Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod puccky1 » 27 Júl 2016, 22:13

CONTINENTAL TKC 80 , Zadná
nájazd 9 000 km,zjazdená do 0,5 mm
prilnavost na suchu 2
prilnavost za mokra 4
Pneumatiku by som hodnotil ako dobrú má mierne vybrácie ale nič hrozne na asfalte drži až po možnosti motocykla.
V daždi sa správa nevyspytatelne stále som mal pocit že ma chce švacnút o zem.
V teréne o mnoho lepšia ako bežná cestná guma ale pozor ten štupel je dost hrubý takže nedrží až tak dobre ako klasický drapák na kroske.
Označenie má M+S ale na nejaké jazdenie v snehu to nie je i ked chladne teploty zvláda velmo dobre klopit až po stupacku sa dalo v pohode aj pri 5 stupnoch ale zaznamenal som ze ked bola teplota vyššia tak som mal pocit ze potom uz ten stupel trocha uteka ale nikdy neustrelil celkom pád ktorý som mal bola moto už za hranicou jej možností a oprel som výfuk tam už nie je čo riešit :lol:
Obrázok

CONTINENTAL TKC 80 , Predná
nájazd 9 000 km,zjazdená do 4 mm
prilnavost na suchu 2
prilnavost za mokra 4
Pneumatiku by som hodnotil ako dobrú má mierne vybrácie ale nič hrozne na asfalte drži až po možnosti motocykla.
V daždi sa správa nevyspytatelne stále som mal pocit že ma chce švacnút o zem.
V teréne o mnoho lepšia ako bežná cestná guma ale pozor ten štupel je dost hrubý takže nedrží až tak dobre ako klasický drapák na kroske.
Označenie má M+S ale na nejaké jazdenie v snehu to nie je i ked chladne teploty zvláda velmo dobre klopit až po stupacku sa dalo v pohode aj pri 5 stupnoch ale zaznamenal som ze ked bola teplota vyššia tak som mal pocit ze potom uz ten stupel trocha uteka ale nikdy neustrelil celkom pád ktorý som mal bola moto už za hranicou jej možností a oprel som výfuk tam už nie je čo riešit :lol:
Obrázok
Este pre upresnenie zadna sa nerobi í v rozmere 160/60 tak som zvolil rozmer 150/70
Tima mi pisal prečo som nedal radšej rozmer 170
No ja si myslím že na naše stroje sa skor hodí rozmer 150/70 ved už ten tam vošiel len tak tak mám blaník Givi a musel som ho ešte podkladat aby mi tam vošlo koleso nehovoriac o tom že boky boli dost na tesno
Obrázok
Bol som spokojný rád som vybehol kdekolvek na kopec a pozeral krajinku to mi bude teraz asi najviac chýbat ale na jar ma caká stk takže som musel kúpit gumy s rozmerom ktorý je zapísanyý v tp
Možno sa k nim vrátim čoskor uvidim ako si zvyknem v teréne bez štuplov a vadí mi este ten malý najazd km :(
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod HonzaR » 30 Júl 2016, 15:46

Měl bych tady hodnocení Pirelli Scorpion Trail po 5000km. Docela ubyl vzorek - přední ze 4 na 3 a zadní z 6 na 4, měřeno na středu běhounu. Vzadu už se pomalu, ale jistě tvoří ploška, i když na jízdních vlastnostech to zatím nepozoruju. Opravil jsem předchozí hodnocení na jízdu v mokru - o stupeň horší známka. A to po srovnání stejné trasy, kterou jsem jel v dešti na Michelinkách.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pavel » 08 Aug 2016, 13:24

Mohl by moderátor přesunout příspěvky z témy Re: Prezuvanie pneu, které tam nepatří sem, zejména ty poslední, ať se to nemotá do přezouvání, tady je i o těch Pirelkách napsáno více :) Já osobně si nemyslím, že pneu stará tři roky bude až tak špatná, třeba jen Puccky natrefil na nějaký zmetek se špatnou směsí, problém nebude ve stáří těchto pneu. Na mých původních je rok výroby 2012 a sedí jak přibité, nikdy mi nehly ani o chlup a párkrát jsem byl i ve smyku při brzdění. Naprostá většina je tady s Pirelkami spokojena. Zrovna dneska jsem se na ně díval a konzervační film na nich mám tmavý a lesknou se ako cigonovy gule, "voní" stále novotou :D Kamarád koupil starého Bandita a má tam gumy ještě z roku 2002, tak říkal že už to není ono, ale pořád na nich jezdí. Tomu bych věřil...to už jsou opravdu staré gumy

Stránku napřed HonzaR napsal: Risknul jsem nákup sady DOTxx13 (pouhých 2400Kč), ale vyplatilo se. Gumy jsou výborné, zdá se mi, že proti Michelinkám drží o chlup lépe na pohozeném písku na asfaltu, ale může to být jen pocit z nových gum. Po dobré zkušenosti jsem rychle pořídil ještě jednu výhodnou sadu do zásoby ;) .
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod puccky1 » 08 Aug 2016, 14:36

Pavel tie prispevky sem presuvat nebudem lebo sem nepatria!!!!
Naschval som to pisal tam lebo som ich len teraz prezul
Sem sa maju pisat len recenzie ked tu gumu celu zjazdis a az potom mozes hodnotit aka bola
Zatial som napisal len svoje prve pocity ktore su uplne na hovno a neverim ze sa niekedy zmenia ked gumy vyzujem tak potom sem napisem riadnu recenziu
A teraz tu tvoj prispevok je off a ja nemam cas ho presuvat musim makat takze bol by som rad keby ste sem davali len prispevky ohladom gum ktore ste uz dojazdili aby sa vedelo ako sa spravali pocas celej zivotnostie a nie len ked su nove i ked ja som si myslel ze vsetky nove su najprv super

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod HonzaR » 19 Júl 2017, 09:03

Doplnil jsem na 1. stránce dole své hodnocení Pirelli Angel GT. Závěr - vracím se k Michelinům PR4.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Jirka » 19 Júl 2017, 16:54

HonzaR píše:Doplnil jsem na 1. stránce dole své hodnocení Pirelli Angel GT. Závěr - vracím se k Michelinům PR4.

Máš recht. Já je teď měním a dávám je znovu. :like:
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Alesko » 19 Júl 2017, 18:37

Ja tiez deriem uz druhu sadu mp4, a spokojnost :like:
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pavel » 19 Júl 2017, 20:01

No a jak si mám potom vybrat novou gumu, která bude jedna z nejlepších, jeden tady vychvaluje Pirelli Angel GT, druhý zase ST, třetí Pirelli Scorpion ať už jedničky či dvojky, čtvrtý PR 4 a pátý něco od Metzelerek. Další je zase hatí, že nejsou moc dobré, každému vyhovuje něco jiného.

Georgoo vychválil jako nejlepší gumy na NC Angel GT

Piťo zase ty Angel ST

Většina chválila ty PR 4, ale že se prý zase trochu bortí za horka v náklonech, ale že v dešti jsou dobré, já ale v dešti nejezdím

Ještě rok do výměny počkám, nezjezdil jsem ty origo. Tak mi nejlépe na příští rok vycházejí tyto https://motorky.bazos.cz/inzerat/754740 ... 606017.php
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pito » 19 Júl 2017, 20:12

Ja spolu s ST som tiez chvalil GT. Je sice pravda ze PR4 som osobne nejazdil, ale po skusenostiach znamych a z recenzii som ich ani neskusal prave kvoli tomu "borteniu" v zatackach.

Pavliku ale aj ostatni... Pri gumach je to ako pri vybere motorky... Kazdemu sedi nieco uplne ine. Ale poviem jedno-dnes uz vyslovene zle gumy nekupis. Osobne vsak ked vidim niektori ako jazdia... Narazam na techniku jazdy. A potom pocuvat: "Nieco je s tou motorkou zle", "asi zly podvozok", "gumy ma nedrzia a klzu"...

Ja tieto nareky uz ani nevnimam a idem si podla seba. Neviem si totiz predstavit co na ST/GT moze niekomu nevyhovovat. Od turistiky vo dvojici az po jazdu na okruhu, vsetko s prehladom. No a na druhej strane-ak vidim, ze niekto je uplny ignorant a jazdi so zle nahustenymi pneu, s pneu ktore maju sialenu plosku alebo ma uplne zly styl (techniku) jazdy a taky potom ide recenzovat gumu-pre mna taka recenzia nema ziadnu hodnotu a to sa nechcem nikoho dotknut.
Naposledy upravil Pito dňa 19 Júl 2017, 20:13, celkovo upravené 1
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod pudis15 » 19 Júl 2017, 20:12

A to k tomu ještě můžeš připočítat AVON, také solidní guma, byť v Česku není k dostání.

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Jirka » 19 Júl 2017, 21:43

Pavel píše:No a jak si mám potom vybrat novou gumu, která bude jedna z nejlepších, jeden tady vychvaluje Pirelli Angel GT, druhý zase ST, třetí Pirelli Scorpion ať už jedničky či dvojky, čtvrtý PR 4 a pátý něco od Metzelerek. Další je zase hatí, že nejsou moc dobré, každému vyhovuje něco jiného.

Georgoo vychválil jako nejlepší gumy na NC Angel GT

Piťo zase ty Angel ST

Většina chválila ty PR 4, ale že se prý zase trochu bortí za horka v náklonech, ale že v dešti jsou dobré, já ale v dešti nejezdím

Ještě rok do výměny počkám, nezjezdil jsem ty origo. Tak mi nejlépe na příští rok vycházejí tyto https://motorky.bazos.cz/inzerat/754740 ... 606017.php


Pavle, aby jsi je ty dostal do náklonu aby se bortily, tak to nemusíš mít žádnej strach. To se stane akorát když se jmenuješ Macek a škrtáš stupačkou a si v Itálii a je přes 30 stupňů. Takže když splníš z těchle 4 podmínek alespoň 3 tak se to stane. Takže ty se nemusíš bát. :D :lol:
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pavel » 19 Júl 2017, 21:59

Jirko díky, super poznatek, Macek už teď jezdí hóodně na kolínko, proto má sportovní gumy i motorku, já jezdím pořád na pohodu, proto asi půjdu do těch ST, gumy sjeté nemám(no malá ploška tam je), ale svůj věk už mají a chci zkusit jiné, tak proto to budou ST, určitě neprohloupím
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Macek » 20 Júl 2017, 10:00

..Jirko to jsou pomluvy.. :D ja včera přezul Runnera do Bridgestounů S21.. jsem zvědav jak se ukážou, včera jsem trochu podivočil a držely fajně.. Pirelky Diablo Rosso daly 7200km, ale už mi vykoukly dráty na středu.. nicméně do posledního metru držely alespoň v zatáčkách jak přibite.. na dráty jsem se nikdy neprokousal, tentokrát za to může finanční krize.. 8-)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pavel » 20 Júl 2017, 11:02

No Macku fajne, Ty to ale dobře rubeš, že jsi aj ty ďábelské gumy sjel tak rychle :like:
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Pavel » 20 Júl 2017, 12:30

Nejlepší recence tochto fóra, Piťo to napsal móc hezky . Neviem si totiz predstavit co na ST/GT moze niekomu nevyhovovat.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia