Brzdove kotuce

(disky, platničky, čistenie, ...)

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod dottore » 17 Apr 2016, 19:54

takze pomerane sirka alteruje mediz 5.o a 4,9 mm platnicky neviem posudit, ci dobre ci nahovno ... uz som googlil len teraz netusim ci je dobry sinter, alebo grafit, alebo aka zmes ...
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod puccky1 » 17 Apr 2016, 20:52

Ja pouzivam do predu origo Nisin ST su strieborne
Obrázok

Obrázok
V zadu su oznacene u Nisin ako NS a su modre teda aspon som to tak mal ja ale zadne neviem ake maju oznacenie
predne som si odfotil aby sa mi to lahsie objednavalo lebo prve mi poslali modre NS a boli asi tvrdsie

Na foto su konkretne predne na NC 700 bez Abs !!!!!
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod dottore » 22 Máj 2016, 19:26

"keto"]Bych si změřil tloušťku talíře na více místech, zda je všude stejná, zatočil s kolem, jestli nekope, pokud to bude OK, tak očistit něčím na brzdové ktouče, dát nové desky a hotovo :)


:::: prectajte si zasmejte sa a poucte sa ...

takze som si napokon kupil sintrove oblozenie dozadu , ze to pojde lepsie, ale nemeil som , ze az ked sa vratim z dlhsej cesty / bol som v Hradci kralove na moto - cca 300 km/ , v hradci som si slavnostne zamkol motorku kladkou na brdovy kotuc od abusa , taky hribik, super ochorana a tak ... a ked som sa pustal , tak som na to zabudol a bum bum bum , zamok mi tak zatlacil kotuc ze ho oholl aj ten na snimanie ABS , horko tazko som sa doplhocil v hradci do servisu kde mi narovanli aspon ten snimaci koruc na abs, lebo suchal o sondu .. a samozrejme sme zistili ze ohlo aj brzdovy kotuc - dosiel som domov, samozejme mi pri brzdeni bilo do packy joj ... po navrate som zosadol z moto a v obave po precitanom nasom fore zacal hladat novy kotuc , objednal som z nemecka NG wavy podla toho ze vraj to sedi , aj inde predavali ten isty v podobnej cene, ale posovne ok .. este som prikupil hned aj predne oblozenie a a ked otuc prisiel - ze krasny vybliskanuy, rozoberiem koleso , bum montazne sroby nepasuju ... predajcovia po internete predavaju nespravne katalogove cislo kotuca na NC 700 / velmi dolezite si to overit - pre info katalogove cislo kotuca na NC 700 je NG 1386X / ak som kutuc poslal naspat do nemecka a cakam peniaze, medzicasom mi jeden pan pri trnave vyrovnal ten povodny aby sa na moto dalo jazdit ... tak na 90 % to ide, ale pri brzdeni stale mini chvenie v packe . Dnes som objednal TRW s postovnym zadarmo ... tak hadam uz tento bude pasovat ... vyrobca udava ze tento je ten spravny ... obloznie EBC velmi doporucujem sintre trocha sustia ale brzdi to ako dabel ... kdyz se dari tak se dari
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod HonzaR » 21 Júl 2016, 20:47

Pánové, přední brzda mi při brždění nějakou dobu (odhadem 3tkm) lehce vibruje. Mírně se to zlepšilo po výměně destiček, nyní mi v servisu (24tkm) štelovali ložisko řízení, ale vibrace nezmizeli. Prý to bude zvlněný kotouč. Loni jsem používal zámek kotouče, ale nikdy se mi nestalo, že bych se s ním rozjel. Jezdím jinak spíše defenzivně, snažím se víc brzdit motorem, než brzdami. Je to normální u NC, že by kotouč odešel spolu s destičkami?
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Pito » 21 Júl 2016, 21:09

Ja som nieco podobne mal, i ked to nebolo na NC. Na predoslej moto mi pri brzdeni tiez isli vibracie do packy. Na jednom mieste bol kotuc trosku skriveny. Vpredu k tomu bol dvojkotuc. Je dost mozne, ze predosly majtel skocil do nejakej mlaky ked bol kotuc rozzeraveny. Tak preto odporucim skontrolovat po obvode kotuc, prejavovalo sa to najma nahromadenim bordelu z platniciek na jednom mieste ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod puccky1 » 22 Júl 2016, 05:12

No ja som mal kotuce par krat uz fialove ale nastastie necitim ziadne vibracie takze zdrzia ozaj dost
To co pisal Pito ze rozzhaveny kotuc a nan oplieskat vodu to by realne mohlo kotucu uskodit no ktovie ako sa ti to stalo

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Pito » 22 Júl 2016, 09:06

puccky1 píše:To co pisal Pito ze rozzhaveny kotuc a nan oplieskat vodu to by realne mohlo kotucu uskodit no ktovie ako sa ti to stalo

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Mne nie, takze dohad. Stalo sa to predoslemu majtelovi, moto som tak kupil.

Inak-ja som na to zobral taku jemnu elektricku brusku s roznymi malymi nastavcami (neviem ako sa vola ten druh nastroja :) ) a spominane miesto "vyhladil" do roviny, zarovnal. Dost to pomohlo. Frezovat kotuc som nechcel, neverim tomu, zvyknu praskat. No toto je uprava, kedy sa v podstate simuluje prirodzene opotrebenie :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod HonzaR » 22 Júl 2016, 12:21

Originál přední kotouč Honda něco přes 7000Kč, španělský NG mezi 4-5 tisíc. To NG má nějakou reputaci?

edit: Případně vaše tipy na jiný kotouč? Dík.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Supi » 22 Júl 2016, 14:13

To je nejake drahe. Na www.louis.de stoji Brembo kotuc na NC 140EUR. TWR okolo 100E.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod HonzaR » 22 Júl 2016, 14:40

Přední TWR 126e, což je v pohodě. Brembo mají jen na 700ccm, nebo by pasoval i na 750? Co je TWR zač? Lze se na tu značku spolehnout? Je nutné kupovat i nové šrouby?
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod dottore » 09 Aug 2016, 21:31

ja som vymenil na TRW , kupil som na nemeckom ebay ... vyzera zatial ze je v pohode, zas nejazdim veeela, ale zatial drzi , kotuce EBC mam v predu trocha vydavaju zvuky pri brzdeni , mozno vymenim za TRW oblozenie , nech sa to nebíje , ale sintre brzdia excelentne ... zozaciaku trvalo kym sa vyzdrali a prestali drhnut ... ale teraz poho , ceny poviem vam presne , lebo som to asi mesiac kutral vsade v europe . NG WAWY je dobra volba, ale overte si cislo cez katalog, ci sedi , ja som sa odrbal tak som musel posielat spat . Spravny rozmer ng vawy na NC cko stoji na internete asi tak 180 euro , original brzdovy kotuc v honde ide za 280 euro a nemci este vyse 340 ecok . TRW lucas som vybral ja, kedze nie som sialeny jazdec a podla vsetkeho cena ersus kvalita je fajn pomer ... mna stal 110 ecok . sroby som nekupoval krasne to setko sedelo , a nedal som ani tu picovinu na zavitu ... uz len chyba prestriekat ABS kotucik , lebo trocha hrdze ... snad vam tato poznamocka pomoze ... EBC oblozenie moze byt , ja mam vpredu aj vzadu sintrove , na STK mi picovali ze zadne kolo orsie brzdi , ale nechali ma prest ... s novym oblozenim EBC na povodnom disku je to lepsie obcas pri brzdeni zaskripe ale ok . Predne dosky EBC siroko rozsirene . len teda na tomto disku su trocha hlucne, ale zatial nebadam ziadnu zmenu ... EBC brake pads na ebay co.uk skotsky predajca za dobru cenu aj s postovnym v porovnani s ceskoslovenskymi obchodnikmi .

cheers
dottore
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Mar 2014, 20:51
Bydlisko: Lúka
Motorka: Honda NC 750X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Frodo » 20 Mar 2017, 10:57

Uvažuji o koupi kotouče TRW:
https://www.louis.eu/artikel/trw-lucas- ... r=10043561
A o brzdových destičkách TRW:
https://www.louis.eu/artikel/trw-brakep ... =288187553
Nebo:
https://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/135 ... 12-13.html

Mám NC700S ABS 2012 a přemýšlím jestli to bude pasovat. Mám najeto 24t km a destičky jsou na minimu a kotouč někdy dostal zabrat a je zvlněný. Originál kotouč a destičky v Hondě mi nabídli za 10 000,- a to jsem slušně odmítl.

Co byste doporučili? Chci buď český eshop nebo maximálně louis.de. Ebay apod zavrhuju pro tyto potřeby.
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Pito » 21 Mar 2017, 06:45

Frodo, kamarat teraz kupoval na svoju yamahu dopredu 2 kotuce. Original brembo z talianska za tusim 120 (alebo 140?) eur? Ozaj smiesna cena.

Nepamatam sa uz stranku, bola dokonca iba v taliancine, viem ze tazko objednaval. Ale mozno skus nieco pozriet na google, nevyslo ho to vela a mal ozaj kvalitu ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Frodo » 30 Mar 2017, 10:46

Frodo píše:Uvažuji o koupi kotouče TRW:
https://www.louis.eu/artikel/trw-lucas- ... r=10043561
A o brzdových destičkách TRW:
https://www.louis.eu/artikel/trw-brakep ... =288187553
Nebo:
https://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/135 ... 12-13.html

Mám NC700S ABS 2012 a přemýšlím jestli to bude pasovat. Mám najeto 24t km a destičky jsou na minimu a kotouč někdy dostal zabrat a je zvlněný. Originál kotouč a destičky v Hondě mi nabídli za 10 000,- a to jsem slušně odmítl.

Co byste doporučili? Chci buď český eshop nebo maximálně louis.de. Ebay apod zavrhuju pro tyto potřeby.


Tak nakonec na radu od kamaráda servisáka v BMW jsem koupil TRW.
U destiček se musí navolit MCB 776 with ABS za 39 Euro. Obojí sedlo dokonale.
Prílohy
20170329_173048.jpg
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod vladimir » 30 Máj 2018, 20:27

čítam, čítam a niesom jediný..

ja som si všimol že zadné doštičky sa mi derú viac ako predné.. pritom brzdím predkom.. bol som sa previezť s tým že zadnej brzdy som sa ani nedotkol.. zastavím a zadný kotúč teplý.. kedy nás napadne probovať či je teplý zadný kotúč ?

doma som zdvihol zadok, naštartoval, zaradil rýchlosť a je vidieť ako sa baran jemne hýbe z jednej strany na druhú.. pritom pri potáčaní kolesa rukou to ani nieje poznať že by to v niektorom mieste šúchalo.. a počuť nieje nič.. kotúč je doslova vyleštený.. zatlačím brzdu piestik sa vysunie a keď pustím brzdu piestik sa viditeľne kúsok vráti.. lenže je to málo na zvlnený kotúč.. :!:

pri brzdení to nieje vôbec cítiť.. len mám plávajúceho barana aj kotúč.. :o

vôbec neviem ako to už je dlho ani ako sa to mohlo stať.. k úrazu to nemalo kde prísť a zadnú používam málo.. možno som to tak už kúpil..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia