Počítadlo Km - chybné údaje

(poistky, relé, batéria, ...)

Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod richo » 28 Jún 2014, 21:39

Zdravím všetkých. Chcel by som sa s Vami podeliť o problém, ktorý mám na svojom NC750X a s ktorým sa vraj v Honde ešte nestretli. Týka sa počítadla kilometrov a spočíva v tom, že prejdenú vzdialenosť mi napočítava rozdielne na dennom počítadle kilometrov (TRIP A/B) a celkovom počítadle kilometrov (TOTAL). V praxi to vyzerá tak, že po prejdení napríklad 100 km podľa počítadla TOTAL na dennom počítadle svieti hodnota len 96 km. Stalo sa mi tiež, že po prejdení vzdialenosti 196 km na počítadle TOTAL svietilo na dennom počítadle TRIP A/B len 109,6 km. Nemáte s tým niekto skúsenosti, poprípade sa na to pozrite aj u Vašich NC-čok, či to nerobí aj niekomu z Vás. Ináč na svojej moto mám najazdené len cca 1400 km a tento problém aktuálne riešim s dílerom Hondy. Dik za každý postreh.
Obrázok užívateľa
richo
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 28 Jan 2014, 20:14
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 28 Jún 2014, 22:15

richo píše:Zdravím všetkých. Chcel by som sa s Vami podeliť o problém, ktorý mám na svojom NC750X a s ktorým sa vraj v Honde ešte nestretli. Týka sa počítadla kilometrov a spočíva v tom, že prejdenú vzdialenosť mi napočítava rozdielne na dennom počítadle kilometrov (TRIP A/B) a celkovom počítadle kilometrov (TOTAL). V praxi to vyzerá tak, že po prejdení napríklad 100 km podľa počítadla TOTAL na dennom počítadle svieti hodnota len 96 km. Stalo sa mi tiež, že po prejdení vzdialenosti 196 km na počítadle TOTAL svietilo na dennom počítadle TRIP A/B len 109,6 km. Nemáte s tým niekto skúsenosti, poprípade sa na to pozrite aj u Vašich NC-čok, či to nerobí aj niekomu z Vás. Ináč na svojej moto mám najazdené len cca 1400 km a tento problém aktuálne riešim s dílerom Hondy. Dik za každý postreh.


cau,
ja som to denne pouzival zo zaciatku, teraz si denne najazdy nesledujem, len celkovy voci spotrebe.
Taka moja mala uchylka, ale neriesim, ci zerie 3.0, alebo 4.9, len aby som vedel, kolko eurodukatov som premenil na zabavu :)
Ale zaujalo ma tvoje zistenie, tak to pri najblizsej prilezitosti preskumam.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jezdec74 » 29 Jún 2014, 07:19

Tak já používám A jako denní počítadlo, B jako nájezd od tankování po další tankování.
Ještě nikdy jsem to však neporovnával s TOTAL, nějak mě to ani nenapadlo. Každopádně to je dobrý postřeh s těmi rozdílnými km.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Salud » 29 Jún 2014, 08:03

Tiež som to neporovnával a ani nesledoval. Pozriem pri najbližšom výjazde. S niečim podobným som sa stretol u auta. Po odjazdení 700 metrov panel prístrojov nahodil 1 km. Jednalo sa o softvérovú chybu panela prístrojov a musel sa meniť panel prístrojov. U teba to bude asi tiež problém s panelom prístrojov. Signál pre ubehnutú vzdialenosť ide určite len z jedného snímača/zdroja a ak to panel prístrojov prepočítava na počítadle KM rozdielne, tak to bude chyba softvéru (môj názor).
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod THeBaNDiT » 29 Jún 2014, 12:44

Som rad, ze ste tuto temu otvorili, stretol som sa tymto problemom kdesi na ktoromsi zahranicnom fore, a tento problem parkrat postretol aj mna... a totiz ze denne pocitadlo A sa mi parkrat same od seba vynulovalo, v tom spociva problem. Zvykol som mat permanentne zapnute zobrazenie priemernej spotreby, a tak som si to nevsimol, iba pri ratani spotreby nesedel udaj o prejdenej vzdialenosti A s vypocitanou vzdialenostou podla TOTAL.

Tak som si zapol permanentne zobrazenie tripu A, aby som vzdy pri zapnuti zapalovania videl, ci sa mi tam zobrazuje minula vzdialenost, alebo sa to vynulovalo... a odvtedy sa mi to este ani raz nevynulovalo a udaje pri merani spotreby na pumpe sedia s ukazovanou vzdialenostou...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 29 Jún 2014, 15:17

THeBaNDiT píše:Som rad, ze ste tuto temu otvorili, stretol som sa tymto problemom kdesi na ktoromsi zahranicnom fore, a tento problem parkrat postretol aj mna... a totiz ze denne pocitadlo A sa mi parkrat same od seba vynulovalo, v tom spociva problem. Zvykol som mat permanentne zapnute zobrazenie priemernej spotreby, a tak som si to nevsimol, iba pri ratani spotreby nesedel udaj o prejdenej vzdialenosti A s vypocitanou vzdialenostou podla TOTAL.

Tak som si zapol permanentne zobrazenie tripu A, aby som vzdy pri zapnuti zapalovania videl, ci sa mi tam zobrazuje minula vzdialenost, alebo sa to vynulovalo... a odvtedy sa mi to este ani raz nevynulovalo a udaje pri merani spotreby na pumpe sedia s ukazovanou vzdialenostou...


mne sa to raz stalo, ze som po viac dnoch pretukal na denne km, a malo tam byt okolo 500 - 600 km, a mal som tam ca 150. Myslel som si, ze som to omylom vynuloval. Musim sa na to opytat ked pojdem prezuvat.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod richo » 29 Jún 2014, 20:49

Písal som, že tento problém riešim v Honde, ktorí to zase riešia cez Prahu. Chceli vyfotiť obe počítadla vynulované pre jazdou a potom po jazde, kde bude vidieť uvedený rozdiel. Fotky som im poskytol i keď netuším k čomu im budú veď takýto rozdiel na počítadlách sa dá aj umelo vyrobiť, ale keď to chcú tak prosím. Dám potom vedieť ako som dopadol. Zdravím všetkých.
Obrázok užívateľa
richo
*
*
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 28 Jan 2014, 20:14
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Jirka » 04 Júl 2014, 22:01

Mě se stalo, že jsem s kolegou co má NC nastavil u benzínky TRIP A na nulu, natankovali do plna aby jsem porovnali spotřebu. Pak po asi 150 km se nám lišilo počítadlo o 10 km. Ale, že se to ještě liší s celkovým stavem, to jsem nekontroloval. Budu to muset zkontrolovat.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod jezdec74 » 05 Júl 2014, 10:02

Jirka píše:Mě se stalo, že jsem s kolegou co má NC nastavil u benzínky TRIP A na nulu, natankovali do plna aby jsem porovnali spotřebu. Pak po asi 150 km se nám lišilo počítadlo o 10 km. Ale, že se to ještě liší s celkovým stavem, to jsem nekontroloval. Budu to muset zkontrolovat.



No teda, na 150 km rozdíl 10 km je vážně dost hodně.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 05 Júl 2014, 10:56

tak toto je este vacsia zahada :shock:

nemoze mat na to vplyv aj priemer gumy ???
ale to je asi blbost, na taky rozdiel v najazde by musel byt rozdiel gum v rade cm.

no nic, v sobotu to mozeme s Richim vyskusat.
Nakoniec som objednal rovnake gumy ako ma on, v stredu menim, takze vplyv gumy bude vyluceny :)
Senica - Terchova je ca 170 km.
Vynulujeme TRIP A, TRIP B a opiseme celkove km, a v Terchovej vsetko porovname :)
Teda ak sa Richi experimentu zucastni :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Jirka » 05 Júl 2014, 11:25

Ty gumy měl kolega fungl nový a já na nich najeto asi 7.000 km. Ale takovej rozdíl se mi nezdá. Jak to vypadá, tak asi na to nebude žádnej spoleh.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 05 Júl 2014, 14:02

no tak 10 km z 150 km je vlastne 6,6 %

To potom znamena, ze ak chces kupit jazdene NC-cko, a ma pisane co ja viem 35 000 km
tak v lepsom pripade ma 32 690, v horsom 37 310 km ???
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Puggy » 05 Júl 2014, 21:26

Dnes som otestoval počítadla na trase 257 km. Pred výjazdom som vynuloval tripy A aj B a zapísal celkový stav. Po návrate trip A - 257,6 km, trip B 257,6 km a celkový stav zapísaný + 258 km. Vyzerá to tak, že minimálne počítajú zhodne, otázne je, či merajú dobre. Ale s tým sa nebudem trápiť :roll:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod Richi » 05 Júl 2014, 21:47

- Experimentu sa rad zucastnim. Uz som zvedani ako to dopadne a aky bude rozdie v priemernej spotrebe medzi automatom a manualon

- Snimac dava iba impulzy a pocitac ich rata. Na polarite nezalezi
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Počítadlo Km - chybné údaje

Poslaťod georgoo » 13 Júl 2014, 07:15

Takze, mame tu vysledky experimentu:

Trasa:
Obrázok

Merali sme usek Myjava - Terchova
(zapocital som tam aj exkurziu k Zilinkemu Tescu) ;)

Vysledky:
Trip A a B
google maps 149 km
georgoo TRIP A a B = 152,4 km
Richi72 TRIP A a B = 62,nieco km

Záver: TRIP A a B je presne.
Richimu sa niekde po ceste resetlo pocitadlo TRIP A a B, to znamena, ze sem tam sa samo resetne.
Pri kontrole pocas jazdy, ked sme presli ca 65 km to bolo presne s rozdielom 0,1 km.


Ceľkove km:
georgoo 7107 - 6954 = 153 km (sedi aj s TRIP A a B)
Richi72 4991 - 4839 = 152 km

Záver: pocitadlo celkovych km je presne.

Priemerna spotreba:
Priemerna spotreba zhodna 3,4 L, porovnavane na napajadle, Vsetin, kolko to bolo vtedy km nemam ponatia, ale vela :)

Zajtra pisem do Hondy a cakam kedy budem ukrutne bohaty ;)
(po celkom ostrej jazde z Stramberku)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia