Progresivne pružiny NC750X

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod puccky1 » 25 Jan 2018, 09:49

Ked si zvyknuty na enduro ako som bol ja tak bud vymen motorku alebo si budes musiet zvyknut
Ja som si vybral tu druhu moznost a uz to ani nejak neriesim

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod pepe » 25 Jan 2018, 12:54

vladimir píše:včera som už išiel do postele.. teraz dopíšem.. keď ten predok tak poskakuje na nerovnostiach nemusí to robiť len tá pružina ale malý prietok oleja cez prepúšťací ventil čo spomenul Meky..

Bingo, Vladimír, nakonec jsi na to přišel :D , na vině je kompresní tlumič :like:
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Meky » 25 Jan 2018, 15:48

Tak jak neexistuje univerzální motorka, tak neexistuje univerzální tlumič bez možnosti nastavení. Vždy to bude nějaký kompromis. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Meky » 17 Apr 2018, 20:16

Tak, kompromis, dilema, servis tlumičů, výměnu olejů v tlumičích, jak jsem psal výše v tomto tématu, mám vyřešené. NC - X r.v. 2014 má skutečně pružiny progresivní, jak se tady psalo. Nechal jsem vyměnit olej v předku, no, i s pružinami, za lineární s regulací. Vyměněný olej se sice podobal oleji, byl ale černý jak bota, černá. Někde jsem četl, že může po třech letech i zapáchat, ale nezapáchal. Olej v zadním jsem nechal vyměnit také, no, s celým novým tlumičem. Tak jako olej motorový, tak i olej tlumičový má nějaký servisní interval, to píši jen tak na okraj, kdyby si náhodou někdo vzpomněl, že olej je i někde jinde než v motoru. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Zizi79 » 17 Apr 2018, 20:47

a ako si spokojny?
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Meky » 17 Apr 2018, 20:53

Dnes mi to dělali, najeto cca 150 km, jo, musím přiznat, je to jiná moto, příští měsíc jedu Bardejov a okolí, dám vědět, můžeme dát někde kafe.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod puccky1 » 18 Apr 2018, 05:49

Ja mam stale povodny olej v tlmicoch :(
Uz dva roky sa na ne chystam a stale som sa k tomu nedokopal nemam cas ani jazdit :(
Ja tam uz ani olej nebudem mat ale len ani neviem co penu? Sajrajt?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Pavel » 18 Apr 2018, 08:19

Já to taky budu muset začít nějak řešit, když jedu sám, tak to je ještě v poho při jízdě na pohodu. V neděli jsem vezl neteř, no mladou štíhlou holku a už to bylo znát, motorka už plavala, nedovolil jsem si nic jiného, než převoz z místa na místo. Ty přední by ještě šly, ale ten zadní tlumič je měký, a to mám najeto jen 12 tis.km. Ale nechce se mi dávat 15tis. Kč za nový a lepší. No uvidím, na podzim to zkusím dát mechanikovi a poptat se blíže.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Puggy » 18 Apr 2018, 21:54

puccky1 píše:Ja mam stale povodny olej v tlmicoch :(
Uz dva roky sa na ne chystam a stale som sa k tomu nedokopal nemam cas ani jazdit :(
Ja tam uz ani olej nebudem mat ale len ani neviem co penu? Sajrajt?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Klídek Peťo, ja mám motku 6 rokov a tiež originál olej :lol:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod puccky1 » 19 Apr 2018, 05:15

Ano Laci az na to ze mne na tachaci uz minuly rok svietil udaj 80 000 km ;) ci skor pred dvomi rokmi 78 000 km :-)
I ked uz rocne skoro nic nenajazdim chcelo by to aspon ten olej vymenit

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod vladimir » 16 Jún 2018, 14:20

včera som vymenil olej v predných tlmičoch a hrúza..

olej s toho tiekol čierny a miestami taký strieborný.. potom som tam nalial petrolej pohýbal hore dole párkrát, vypustil a ešte raz takto prelial.. keď som zlial petrolej naspodu v miske ostali drobné kovové piliny a niektoré také dlhšie ako z drátenky..


poskladal som to, dal nový olej zatvoril a potom ma napadlo že mal som tie pružiny z vonkajšej strany jemným šmirglom prebehnúť a leštiacou pastou vyleštiť.. veď ten bordel vnútri to je len to že pružiny derú tie trúby zvnútra.. pružina je tvrdá a trúba mäkká..


neskúšali ste to niekto ? keby mala tá pružina čistejší, hladší povrch menej by brúsila.. keď bude nuda urobím to..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod vladimir » 17 Jún 2018, 19:43

fešáci.. teraz vám tu napíšem neuveriteľnú vec..

že sme dnes šli až po obede sa vyvenčiť tak ráno som vybral pružiny najprv ich prebehol 240-kou šmirglom na železo potom vodným 1200 a ono už sa to krásne lesklo tak som ich ešte prebehol 2000 vodným.. a neleštil som ich už žiadnou pastou..

ako som to mal zdvihnuté tak som pomeral koľko je tá vidlica vysunutá, predtým som zmeral koľko je to stlačené keď motorka stojí a tiež keď sa tam dajú tie trubky nad pružiny pritiahnu skrutky koľko to struny utopí v oleji.. vyšlo mi s toho že môžem 5.5 centimetra znížiť olej a pružiny budú stále v oleji..


lebo podľa mňa je tam málo miesta na vzduch.. ako keď zoberiete hustilku na bicykel..prstom pridržíte dierku a stlačíte.. najprv ide bez odporu.. potom to kúsok péruje a ďalej vás to nepustí.. takže k práci.. odtiahol som olej, dal tie trubky a zaskrutkoval..

po obede sme vypadli a bol som zvedavý ako sa to bude chovať.. idem po tých našich hrbatých cestách a ono to ide o moc krajšie a aj v zákrutách paráda.. len niečo bolo iné a nevedel som zo začiatku na to prísť.. až potom mi to došlo.. veď ja idem ako na úplne inej motorke.. ako keby tá motorka bola o polovicu ľahšia.. predtým som si stále uvedomoval tú váhu motorky.. bolo to v rukách cítiť.. ale teraz je ľahučká..


netreba zháňať iné pružiny.. tu je jednoduché riešenie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod peny » 17 Jún 2018, 20:37

samozrejme iba tak zo srandy je presne urcene kolko oleja ma ist do tlmica...... ale rob ako myslis no
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod Meky » 17 Jún 2018, 20:51

No Vladimíre, zajímavé čtení. Podle mě, ty tlumiče jsou už i tak dost měkké, když odebereš olej, budou podle mě ještě měkčí a uskákané, ale když ti to vyhovuje, proč né. Docela by mne zajímalo, jaké máš statické propružení tlumičů, pružin. Jestli máš hlavní stojan, odlehči přední kolo, tlumiče uvolněné a změř od nějakého pevného bodu, to uděláš i sám. Potom nasedni celou váhou jezdce, někdo ať změří propružení, opět ze stejného pevného bodu. Dej si na jeden tlumič stahovací pásku a jezdi. Páska ti potom ukáže, kam až tlumiče jdou a změř. Pak naměřené hodnoty sem písni, docela mne zajímá, co naměříš. :(
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Progresivne pružiny NC750X

Poslaťod dreamer » 17 Jún 2018, 21:46

Sak on si z toho urobil vzduchove pruzenie a la Fantomasov Citroen Ale vazne, mnozstvo oleja je predpisane vyrobcom z urciteho dovodu a je urcene celkom presne, nie priblizne, s tymto by som urcite neexperimentoval. Vzduch tam nema co hladat. Ak uz, tak sa daju skusat rozne viskozity oleja. Asi vies ako pracuje tlmic, tlmenie je regulovane prietokom oleja, ked sa k tomu prida vzduch, tak sa ti moze stat, ze budes mat v tlmicoch olejovu sodovku a zhorsia sa schopnosti tlmica navrhnute vyrobcom. Ja osobne neverim, ze by sa zmenili k lepsiemu aj ked nejaky ten docasny placebo efekt to mat moze.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia