Prilba Sena s kontrolou hluku

(prilba, šatky, kukly, ...)

Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod BrAtKo » 11 Feb 2016, 18:29

Ahojte no kukam ako puk s čím prišla Sena. Vlastne stará vec ktorá sa používa v audio slúchadlách. Cena ale odhadom 600-800$ a predaj niekedy na jar.
http://www.sena.com/product/noise-control-helmet/
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Ruidos » 11 Feb 2016, 19:27

Fuu, to ako v repro ti nieco hra ? Ale ked sa tam nieco pokazí, nechcel by som platit opravu :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod BrAtKo » 11 Feb 2016, 19:35

Dokonca sa to uz aj v luxusných autách používa. Proste ty dokážeš opačne polarizovanou frekvenciou vyrušiť daný zvuk (danú frekvenciu) a okolitý hluk tym potlačis akoby zmizol. Take slúchadla som uz skúšal funguje to perfektne.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Ruidos » 11 Feb 2016, 19:39

A to ide na baterky ci na vzduch ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Supi » 11 Feb 2016, 20:17

Normalne na baterky. Mikrofon snima okolity hluk, procesor otoci frekvenciu a sluchatka ju prehraju. Vysledok - potlacenie okoliteho hluku.
Cudujem sa, ze s tym vyrobcovia komunikatorov uz davno neprisli. Zatial som sa stretol len s funkciou, ze ti komunikator pusta do sluchatiek zosilnene okolite zvuky. Priklad - mas stuple v usiach (nosim vzdy, ked jazdim sam). Zastanes na krizovatke, kamarat ti chce nieco povedat, tak ti komunikator zosilni okolity zvuk. Ja by som tuto funkciu vyuzil. Ak mam stuple, nepocujem co mi kamosi hovoria. Tak ked jazdime viaceri, vacsinou si stuple nedavam.

Funkciu potlacenia hluku by som privital s velkou radostou - prestal by som nosit otravne stuple do usi. Predpokladam, ze coskoro to bude standard minimalne v TOP modeloch jednotlivych vyrobcov komunikatorov.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Ruidos » 11 Feb 2016, 20:54

Supi píše:Normalne na baterky. Mikrofon snima okolity hluk, procesor otoci frekvenciu a sluchatka ju prehraju. Vysledok - potlacenie okoliteho hluku.
Cudujem sa, ze s tym vyrobcovia komunikatorov uz davno neprisli. Zatial som sa stretol len s funkciou, ze ti komunikator pusta do sluchatiek zosilnene okolite zvuky. Priklad - mas stuple v usiach (nosim vzdy, ked jazdim sam). Zastanes na krizovatke, kamarat ti chce nieco povedat, tak ti komunikator zosilni okolity zvuk. Ja by som tuto funkciu vyuzil. Ak mam stuple, nepocujem co mi kamosi hovoria. Tak ked jazdime viaceri, vacsinou si stuple nedavam.

Funkciu potlacenia hluku by som privital s velkou radostou - prestal by som nosit otravne stuple do usi. Predpokladam, ze coskoro to bude standard minimalne v TOP modeloch jednotlivych vyrobcov komunikatorov.


Aha, dik za info. Otázka tie stuple majú aj opodstatnenie ?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Supi » 11 Feb 2016, 21:27

Ked si raz poskodis sluch, uz sa to neda napravit. Ja som mierne nahluchly (alergia a tak pod.), tak sa snazim chranit si sluch ak sa da. Mam tieto sutple: http://www.techhouse.sk/prislusenstvo/ochrana-sluchu/alpine-motosafe
Je tam k nim aj pokec, ktoremu mozes a nemusis verit. Je to samozrejme marketing, ale mne sa stuple osvecili. Po celodennej jazde som bez stuplov dost "ohucany". So stuplami je to ovela lepsie. Tam je skor problem ak stuple zle sedia, alebo si ich zle nasadis. Potom dost otravuju a niekedy ma z nich aj bolia usi.

Nedavno som si kupil aj tieto stuple: https://www.louis.de/en/artikel/pinlock-earplugs-set/10000984?list=145048971&filter_article_number=10000984
Zatial ich nemam velmi otestovane, tak neviem popisat rozdiel medzi stuplami Alpine a Pinlock. Alpine su dobre, ale horsie sa nasadzuju. Ak si ich jazdec zle nasadi, tak ta spicka, v ktorej je umelohmotny filter zavadzia, tlaci a velmi rychlo z toho bolia usi.

Mimochodom paradoxne so stuplami pocujem pri jazde lespie zvuk motora. Stuple potlacia aerodynamicky hluk a vynikne motor/vyfuk. Ale nie original vyfuk na NC. Ten nepocut vobec. :-) Na NC mam Leo Vince, na GSe original.
A este sa so stuplami lepsie pocuva hudba. Bez stuplov pocujem len vysky a stredy. So stuplami aj basy. Vlastne bez stuplov hudbu v prilbe nepocuvam, lebo to sa ani neda nazvat hudbou co leze z reprakov. So stuplami je to uplne OK.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Ruidos » 11 Feb 2016, 23:00

Je úplne super čo sa tu na fóre človek dočíta. Dik


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Pito » 12 Feb 2016, 00:00

Supi píše:Normalne na baterky. Mikrofon snima okolity hluk, procesor otoci frekvenciu a sluchatka ju prehraju. Vysledok - potlacenie okoliteho hluku.
Cudujem sa, ze s tym vyrobcovia komunikatorov uz davno neprisli. Zatial som sa stretol len s funkciou, ze ti komunikator pusta do sluchatiek zosilnene okolite zvuky. Priklad - mas stuple v usiach (nosim vzdy, ked jazdim sam). Zastanes na krizovatke, kamarat ti chce nieco povedat, tak ti komunikator zosilni okolity zvuk. Ja by som tuto funkciu vyuzil. Ak mam stuple, nepocujem co mi kamosi hovoria. Tak ked jazdime viaceri, vacsinou si stuple nedavam.

Funkciu potlacenia hluku by som privital s velkou radostou - prestal by som nosit otravne stuple do usi. Predpokladam, ze coskoro to bude standard minimalne v TOP modeloch jednotlivych vyrobcov komunikatorov.


Bola by celkom zaujimava situacia, ak na teba bude niekto nieco kricat, komunikator to vyhodnoti ako okolity sum a procesor otoci frekvenciu a vlastne budes vidiet iba ako otvara usta bez hlasok :D :lol: Kam to ten svet speje :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Ruidos » 12 Feb 2016, 01:05

Pito toto by ma nenapadlo. Hm, zaujmave :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod BrAtKo » 12 Feb 2016, 09:59

Ludsky hlas a sum ci hluk, vsetko ma svoje frekvencie, filter riesi iba vybrane... Vbehnite si do nejakeho audo obchodu si testnut sluchatka s touto funkciou. Ale kvoli tejto ficurke som opat ochotny zmenit interkom :)
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Pito » 12 Feb 2016, 10:09

A je jasne, ze sa to zameria iba na frekvencie sumu, hluku? No zaujimave, mna velmi zaujima cena. Avsak ten hluk mi k moto patri, ved ked chceme ticho, jazdime v aute, nie? :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod BrAtKo » 12 Feb 2016, 10:13

Ale no Pito, hluk nad istu uroven dB naozaj do usi nepatri... Ved to tu popisal Supi. Mozes mat trvale poskodenie sluchu z toho. A Sena vyriesi aj vela problemov s plexi, hluk zmizne... Nie je to pre kazdeho, niekto ma vyladene vsetko tak, ze hluk nema, ved uz dnes mame tiche prilby. Ale mat rusicku hluku, mozno by som zostal pri Nolan N44 prilbe a nesiel do C3.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod Pito » 12 Feb 2016, 10:27

Jasne, to bez debaty. Ja som mal vzdy vysoke turisticke plexi pred sebou, cize to neberiem tak tragicky, ako ludia na nahacoch :) Dokonca ani LS2 za 50eur nebola vyrazne hlucna, preto som zrejme nebol ani moc spokojny s rpha max evo, kedze jazdim vzdy za stenou z plexi...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba Sena s kontrolou hluku

Poslaťod BrAtKo » 22 Feb 2016, 18:26

Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Ďalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť