MotoBoty

(topánky, ponožky...)

Re: MotoBoty

Poslaťod vladimir » 06 Feb 2018, 22:54

tu sa človek podozvedá !?

som ani nevedel že máme na topánkach aj LEVEL.. no bol som prečítať a mám level 2-2-2 ale Forma Adventure Lov sú endurácke boty.. asi ako bývalého enduráka ma najviac zaujali pri kúpe..

skôr som prekvapený že na východnom trhu sa nájdu aj také čo nemajú samé dvojky.. :lol:
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: MotoBoty

Poslaťod puccky1 » 06 Feb 2018, 23:40

Ti poviem aj ja cumim co sa tu vsetko dozvedam
Ja kedze za cizmy nie som ochotny dat viac ako dve stovky tak ani jedne som v tej cenovej hladine nezapol a sa cudujem ze vy tam mate taku fugu ze tam este aj gate napchate
Ja uz dva roky jazdim len v topankach a tento rok len v tvrdych kozenych turistickych kedze origo moto boty sa porucali po dvoch rokoch asi som v nich vela chodil
Ked musis zvyknes si aj na zeleznu koselu[WHITE SMILING FACE]

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod vladimir » 07 Feb 2018, 08:19

zdravím puccky.

keď bude nejaký zraz všetkých vyzuješ a vyskúšaš.. ;)
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: MotoBoty

Poslaťod Ruidos » 07 Feb 2018, 10:19

vladimir píše:zdravím puccky.

keď bude nejaký zraz všetkých vyzuješ a vyskúšaš.. ;)


:)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Meky » 07 Feb 2018, 22:12

K tomuto tématu už jsem se nechtěl nikterak vyjadřovat, neboť svůj názor na nákup motobot přes internet z tepla domova jsem se již vyjádřil a písnul jsem vám sem můj poznatek k velikosti bot. Možná jsem měl napsat, že se jedná o Italskou značku. Souhlasím s tím, co psal Pito. Ale konec konců, velikost ať si každý koupí jakou chce, třeba o číslo menší. Ne ale každá bota Italská může být menší. Nevím jak jiné značky. Tento problém si myslím, že týká hlavně bot vyšší třídy, kde je vypolstrovaná zadní část paty. Moje staré Falca Tour jsou v podstatě jen kůže, membrána a vnitřní hadr, bez nějakého polstrování, velikost 44. Teď jsem kupoval TCX turistické, kůže, gore tex, hadr, polstrování v oblasti paty, no a 44 byly malé, dobře seděly 46. Délka je věc jedna, šíře a oblast nártu, věc druhá. Bral jsem i silniční, také PCX, krom bezpečnostních prvků, v podstatě to samé, no a velikost 45. Takže mám boty 44-45-46. Přeberte si to jak chcete. Některým možná napíši novinku, tak jako není univerzální motorka, tak není univerzální bota. Pokud není někdo rozhodnut jaký typ motoboty bude vyhovovat nejvíce jeho stylu, zda turistické, crossové, z obrázků internetu to nezjistí, chce to někam vyjet, ale to bych se opět opakoval. Jóó, do bláta jsou dobré gumáky... ;) Ty tři čísla certifikátu bych vážně nebral.
Naposledy upravil Meky dňa 08 Feb 2018, 20:02, celkovo upravené 1
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

MotoBoty

Poslaťod Ruidos » 07 Feb 2018, 23:14

Meky píše: Pokud není někdo rozhodnut jaký typ motoboty bude vyhovovat nejvíce jeho stylu, zda turistické, crossové, z obrázků internetu to nezjistí, chce to někam vyjet, ale to bych se opět opakoval. Jóó, do bláta jsou dobré gumáky... Ty tři čísla certifikátu bych vážně nebral.


Meky nič v zlom , ale verím že aj ty si raz začínal.
Nečítal som tvoje prispevky predtým, tak neviem v čom by si sa opakoval , ale tie tri čísla toho " certifikátu " určite niečo hovoria a len tak si ich tam výrobca asi nemôže dať.
Dufam že nemáš prilbu z lidlu, lebo ta tusim má certifikát, ale.... aký
Čo máš proti internetovému predaju ? Pekne prišli, v pohode doma poskusam, nesedia, do 14 dni vrátim super nie ?





Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Supi » 08 Feb 2018, 00:40

K certifikátu - tiez tie cisla beriem s rezervou. Ale, su presne stanovene normy ako, co sa meria a aku zataz ma ta dana cast topanky vydrzat. Vyrobca sa na to moze lahko pripravit a prisposobit topanku tak, aby dostala najvyssie hodnotenie. Ak take nedostane, tak neviem o com to svedci. Ze sa na to vyrobca vyflakol? Alebo ze napr. obetoval tuhost podrazky za pohodlnost pri chodzi? Neviem. Co viem je, ze su obrovske rozdiely v topankach, ktore maju 2-2-2 hodnotenie. A taktiez ze moje Formy Horizon s 1-0-1 su makke ako papuce.

Velkost a nakup cez internet - tiez som vyssie pisal, ze treba skusat. Inak to nejde. A skusat je najlepsie v kamennej predajni. Ale niekedy neponukaju v okolitych kamennych predajniach to, co chce clovek kupit.

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod puccky1 » 08 Feb 2018, 08:31

Kazdy raz zacinal a asi aj kazdy olutoval ze nepocuvol skusenejsich ;)
Certifikat je len zdrap papiera alebo niejake cisla toto ja uz v dnesnej dobe neberiem vazne tak ako papierovu spotrebu S Crossa 5,7 podla palubaka 7,5 a realna podla tankovania 8 ;)
A to ja na aute ozaj chodim kludne z lahkou nohou ;)

Radim vsetkym zaciatocnikom aby si osobne vyskusali co im najviac vyhovuje i ked viem ze tato posledna veta sa z vasej hlavy rychlo vytrati :)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Pito » 08 Feb 2018, 09:15

Chalani maju uplnu pravdu... Presne tak sa neda kupovat prilba podla obvodu hlavy, rukavice podla obvodu dlane a tak dále... Je tam dalsich par faktorom, ktore rozhoduju o tom ci vec sadne alebo nie. A najma zaciatocnik, ktory nevie co chce/resp co hladat by podla mna obzvlast nemal kupovat na dialku. Ale samozrejme kazdy ako si rozumie ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

MotoBoty

Poslaťod Ruidos » 08 Feb 2018, 10:26

Beriem si vaše rady k srdcu. Nemyslel som to zle, len mi to príde nefér voči predajcovi, že strávi somnou čas a nakoniec nekúpim, lebo farba, veľkosť, alebo čokoľvek. A to nerátam že to je skoro 100km.
Cez internetový obchod skúšam už 4 pár topánok A nesadli mi, vrátim. Nikoho to nič nestojí.
Asi moc preberám.

Ja mám rad kamenné predajne a keď je cesta okolo, rad sa tam zastavím


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod puccky1 » 08 Feb 2018, 10:36

Myslis ze postovne predajcu nic nestoji?
Tu nie smen) v cine stat mu nicim neprispeje ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Ruidos » 08 Feb 2018, 11:42

puccky1 píše:Myslis ze postovne predajcu nic nestoji?
Tu nie smen) v cine stat mu nicim neprispeje ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Dopravu platím ja. Zas 3€ neni veľa a beriem to ako daň za to že si to možem v pohode vyskúšať.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Meky » 08 Feb 2018, 14:39

Ruidos, ano, každý nějak začíná. Já jsem jel 250 km do Hradce Králové pro bundu, kalhoty, boty, přilbu a 250 km zase zpět. V Noka motu viděl jsem, vyzkoušel a ještě mi udělali na prodejně super cenu, jako bych byl jejich partner,/další prodejce/ tuším že 10%, což byly 2 000,- kč. Jinak přilbu mám z Noka mota Shark evo 3, má homologaci jak na uzavřenou tak otevřenou přilbu. Teď pro boty jsem jel 100 km tam, 100 km zpět. Původně jsem jel pro jedny, no, přijel jsem se dvěma. Hmm, příjde ti to nefér vůči prodavači a vůči prodejci internetového obchodu né. Ten s tim má daleko větší práci než vytáhnout z regálu. Většina internetových prodejců při větší částce poštovné, balné, doběrečné pokud to je dobírkou nepočítá. Alespoň má zkušenost. Ale jak jsem psal minule, ať si každý nakupuje jak chce. K certifikaci, stejný výrobce, TCX, turistické TCX -X tour evo gore tex, 2-2-2, silniční TCX S- speed gore tex, 2-2-1. Od silničních, které mají vyztuženou patu a kotník bych očekával, že v testu budou mít větší tuhost než turistické, které to nemají, proto na to nahlížím jaksi z patra.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: MotoBoty

Poslaťod Ruidos » 08 Feb 2018, 15:15

Meky píše:Ruidos, ano, každý nějak začíná. Ale jak jsem psal minule, ať si každý nakupuje jak chce. K certifikaci, stejný výrobce, TCX, turistické TCX -X tour evo gore tex, 2-2-2, silniční TCX S- speed gore tex, 2-2-1. Od silničních, které mají vyztuženou patu a kotník bych očekával, že v testu budou mít větší tuhost než turistické, které to nemají, proto na to nahlížím jaksi z patra.


[HEAVY BLACK HEART]️ rozumiem ti. A ďakujem za tip, pozriem sa aj na tie tvoje :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Supi » 08 Feb 2018, 15:18

TCX turisticke maju sirsiu podrazku. Cestne uzsiu, ktora sa da asi stlacit pri mensej sile. Pozri si zaciatok videa: https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=u3jV-YGb26Q

Su presne stanovene parametre, ktore ked topanka splni, dostane certifikat a level. Napr pri Traverse Rigidity by mala topanka vydrzat pre level 1 silu 1kN; pre level 2 silu 2kN.
Takze ak uz sa niekto pozera na CE, tak to treba vediet citat.

Budem sa opakovat, ale pre istotu, aby si niekto nemyslel, ze povazujem tie certifikaty za jedine smerodajne, podla coho si vyberam cizmy. Nie, takto to naozaj neberiem. :) Vela certifikatov je len byrokraticka buzeracia a vyrobca si ich musi zaplatit, aby mohol predavat na trhu EU, USA... K tomu su rozne druhy certifikatov a merania pre rozne trhy.
Takze ak chce vyrobca predavat na EU trhu, zaplati si test. Vie presne co sa bude merat, tak prisposobi produkt, aby dopadol co najlepsie. Ako som uz pisal v inom prispevku, ak tak neurobi, tak asi ma na to dovod - napr. na cestnu cizmu nebude davat podrazku hrubu ako na adventure cizmu. Alebo sa na to uplne vyprdne a snazi sa len "preliezt".

Ja osobne si radsej kupim cizmu s vyssim hodnotenim, ale vobec sa nerozhodujem len na zaklade CE. Ako som uz tiez pisal, su obrovske rozdiely pri roznych cizmach, aj ked maju rovnake levely CE.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nohy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia