SHARK _SPARTAN_ integralka

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod puccky1 » 03 Máj 2018, 18:59

Ta prilba udrela rovno do oceloveho galantra takze asi az taky slaby naraz to nebol ;)
Ale jasne je to LS2 ine reakcie ani necakam :-)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Supi » 03 Máj 2018, 19:14

Myslim, ze vsetci normalny vyrobcovia, k tym radim aj LS2, robia +- rovnako bezpecne prilby. Rozdiely su vo vahe, hlucnosti, kvalite futra...
Takze netvrdim, ze LS2 je zla prilba. Len mi tie skody prisli ako by prilba len "jemne" buchla o asfalt.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Pito » 03 Máj 2018, 20:16

pcx píše:Tak ale priznajme, kto by si nechcel sem-tam spravit daku radost? Napriklad ja by som chcel :D


Uplne ta chapem, ja tiez momentalne uvazujem nad inou prilbou, obleckom (aj ked mam kozu/textil) a v podstate aj motorkou :D Ale to je tak, ked ma clovek vela casu na blbosti a vymysla hovadiny :lol:

K tej ls2... ja som mal nejaky vybehovy model integraly za ozaj malo penazi. Prvy rok motorkarom, nemal som velke ocakavania, ale fakt to bolo zle.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Richi » 03 Máj 2018, 23:03

Čo je to galanter?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod puccky1 » 04 Máj 2018, 05:31

Ocelove zvodidla

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod georgoo » 04 Máj 2018, 17:52

PCX,
ono je to komplikovaniejsie ako sa zda. Ta hlucnost prilby a fukanie odspodu zavisi skor od motorky ako od prilby samotnej.
Ak si vyberies nejaku cenovu hladinu od vyrobcu (povedzme: Shoei, Shark, Schuberth, X-Lite, ci AGV) bude to +- to iste.

Hlucnost robia turbulencie, ak pojdes na nahacovi, budes pocut len prudenie vzduchu, jemne hvizdanie a to bude zavisle od toho, ako je prilba skonstruovana. Fukanie do brady bude minimalne, ci uz to bude vyklapacka, alebo integralka.
Ak mas plexi, to vytvara turbulencie, ktore dopadaju na prilbu a hrudnik = vytvaraju hluk a fukanie do brady. Ak mas plexi zle nastavene, alebo je uzke turbulencie a fukanie bude.
Ak mas K-ko, rozmyslaj skor nad vyklapackou, ktora ma lepsie poriesenu bradu, neskor mozes mat z prievanu vazne problemy s ocami, ktore si teraz neuvedomis.

No a k tomu, ci sa prilba otvori, alebo nie to je zavisle viac od sposobu padu ako od prilby samotnej (samozrejme sa bavime o urcitej kvalite prilby, teda aj jej cenovky).
Samozrejme, niektori vyrobcovia maju papierovo lepsie testy, ale pri pade sa ti moze rozsklebit Shoei, alebo Shark a LS2 moze vydrzat. Zalezi ako clovek padne, v akom uhle a smere hlava udrie do zeme.

LS2: suhlasim s Pitom, je to "kybel", nie moc kvalitna prilba, ktora mne osobne nesedi. Ma dost chabo rieseny interier, je hlucna a vrzga. Poznam par ludi co z LS2 presli na inu a uz by sa nevratili.
Kazdemu ale vyhovuje nieco ine, ja pisem moj subjektivny nazor na LS2-ku.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia