Smerovky stále svietiace

(reflexné prvky, pásky na disky, samolepky, ...)

Smerovky stále svietiace

Poslaťod pavel315 » 30 Apr 2018, 18:46

Ahojte

Neviete náhodou ako spraviť aby mi stále svietili smerovky?
Videl som to na Honde Afrika twin a je to jednak pekné a viditeľnost motorky je lepšia.
pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod puccky1 » 01 Máj 2018, 05:37

Neviem ako teraz ale v nedavnej minulosti musel kolega dovezenu motorku z ameriky prerobit aby tie smerovky stale nesvietili inak by nepresiel cez stk
Tie smerovky nesvietia na plny vykon tipujem ze cca tak na max 50% a na afrike svietia len predne teda aspon mne sa to tak zdalo ked som bol s Richim
Treba najprv zistit ci je nova vyhlaska alebo aky predpis ze mozu smerovky svietit lebo do nedavna urcite nemohli aby si nebol buzerovany na kazdom rohu

Navod ako to zapojit ti neporadim ja a elektrika nie sme kamosi ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod pudis15 » 01 Máj 2018, 06:38

Svítící směrovky suplují poziční světla, na aurech se to zapojovalo k obrysovkám přes dvouvláknovou žárovku a patici k tomu potřebnou.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod pavel315 » 01 Máj 2018, 07:05

pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod pavel315 » 01 Máj 2018, 07:07

Vyzerá to ozaj pekne. No zájdem ja za jedným dobrým elektrikárom a uvidíme čo sa s tým dá robiť.
pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod pudis15 » 01 Máj 2018, 10:02

Škoda že ani u nové Afriky 2018 nesvítí obě světla, pro mě osobně velká vada na kráse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod dukyno » 01 Máj 2018, 13:36

Ono to síce pekne vypadá keď svietia obe svetlá, ale hádaj prečo svieti iba jedno.

Je to kvôli bezpečnosti. Za zhoršenej viditeľnosti alebo v spätnom zrkadle auta sa motorka s dvomi svetlami môže veľmi ľahko zameniť za auto, kedy si myslíš že to auto je ďaleko za tebou, alebo ďaleko od križovatky...no a v poslednej chvíli zistíš je to motorka a pekelne blízko.
Pri motorke kde svieti jedno svetlo je takáto zámena menej pravdepodobná.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod Juanito » 01 Máj 2018, 15:54

dukyno píše:Ono to síce pekne vypadá keď svietia obe svetlá, ale hádaj prečo svieti iba jedno.

Je to kvôli bezpečnosti. Za zhoršenej viditeľnosti alebo v spätnom zrkadle auta sa motorka s dvomi svetlami môže veľmi ľahko zameniť za auto, kedy si myslíš že to auto je ďaleko za tebou, alebo ďaleko od križovatky...no a v poslednej chvíli zistíš je to motorka a pekelne blízko.
Pri motorke kde svieti jedno svetlo je takáto zámena menej pravdepodobná.

V pripade afriky je to vysvetlenie podla mna jednoduche. Svetla su dost male, v jednom je tlmene, v druhom dialkove, obe by sa do jednej paraboly asi nezmestili a ak, pravdepodobne by to malo vplyv na vykon svetiel. A na mnohych moto svietia obe, zo 100m uz to aj tak vyzera ako jedno svetlo.
A k tym smerovkam, teoreticky mozne to je, das 21/5w ziarovku, ale to je teoria. No ak by som sa chcel zviditelnit, tak to urobim pridavnymi svetlami, tie ta viac zviditelnia :like:
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod Richi » 01 Máj 2018, 22:08

To že svieti na Afrike iba jedno svetlo mi neprekáža. Je to typický poznávací znak.
Nepoznám také LED svetlo kde by v jednej parabole boli súčasne aj stretávacie aj diaľkové. Myslím že všetky moderné motorky s LED technológiou to majú samostatne. V svetle totiž nie je jedna LED dióda ako zdroj svetla (ako to je u žiarovky) ale sústava diód. K tejto sústave je teda uspôsobená celá parabola a preto tam musia byť dve.
Rovnako sú predsa dve paraboly aj na nových NC.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod puccky1 » 01 Máj 2018, 22:11

A NC to ma v jednom svetle ;)
A aj to stoji za pikacu ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod georgoo » 02 Máj 2018, 06:34

dukyno píše:Ono to síce pekne vypadá keď svietia obe svetlá, ale hádaj prečo svieti iba jedno.

Je to kvôli bezpečnosti. Za zhoršenej viditeľnosti alebo v spätnom zrkadle auta sa motorka s dvomi svetlami môže veľmi ľahko zameniť za auto, kedy si myslíš že to auto je ďaleko za tebou, alebo ďaleko od križovatky...no a v poslednej chvíli zistíš je to motorka a pekelne blízko.
Pri motorke kde svieti jedno svetlo je takáto zámena menej pravdepodobná.


Toto vysvetlenie sa mne osobne moc nepozdava, nakolko mnozstvo motoriek svieti dvomi svetlami, ak maju klasicke ziarovky.

Richi to vysvetlil lepsie.
Poznavaci znak Afriky to ale rozhodne nie je. Prakticky vsetky moto s 2 malymi svetlami svietia len jednym :lol: (aj moj Tracer to tak ma)

Problem je v tom, ze tie "originelne" LED svetla, ktore sa teraz pouzivaju maju katastrofalnu viditelnost :(
Ci uz to, ze ja vidim h.....o, a podobne na h.......o je vidiet aj mna.

pavel315 píše:Ahojte
Neviete náhodou ako spraviť aby mi stále svietili smerovky?
Videl som to na Honde Afrika twin a je to jednak pekné a viditeľnost motorky je lepšia.


Ja som tento problem poriesil pridavnymi svetlami, kupil som "original" hmlovymi SW-Motech, LED-kove. Hlavne rakusaci maju problem s neoriginalitou a nehomologitou prislusenstva k motorke.
Racej dostanem pokutu, ze svietim hmlovkami ked netreba, ako ked ma niekto nezbada a vleti mi do cesty, lebo to origo svetlo mne svieti dost chabo.
Svetla z ciny som mal na NC, ale uz by som to nerobil. Usetrene peniaze + baculatu premiu odovzdas v Rakusku, ked ta s nimi nahodou chytia. Ako sa preveruje v Rakusku ti porozprava Pito, ked nas stopli. Dokonca sa pozeralo na internete, ci tie jeho "ciny" mozu na NC byt. Nastastie nesiel net :lol: tak odisiel len s pokutou tusim 20e za dezen.

A k tvojej povodnej otazke, ja som videl niekde na eBay, kit, alebo inak povedane sadu pre NC. Presne toto co chces, len uz si nepamatam, ako sa to presne volalo.
Su to LED smerovky, ktore funguju rovnako ako smerovky na Afrike. Otazna je potom ich homologizacia, ale to je tema na dlho a do toho sa mi nechce.
Ak to este nemas, nahod si hmlove svetla na motorku, myslim, ze viditelnost sa zlepsi viac ako smerovkami, hlavne z dialky. Tie smerovky imituju skor obrysovky, ako by zvysovali viditelnost motorky z roznych vzdialenosti.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod Richi » 02 Máj 2018, 06:56

Tak to pekne svieti tvoj Tracer? :D

https://cdn.drivemag.net/media/default/ ... large.jpeg

Možno som sa zle vyjadril. Poznávacím znakom nie je to že sieti iba jedno svetlo ale to že to druhé svetlo svieti charakteristickým poloblúkom.
Tak ako zdiaľky podľa svetiel spoznáš GS, KTM tak aj AT.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod dukyno » 02 Máj 2018, 08:09

Georgo a ktoré to sú, nejaké aktuálne modely?
Ak myslíš nejaké staršie, tak je to v poriadku. Behom doby sa to menilo, keďže je to krajšie, no časom sa prišlo na súvislosť s bezpečnosťou.

Podobne dopadlo povinné denné svietenie pre autá v Rakúsku. Tam to mali skôr ako my, teraz to platí aj u nás. V Rakúsku to medzičasom zrušili. Dôvod? Zvýšila sa nehodovosť motorkárov. Keď začali povinne svietiť aj autá, svetlá motoriek sa v tej záplave svetiel "stratili". Kým svietili iba motorky, boli výrazné.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod georgoo » 02 Máj 2018, 08:31

Richi píše:Tak to pekne svieti tvoj Tracer? :D
https://cdn.drivemag.net/media/default/ ... large.jpeg
Možno som sa zle vyjadril. Poznávacím znakom nie je to že sieti iba jedno svetlo ale to že to druhé svetlo svieti charakteristickým poloblúkom.
Tak ako zdiaľky podľa svetiel spoznáš GS, KTM tak aj AT.


Ahaaa, tak to som nic nepovedal :like:
Mne to svieti podobne, horny okraj paraboly svieti na oboch ako obrysovka, parabola len lava.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod georgoo » 02 Máj 2018, 08:34

dukyno píše:Georgo a ktoré to sú, nejaké aktuálne modely?
Ak myslíš nejaké staršie, tak je to v poriadku. Behom doby sa to menilo, keďže je to krajšie, no časom sa prišlo na súvislosť s bezpečnosťou.

Podobne dopadlo povinné denné svietenie pre autá v Rakúsku. Tam to mali skôr ako my, teraz to platí aj u nás. V Rakúsku to medzičasom zrušili. Dôvod? Zvýšila sa nehodovosť motorkárov. Keď začali povinne svietiť aj autá, svetlá motoriek sa v tej záplave svetiel "stratili". Kým svietili iba motorky, boli výrazné.


Teraz si nespomeniem, ako to nazvali, skusim este porozmyslat. Ked budem vecer doma, skusim to pozriet, mozno budem mat niekde link, alebo aspon nazov.
Tiez som nad tym uvazoval, nebolo to myslim ani drahe. Cele to bolo tusim do 60e aj s LED smerovkami.

Ked som sa rozhodol NC predat, tak som to uz potom nedotiahol do konca a prestal som to riesit.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Viditeľnosť motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť