Progresivne pružiny NC750X

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod vladimir » 16 Júl 2018, 06:15

minule som sa aj potešil keď tu Richi napísal že výška hladiny sa v tlmiči nemení a to by potom boli jednoduché možnosti ako o kúsok zlepšiť pérovanie.. ale logika vraví že keď sa pozriem na spodný diel tlmiča ako na nádobu plnú oleja a pri zasúvaní do nej vrchného dielu v ktorom tiež je olej tak s toho spodného dielu musím niekde olej vytlačiť..

aj som sa kapku vystrašil že keď sa tá hladina nemení tak teraz ja mám stále vrch pružiny mimo olej.. tak rozobrať..

v sobotu po obede som zdvihol motorku otvoril tlmiče olej nalial ako má byť po vrch pružín, začal som zdvíhať koleso a olej šiel hore.. pri stlačení tlmičov o 10 cm olej vystúpil o 13.5 cm takže ide rýchlejšie hore ako pérovanie..


výška vzduchu od leja po zádku pri úplnom spustení tlmiča že koleso visí vo vzduchu je 19 cm.. pri stlačení o 10 cm sa ten vzduch musí stlačiť na 5.5 cm..

ešte som skúšal koľko ma to pustí hore a pri stlačení o 11 cm už to tak klepne.. výrobca jednoducho nedal veľa priestoru na chod tlmičov.. postavíte motorku.. tlmiče sa stlačia.. sadnete zase sa o kúsok zníži a na chod pri jazde je len niekoľko cm..


predtým som písal že ja som dal oleja menej a radšej ho vymením každý rok lebo to pérovanie je teraz úplne iné..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dottore » 10 Jan 2023, 14:15

precital som si toto - no nan kupeny set pruzin hyperpro - zadna aj do vidlice na 2021 NC 750X - idem to suskit vymenit - ano nezabite man, typek na webe to chvalil ze to polepsilo jazdne vlastvosti - ale skor by som bol zvedavy ci mate nieto na mot naistalovane tlmice zadne od YSS - koketujem ze si v thajsku jeden kupim, ked tam budem .
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Zizi79 » 10 Jan 2023, 14:59

yss som nemal ale mal som DRAHY MATRIS... podla toho co cakas od neho... ale za mna 85% staci tuhsia spruzina = teda HYPERPRO
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Luxy » 11 Jan 2023, 20:07

Ja keď som vymenil za zostavu andreani vpredu a ohlins vzadu - ako keby som sedel na úplne inej moto. Moto je oveľa kludnejsia v zákrutách aj na "slovenských" cestách... Len teraz chýbajú koníky :lol:
Keď už máš tie pružiny, ja by som ich založil a skús sa "pohrať" s tlakmi v pneu. Jeden by neveril aký rozdiel to spraví.
Luxy
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 27 Jún 2020, 08:58
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dottore » 12 Jan 2023, 08:53

vsak som kukal YSS zadny tlmic v thajsku - maju tam super ceny - o 100-150 menej - vsk ich tam robia .... ale hovorim si dam romu sancu - ten progresivnym pruzinam . V predoslych prispevkoch tu ktosi rorsil nejake ventilceky do prednych noh na olej , ale co ja vime teraz ta nova moto ma v sebe one - Showa - ja som do tychto technickych veci jelen - do zaciatku sezony to skuim vymenit - mylim tie pruzinu a uvudume ze co ... hmm kazdopadne diky za info
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dottore » 02 Feb 2023, 18:39

no... blizi sa cas prepruzinovania - nevie neikt niked navod ako dam dole zadny tlmic z motorky? - tada co vsetko musim rozobrat aby som sa dostal k upinacim srobom - NC 750 x alebo volaco na utube , alebo iny tutorial - nic som nenasiel
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Zizi79 » 07 Feb 2023, 09:30

Luxy píše:Ja keď som vymenil za zostavu andreani vpredu a ohlins vzadu - ako keby som sedel na úplne inej moto. Moto je oveľa kludnejsia v zákrutách aj na "slovenských" cestách... Len teraz chýbajú koníky :lol:
Keď už máš tie pružiny, ja by som ich založil a skús sa "pohrať" s tlakmi v pneu. Jeden by neveril aký rozdiel to spraví.


myslim ze PEPE mal tuto zostavu ako mas ty.... bol velmi spokojny
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dottore » 28 Feb 2023, 22:24

Tlm8c som vybral z moto ale pruzinu nie . Snad to typek bude vediet urobit ... uvidim ako to dipadne a hlavne som zvedavy co to urobi
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dottore » 02 Aug 2023, 15:48

spstna vazba + napokon som vymenil pruzinu v zadnom tlmici predne som zatial nechal tak - je to znat, jazda je hladska, a neciimt ani nerovnosti na ceste natolko, teda motorka neskace tolko - v brzdeniu - nevidim markantny postun - ale aby mi nebolo smutno, tak mi vytiwkol, alebo sa nejako uz poskodil tlmc na strej integre 2012 - nevedel by niekto poradit co s tym? alebo nevala sa niekomu nepotrebny tlmic doma?
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Predchádzajúci

Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia