na ebay a tam jsou přímo na integru, ale jsou něco dražší a nejsou k tomu pružiny do přední vidle, maximálně olej, takže na integře se zřejmě mění jen zadní jednotka a olej v přední vidlici a ta zadní jednotka má i jiné značení Modello: S46DR1 a i na fotografii je vidět, že je tam rozdíl;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod HonzaR » 16 Mar 2018, 19:55

Děkuju, já to asi špatně vyhledával... :)
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod Zizi79 » 16 Mar 2018, 20:09

keto píše:To ti nepovím, jestli ta samá sada bude pasovat, ale objednává se to na konkrétní mašinu a rok výroby, takže když objednáš na tu svou, tak by neměl být problém ;) Ještě při objednávce je třeba uvést váhu jezdce a preferované použití a přijde ti to už patřičně nastavené :)
Tak jsem koukal na ebay a tam jsou přímo na integru, ale jsou něco dražší a nejsou k tomu pružiny do přední vidle, maximálně olej, takže na integře se zřejmě mění jen zadní jednotka a olej v přední vidlici a ta zadní jednotka má i jiné značení Modello: S46DR1 a i na fotografii je vidět, že je tam rozdíl;)


Honzo ja mam odfajcene komplet klby na rukach... vsetky male klby... bez rozcvicky si rano nedam ani ponozky...
- Matris je original na INTEGRU, v podstane nikto ani na Sko nic nerobi
- par km mam za sebou a priecne nerobnosti NEEXISTUJU !! vobec ma nebolia ruky
- tlmice pridu nastavene na tvoju vahu z tovarne...
- ked chces naozaj komfort VYMEN AJ KARTRIDZE, matris ma komplet nastavitelne... zadny mam nastavitelny tiez ale s mojimi rukami to bez naradia nejde
- ja som isiel po komforte, v mojom stave uz "sportovejsia jazda" neprichadza do uvahy...
- mozno by som este dal miesto LINEARNYCH spruzin PROGRESIVNE... ale to az ked nasporim...

https://www.matrisdampers.com/en/prodot ... ucts/f15k/
https://www.matrisdampers.com/en/prodot ... cts/m46kd/
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod Meky » 16 Mar 2018, 21:09

[quote="vladimir"]čítal som že NC-čko bolo navrhnuté keď prišla kríza.. veľká motorka za nižšiu cenu z malou spotrebou..

nejaký čas dozadu keď som čítal o motorkách tak jazdci si sťažovali na prednú vidlicu koľko sa to ponára a prepadá pri brzdení ale nesťažovali si na jazdné vlastnosti.. výrobca sa prispôsobil, vidlice sú tvrdšie ale jazdné vlastnosti horšie..

No, nejsem si zcela jist Vladimíre, že motorka která se při brzdění ponořuje a přepadá, že má jinak dobré jízdní vlastnosti. Jinak téma přední tlumiče model do roku 2016 a od roku 2016 se řešilo tuším v tématu progresívní pružiny. Rozdíl bude v použití průtokového ventilu, který starý model nemá. :(
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod HonzaR » 16 Mar 2018, 21:31

Zizi, vďaka! :)
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod vladimir » 17 Mar 2018, 02:37

nazdárek Meky..
asi je to len tým aké máme cesty tu na Slovensku.. keby sme mali krásne cesty neriešili by sme toľko pérovanie.. čím sú cesty horšie tým viac toho musia pružiny vyžehliť.. z endurom som si v zátačke na mizernej asfaltke dovolil viac..

NC-čko sa mi páči ale to pérovania je na kvalitné cesty..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod pepe » 17 Mar 2018, 08:42

Prohlížel jsem ty komponenty od Matrisu, napohled vypadají úplně stejně jako kombinace Andreani-Ohlins, co mám já (dá se předpokládat, že i funkce bude na stejné úrovni), cartridge od Matrisu mají ale jednu výhodu - při montáži se nemusejí nevratně upravovat stávající vnitřky vidlice (jako u Andreaniho), což zjednodušuje montáž jako takovou, ale má to další významnou výhodu v tom, že při případném prodeji motorky jde vše vrátit do původního stavu a tyto komponenty prodat mnohem výhodněji zvlášť, což usnadňuje uvažování o ekonomice těchto úprav.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: podvozek Ohlins

Poslaťod pepe » 17 Mar 2018, 09:47

[quote="Zizi79"]

- mozno by som este dal miesto LINEARNYCH spruzin PROGRESIVNE... ale to az ked nasporim...


Zizi, nevím jak to myslíš, myslel jsem, že máš komponenty vyměněné komplet, tedy i s pružinami. Jakmile k tomu dáš jiné pružiny, nedej bože progresivní, přestane to tak dobře fungovat. Progresivní pružiny se řešily v samostatném tématu, nic neřeší. Všechny tyhle fajnové komponenty, o kterých tu je řeč mají pružiny lineární a jistě to není náhoda. Koneckonců, podívej se na původní pružiny, který jsi vyndal z vidlice a které Ti nevyhovovaly - jsou progresivní... ;)
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia