Větrný štít pro dlouhána (204cm)

(väčšie plexi, deflektory, ...)

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod samic » 29 Máj 2017, 22:24

Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod georgoo » 30 Máj 2017, 07:28

Effin píše:Ten Puig nemá žádné gumové uchycení na šroubech ? Co to dělá za jízdy,to se nekroutí když to je přidělané na originál rozteč šroubů bez trubkového držáku jako originál turistické Honda ?
Díky za info.


Ani standartne male plexi nema gumene silentbloky, alebo tie gumene uchyty. Zo spodu sa opiera o gumenu vlozku a pod skrutkou je plastova podlozka. Givi aj Puig sa montuje tak isto, len prehodis plexi. Originalne Honda turisticke plexi co mas na obrazku to ma vyriesene uplne inak.

Givi sa vlnit bude, nema oporu. Puig sa pokial viem nevlni tak vyrazne, lebo ma tie bocne prelisy.

Ked si ale das vyssie plexi, je jedno ake, spodne uchyty plexi trpia na vacsiu zataz na aku boli konstruovane. Casom sa ti moze stat, alebo skor je pravdepodobne, ze sa ti vymackaju tie spodne silentbloky a plexi sa tie spodne sa vytiahnu von z dier.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod samic » 30 Máj 2017, 09:51

Ja nic podobného nepozoruji, plexi drží pevně tak jako na začátku, když jsem ho namontoval. Silenbloky se nikterak nevymačkují. Žádné vlnění také nepozoruji a to ani při maximálních rychlostech.
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod wirgil » 30 Máj 2017, 12:33

Používám prodloužení z Číny. Naběhalo to cca 10 tis.km a na uložení plexi nejsou žádné následky vidět.
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod Floyd » 30 Máj 2017, 14:16

wirgil píše:Používám prodloužení z Číny. Naběhalo to cca 10 tis.km a na uložení plexi nejsou žádné následky vidět.

Už si to na fórum tuším daval, nechce sa mi hľadať. Pošli prosím link na Čínu.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod wirgil » 30 Máj 2017, 16:30

Floyd píše:Pošli prosím link na Čínu.

Tady: https://www.aliexpress.com/item/Airflow ... bceab6c915
Tenhle deflektor nebyl vloni v nabídce a asi by tam vypadal líp: https://www.aliexpress.com/item/Airflow ... bceab6c915
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod Effin » 30 Máj 2017, 16:36

georgoo píše:[quote="Effin"]
Ten Puig nemá žádné gumové uchycení na šroubech ? Co to dělá za jízdy,to se nekroutí když to je přidělané na originál rozteč šroubů bez trubkového držáku jako originál turistické Honda ?
Díky za info.


Ani standartne male plexi nema gumene silentbloky, alebo tie gumene uchyty. Zo spodu sa opiera o gumenu vlozku a pod skrutkou je plastova podlozka. Givi aj Puig sa montuje tak isto, len prehodis plexi. Originalne Honda turisticke plexi co mas na obrazku to ma vyriesene uplne inak.

Givi sa vlnit bude, nema oporu. Puig sa pokial viem nevlni tak vyrazne, lebo ma tie bocne prelisy.

Ked si ale das vyssie plexi, je jedno ake, spodne uchyty plexi trpia na vacsiu zataz na aku boli konstruovane. Casom sa ti moze stat, alebo skor je pravdepodobne, ze sa ti vymackaju tie spodne silentbloky a plexi sa tie spodne sa vytiahnu von z dier.[/quote]

Foto plexi Honda je moje
Pod i nad silentblokem je velkoplošná podložka a tak nehrozí žádné vymačkání na spodní řadě.Vůbec se divim že se podařilo narvat tak velký silentblok do tak malé originální díry v plexisklu.Já mám ještě namontovaný deflektor Puig a to teprve cvičí za jízdy s plexisklem ale to je přimontované do hliníkové trubkové konstrukce a ta do původního držáku malého plexi.
Obrázok
Effin
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 31 Júl 2015, 21:06
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod Richi » 30 Máj 2017, 22:22

Toto je skúška správnosti v praxi. Tak to vyzerá prilba keď plexi funguje správne :D
Obrázok
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod acada » 31 Máj 2017, 07:38

Vysledek meho kratkeho pozorovani:
-- Nahodil jsem pouze vetrelci hlavu od Puig. Proud vzduchu se presunul z klicni kosti na plexi prilby. Hluk byl straslivy.
-- Pridal jsem i vetrny stitek od Puigu (ten naklapavaci) a dal ho do horni polohy. Proud vzduch se presunul na horni cast prilby. Hluk je o poznani mensi a to jak proti Puigu bez stitku, tak i proti originalnimu plexi.
-- Osobne bych uvital kdyby sel vzduch jeste o kousek vyse a to kvuli hluku, zkusim este spekulovat, esli nezapracuje fyzika a zkusim ten stitek presunout tak aby delal dyzu.

Zde jsou nektere obrazky:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Zbytek na https://postimg.org/gallery/hdk21noc/
Naposledy upravil acada dňa 13 Jún 2018, 11:40, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod georgoo » 31 Máj 2017, 07:39

Effin píše:Pod i nad silentblokem je velkoplošná podložka a tak nehrozí žádné vymačkání na spodní řadě.


Silentbloky, ktore myslis ty su spravene dobre a nikdy som s nimi nemal najmensi problem.
Ja som myslel tie, ktore boli na motorke od vyroby, do ktorych je uchytene originalne male plexi.

Ked si montoval ty svoje plexi, originalne podlozky si vybral a nahradil si to takou podlozkou s dvomi zavitmi.
Ked sa montuje ine turisticke plexi, Givi, alebo Puig, montuje sa to na povodne silentbloky a tie su neni stavane na taku zataz, akou posobi vysoke plexi.
Par ludom sa stalo, ze sa spodne dva vytiahli von a plexi sa naklonilo smerom dozadu.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod acada » 31 Máj 2017, 11:04

georgoo píše:Ked sa montuje ine turisticke plexi, Givi, alebo Puig, montuje sa to na povodne silentbloky a tie su neni stavane na taku zataz, akou posobi vysoke plexi.
Par ludom sa stalo, ze sa spodne dva vytiahli von a plexi sa naklonilo smerom dozadu.


Ty jo nestras. Takze si mam vyhodit ty puvodni srouby a nacpat tam do der nejaky pruchozi a jeste nejaky silentbloky?
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod georgoo » 31 Máj 2017, 11:20

acada píše:Ty jo nestras. Takze si mam vyhodit ty puvodni srouby a nacpat tam do der nejaky pruchozi a jeste nejaky silentbloky?


Silentbloky maju dve funkcie:
A) drzia plexi a tlmia vibracie
B) keby si preletel cez moto a narazil by si do plexi. Tie silentbloky sa vytrhnu aj s plexi, to sa nezlomi a nezrani ta.

Mas dve moznosti:
- nechas to tak, budes to mat bezpecnejsie, ale casom sa ti tie dva spodne znicia a budes ich musiet vymenit. Jeden stoji asi 2,50 € (moj tip je po ca 15000 km)
- vyberies spodne silentbloky a das si tam skrutky s velkou podlozkou a poistnou maticou (alebo si to zakontrujes druhou)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod acada » 01 Jún 2017, 08:35

Dalsi poznatek. Mam prilbu Suomy Tourer MX se ksiltem. Kdyz jsem mel puvodni Honda stit, tak jsem ksilt z prilby sundal, protoze hodne bral vitr. Misto nej se na prilbu davaji takovy zaslepky. Postupne jsem si dal Puig vetrelci hlavu a vetrny stitek. Vysledek byl dobry, ale stale bylo trochu hlluku. Ted jsem nasadil zpet ksilt na prilbu. Hluk uplne utichl.

Je to jen muj dojem, nebo to je skutecne tak trochu kouzleni z ruznymi prisadami? Pokud ano, jaky vliv ma faze mesice na vysledek :D ?
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod eerl » 01 Jún 2017, 12:29

Je to prudko individualne a nastavit sa to da len pre jednu osobu. Kazdy ma hlavne vnimanie hluku subjektivne.
Kazda prilba znie na rovnakej motorke inak.
Takze sa tym treba vyhrat, aby to tebe vyhovovalo.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Větrný štít pro dlouhána (204cm)

Poslaťod Milanisko » 22 Jún 2017, 12:37

GIVI Aifrlow sa dá kúpiť aj ako náhradné diely, len deflektor a montážna sada. Mám to namontované na originálnom plexi. Treba len presne merať a vŕtať a funguje vynikajúco. Za jazdy sa to dá jednou rukou nastaviť v rozsahu až 12 cm. Vychytá to aj takmer všetok hmyz, po 1000 km je deflektor nahusto zapatlaný tým, čo by si inak mal na tele, krku a vizíre. Na pomalších cestách ho dávam vyššie, aby mi hmyz nešiel na helmu, vtedy je viac turbulencií z bokov zdola. Na autorstráde ho dám nižšie, aby prúd vzduchu išiel na vrch helmy a spodné turbulencie boli nižšie. Výborná je jeho šírka, lebo ti nefučí priamo na trup, ramená a a na krk a tie turbulencie ťa akurát dobre vetrajú. Každému vrelo odporúčam.
Milanisko
*
*
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 08 Okt 2016, 09:57
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plexi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia