Ložisko predného kolesa - oprava narazeného ráfiku

(rám, vidlice, pružiny, tlmiče, ...)

Ložisko predného kolesa - oprava narazeného ráfiku

Poslaťod TomasB » 19 Máj 2016, 14:28

Ložisko predného kolesa je zalisované. Je možné po rozobratí toto ložisko znovu zalisovať, alebo je nutné použiť nové?

Prečo sa pýtam: Narazil som o obrubník ráfik, je to trochu vykrivené, ale pri jazde to necítiť. V Honde navrhovali objednať nové, lebo ani nepočuli o tom, že sa to dá opraviť. V servise, kde opravujú pneumatiky aj disky a prezúvajú aj motorky povedali, že sa to dá opraviť, ale musí sa odstrojiť celé koleso (guma, kotúč, ložisko). Nahreje sa to, vyrovná a nechá vychladnúť. Som vďačný za každú radu, ak už toto niekto riešil.
EDIT: úprava predmetu

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil TomasB dňa 30 Máj 2016, 12:44, celkovo upravené 1
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod wirgil » 19 Máj 2016, 14:56

To teda musela bejt šupa. Mně se to stát, tak měním nejen kolo, ale i zahnědlou sedačku :roll: A potom bych ložisko vyměnil za nový.
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod TomasB » 19 Máj 2016, 15:06

Toto spravila zotrvačnosť stroja v malej rýchlosti a zlý uhol, chytil som to z boku. Pohyboval som sa na dvore, mám niečo s plynom, tak pri rozbehu to nie je plynulé. Pridám, motorka vyrazí, brzdím, ale motor zrýchľuje (mám DCT, takže spojka nie je) a bác... Odvtedy motorku po dvore radšej tlačím.

EDIT: Cena nového ráfku predného kolesa v Honde je 14.380,- kč, práca (prezutie, vyváženie a premontovanie kotúča) okolo 1000,-Kč. Odhad opravy je okolo 2.000 Kč. Otázka je to ložisko...
Naposledy upravil TomasB dňa 19 Máj 2016, 15:58, celkovo upravené 1
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod puccky1 » 19 Máj 2016, 15:56

Ti poviem ze krive je to riadne ale da sa to urobit
Jeden pan na dochodku z Krupiny to robi celemu BB kraju
Neviem odkial si ak budes chciet skusim znova nan zohnat kontakt robil koleso aj synovcovi aj mu ho strekol

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod TomasB » 19 Máj 2016, 16:04

Ďakujem, žijem v Brne, motorku som doviezol z Blavy. Neviem, či by som si trúfol na tom až do Krupiny. Jazdiť sa na tom dá, len mám strach, že zrazu príde ta chvíľa, keď sa nebude dať, v nejakej zatáčke... Tak sa snažím jazdiť hlavne rovno ;-)
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod puccky1 » 19 Máj 2016, 16:20

No myslim ze aj v Trnave to rovnaju treba len googlit alebo pozriet na motoride sk tak urcite nieco najdes len treba tam zadat spravne slovicka a urcite nieco vyhodi
Ak budem na pc tak to pozriem a keby daco poslem ti to

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod Richi » 19 Máj 2016, 19:10

Ložiská v kolesách sa menia bežne. Stojí to pár eur tak podľa mňa nešpekuluj s vracaním späť možno poškodených ložísk ale kúp nové.
DCT za studena nefunguje korektne. To som zistil už tiež na vlastnej koži. Odvtedy pri pomalom manévrovaní so studeným motorom som extra opatrný.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ložisko predného kolesa

Poslaťod TomasB » 20 Máj 2016, 07:37

Našiel som anglický servisný manuál. Podľa značiek sa pri znovuzložení stredu musí použiť nové ložisko BEARING (6204UU) a prachové tesnenie DUST SEAL. Je tam naznačené, že sa musia dať aj nové upevňovacie skrutky brzdového kotúča. Objednávam...
Richi, puccky1: Ďakujem za rady. Pre niekoho možno samozrejmé veci, mne to pomohlo nájsť čo potrebujem.

EDIT: Mám opravené: Pýtal som sa v Honde čo všetko treba dať nové, keď sa dáva dole ložisko z kolesa. Povedali mi, že to nie je problém vyklepnúť a zas nalisovať naspať. Nové upevňovacie skrutky na brzdový kotúč netreba, ak sa montuje povodný kotúč na povodný ráfik, ale treba ich zaistiť lepidlom na závity.
Pre istotu som v Honde kúpil nové ložiská a guferá (1.600,- Kč s DPH). Človek, čo opravoval krivý ráf mal obavu, že to praskne, pretože Honda používa na ráfiky tvrdšiu zliatinu, než je bežné. Takže som mal telefonát a pár hodín som mu potichu držal palce, nech sa podarí. Výsledok je skvelý. Cena 2.900 Kč s DPH. Keby to niekto riešil v Brne, tak André v Kr. Poli... Trvalo to dva dni, lebo sa to zdržalo vo firme, čo to rovnala (tam chcú z motoriek len ráfy, nevyberajú a nelisujú ložiská) inak by to bolo asi za jeden deň.
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ložisko predného kolesa - oprava narazeného ráfiku

Poslaťod Meky » 08 Dec 2017, 19:36

Po návratu z dovolené při mytí motorky jsem objevil vykřivený lem předního kolo, sice méně než co je vyobrazeno výše, ale kousek byl vyštíplý, tlak v pneu držel, sezonu jsem dojezdil. Tento týden jsem kolo sundal a celé zavezl do pneuservisu v Ostravě. Nic jsem nesundaval !! Za dva dny jsem jel pro kolo, vyrovnané, zavařené, obroušené, opravované místo přestříkané černou barvou, nasazen nový plášť, který se objednával, ba dokonce reflexní pásek na boku nepoškozen, cena za opravu 400,- kč. Jak jsem zjišťoval možnosti opravy, tak firem na opravu disků je dost a lze kolo poslat.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Ložisko predného kolesa - oprava narazeného ráfiku

Poslaťod Floyd » 09 Dec 2017, 03:18

Jeden predný disk na NC mám na predaj ak by niekto chcel.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X


Späť na Rám, odpruženie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia