Miláno na Veľkú noc

Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 23 Feb 2018, 21:10

Ahojte.
Rád by som prevetral svoju novú NC počas Veľkej noci do Milána za priateľmi.
Chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadne trasy. Jednoducho, aby sme niekde na horách s priateľkou nezmrzli a aby sme aj niečo pekné cestou videli. Chceme za 2 dni dôjsť tam, 2 dni pobudnúť a 2 dni späť. Snáď počasie bude lepšie a stihnem do vtedy spraviť 1000 km do prvej garančky :D
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Puggy » 23 Feb 2018, 22:40

Počas Veľkej noci bude po ceste ešte sneh :(
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod puccky1 » 24 Feb 2018, 07:36

Nechcem ti brat iluzie ale pocas velkej noci bude este pravdepodobne dost velka zima a na niektorich miestach moze byt este ozaj sneh
Ja osobne som co to pojazdil v zime ale na tak dlhu trasu v chladnom pocasi by som urcite nesiel a uz duplom by som do zimy netahal zenu
Ak ju mas aspon trosku rad zober ju tam na aute uvidite to iste a vietor vo vlasoch si doprajete ked bude teplejsie

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 24 Feb 2018, 08:06

Ďakujem za odpovede. Dali sme si ešte 2 týždne čas na rozhodnutie podľa počasia. Chceme ísť na motorke, no pokiaľ to nepôjde tak to budeme musieť odložiť na neskôr. Minulý rok sme už začiatkom marca jazdili, tak sme sa podľa toho nejako orientovali..
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Zizi79 » 24 Feb 2018, 10:58

na motorke cesta do Milana v zime je hlavne onicom...
- ked chces ist mimo dialnic, potrebujes aspon 1-2 x prespat niekde
- ked chces ist po dialniciach 1x prespat ale cesta bude o nicom
- ked si maniak (ako ja :-) ) das to aj za jeden den (ale to uz z pozitkom z jazdy nema nic spolocne)
- co sa tyka partnerky ist s nou 1000 km na jeden zatah - uz s tebou viac nesadne na motorku (ja som tak poriesil svoju a mam pokoj :-) - chodim uz sam)
- jazda v zime ma svoje specifika, no ak nemas aspon co to pojazdene za mokra a mrazu, velmi ti jazdu neodporucam (aj na suchej ceste v horach prides na vlhky usek ktory bude namrznuty - a najdu ta az v lete ked budu kosit :-( )
- samozrejme chlad pri jazde (pokial nemas vyhrievane oblecenie ta donuti zastavovat aspon 1-1,5 hodinovych intervaloch, co cestu silno predlzi)
- ak chces vyhrievane oblecenie pre seba aj priatelku tak pocitaj s odberom minimalne 200 watov a to tvoj alternator neda (ja mam 170w a mam moznost svietit alebo vyhrievat)
- pri jazde pod 5 C uz je klasicka guma natolko studena ze sa prilnavost znizuje az o 40%
- teda investicia minimalne do gum aspon H K73 so silikou
- a to vsetko za SUCHEHO pocasia.. ked zaprsi a bude 5 C, kde musis ist aspon 80 km/h aby si nieco videl... tak to bude trapenka
... asi vsetko co ma napadlo ( mam za sebou 400 km v -17C , 900km -6C az +5C naozaj viem o com pisem a kopec jazd zimných )
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 24 Feb 2018, 11:57

Tu nešlo o cesta je cieľ, ale cieľ je Miláno. Toto sa spojilo s absťákom z motorky a vznikol návrh sa tam previesť. :D
Mne až tak chlad nevadí a ak by bolo 15C, tak by sme šli. Ak bude menej, tak termín posunieme.
Motooblečenie nemáme vyhrievané a motorka je v základe zatiaľ. Asi by to chcelo aspoň vyhrievané rúčky. Obuté sú tam Brigestone Battlewing.
Inak priateľka sa teší asi viac ako ja, ale určite by sme 1 krát spali niekde na pól ceste, teda na deň to vychádza cca 600km.. Tvoje výkony v zime by som nedal aj keď si myslím, že som dobrý NINJA :D
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Zizi79 » 24 Feb 2018, 12:25

fakt ver mi ... ja len dobre chcem ... ine je to tu, ine je to v alpach, v rakusku ti zafuka pri 10 C severacik a bude kosa...
prehodnot to... neboj, budes mat este cas sa rozjazdit a na bud. rok prides na Ladove medvede...
- ak pojdes tak drzim palce... na buduci rok mozeme ist do Milana na EICMU... aspon nepojdem sam
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 24 Feb 2018, 13:42

Chalani Ti dobre radia.

Ak pojdes cisto po dialnici, tak za 2 dni to das. Do Milana prides poriadne vymrznuty, otraveny a unudeny. Cestou nic zaujimave neuvidis. Jedine, ze by ste sa na hodinku zastavili napr. vo Verone. Tam by Ti frajerka mozno odpustila tu nudnu cestu, ktoru ste absolvovali. :D

Ak by si chcel cestou aj nieco vidiet, treba ist cez hory. V lete si na podobnu cestu nechavam tak 3 dni. V tvojom termine by mi to trvalo.... 0 dni. Na toto by som sa fakt nedal :lol:
V Alpach bude zaciatkom aprila este kopec snehu. V noci bude mrznut a snezit, cez den bude tak 5, max10 stupnov. Vsetci naokolo budu lyzovat, len ty by si tam bol jediny exot na motorke, :-)

Do Alp jazdim najskor koncom maja. Skor to nema vyznam.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 24 Feb 2018, 15:04

Určite by som sa snažil hory obísť, ak by som šiel cez Veľkú noc.. Pokiaľ neskôr tak jednoznačne hory.. Aj keď to Miláno bude tak či tak zrýchlený presun kvôli dovolenke. Cez leto plánujem toho viac, tak si musím pošetriť voľno a aj preto som chcel využiť sviatky. Kurnik ale všetko isto dobre dopadne a bude v pólke marca 15C :D . Musím ešte stihnúť najazdiť 1000 km do garančky, zatiaľ mám 500m :D
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Floyd » 24 Feb 2018, 15:56

Tomáš, koľkú motorku máš ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 24 Feb 2018, 17:45

Svoju veľkú motorku druhú. Predtým som si len požičiaval. Prečo?
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod peny » 24 Feb 2018, 17:53

podla mna Floyd mieril ci uz nieco mas odjazdene alebo je to "prvy velky vylet"
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 24 Feb 2018, 19:02

Už čosi málo som pojazdil.. Skôr také jednodňovky alebo víkendovky, ale aj Rumunsko som si minulý rok obišiel. To boli nejaké 2 týždne vtedy.. Tu má skôr zaujímalo čo má čaká v tomto termíne a kadiaľ ísť.
Veru bobky mám keďže mi to tu neodporúčate. NC fórum sledujem asi 3 roky a veľa som odtiaľto načerpal, tak preto som chcel radu.. avšak ak to nevíde tak Miláno nikam neutečie a vymyslím to na neskôr.
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Zizi79 » 24 Feb 2018, 19:56

- najvasci problem su skusenosti v zime... jazda je velmi specificka... Richi urcite potvrdi...
- kludne trenuj a skusaj ... budes mat tento tyzden prilezitost - bude chladno
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Richi » 24 Feb 2018, 22:27

Je to tak! V zime jazdiť po cestách je nezmysel. Jazdu si neužiješ kvôli slabej adhézii a po pár hodinách je ti už zima. Je to dobre iba ak na zahnanie absťáku pri jazde okolo komína. Navyše je aj skoro tma.

Treba ísť do lesov, polí a lúk. Pri jazde v stupačkách sa aj príjemné zahreješ. ;)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia