Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod ole18 » 06 Jún 2016, 21:01

Caute,
dnes sme sa s priatelkou chystali na mensi vylet okolo BA a uz na patronke som zacul taky divny zvuk pri zabere na trojke... neskor som podradil a bolo to aj na dvojke a ked som sa rozbiehal so semaforu tak aj na jednotke. Tak som to otocil nazad domov... na obchvate est eskusil 4,5,6. ale na tychto ten zvuk nebol. Zvuk by som prirovnal k niecomu medzi skriabanim dvoch plastov o seba, taky piskajuci a hrkotajucim uvolnenym plieskom pri silnych vibraciach. Priatelka este dodava ze je taky koralkovity. Zacinam sa bat ze ked je to iba pri zabere tak ci to nebude nieco s prevodovkou lebo na mieste ked vytacam motor tak to nerobi.

Nestretli ste sa s tym niekto? Nieje nieco co by som mohol skontrolovat aby som na to prisiel co to je? :( Zacinam sa celkom bat co to bude...
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod pudis15 » 06 Jún 2016, 21:05

Podobný zvuk jsem zaznamenal na komplet suchém řetězu, šlo to od předního kolečka. Při vyšších kvaltech to již nebylo slyšet ani cítit, ale při brzdění motorem v určitých otáčkách na 4, 3, 2 a rozjezdu se objevilo. Zkontroloval jsem, promazal a ok

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod Pito » 06 Jún 2016, 21:07

Ja mam divne zvuky od bocneho stojana, ktorych sa neviem uplne zbavit ani po jeho dokladnom namazani.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod puccky1 » 06 Jún 2016, 21:10

Jaj taketo divne zvuky ma uz davnejsie vytrapili dost ostal som sedivy plesaty
Dnes mi hrkoce asi vsetko uz to ani neriesim retaz kufor stojan a asi aj prilba
Myslim ze prve zvuky som odstranil az po roku a robilo to len s ladvinkou teda ked bola moto riadne zatazena a myslim ze okolo 3000 otacok a bol to prave povoleny hlavny stojan myslim na pravej strane tak asi by som to skontroloval
Druhe podobne zvuky my robilo vacsie predne retazove koliecko ktore som mal na skusku pozicane od Georgaa retaz mi v zabere opierala o plech na kryte vyvodoveho koliecka a v tedy to bol taky zvuk ako keby plast drncal ale mne to robilo skor na rychlostiach od 3 hore nie dole
Snad ti to pomoze a ako hovorim stale mi nieco cvrlika a skripe no doma nebudem sediet
Ale chapem ta nie je to dobry pocit poznam ho velmo dobre ale ako hovorim zvykol som si uz to neriesim

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod Jirka » 06 Jún 2016, 21:29

No já jsem ty samé zvuky zaznamenal při návratu z Honda Festu. Taky to dělalo hlavně na 1. a 2. stupeň. Za celou dobu jsem řetěz nenamazal a najel jsem asi 1200 km. Tak bych to viděl na příčinu. Zítra to máznu, projedu a uvidím.

Tak zvuky po namázání zmizely. :like:
Naposledy upravil Jirka dňa 11 Jún 2016, 10:59, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Divny zvuk pri rychlostiach 1.-3.

Poslaťod ole18 » 11 Jún 2016, 10:51

No namazanie retaze pomohlo, ale je mi to celkom divne lebo retaz som mazal pred tyzdnom a pol ... no potom som ju bol na manualne umyvarke vyumyvat tak to asi nejako odmastnilo alebo neviem. Skutocne by som namazat retaz skusil az ako posledne nakolko nedavno som to robil.
Vdaka za vase rady :) Uz som zase spokojny a kludny
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia