Moja prilba

(prilba, šatky, kukly, ...)

Moja prilba

Poslaťod yenkie » 12 Feb 2013, 14:15

Práve mi ju doniesol kuriér. Ešte je zarosená :) Caberg Ego, 1450 gr, 150,-EUR. Vyzerá dobre, už len namotovať interkomy a hajde vyskúšať ...
Prílohy
Snímka0069.jpg
Snímka0070.jpg
Snímka0072.jpg
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 12 Feb 2013, 18:48

Vyzera dobre uz len odlepit nalepky nahodit pinlock narvat ju na hlavu a dobre ju prevetrat :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 12 Feb 2013, 18:52

Inac neviem ako tebe ale mne ten pinlock nesiel nahodit :evil: tak som zlozil plexi dole a potom to uz islo ako po masle :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod yenkie » 12 Feb 2013, 21:44

Zajtra skúsim, akurát som došiel z roboty a pasujem sa tu zo sedmičkou červeného...nech niečo nedodr...em :)
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Puggy » 23 Feb 2013, 19:33

Otázky prilieb sú veľmi zložité. Jeden chváli takú a haní inú, druhý presne naopak. Je potrebné si uvedomiť, že prilba je u "bajkera" nie pre policajtov, ale pre jeho bezpečnosť a ak je to možné elimináciu následkov prípadného úrazu. Nemala by sa v žiadnom prípade kupovať bez odskúšania cez internetový obchod. Prilba musí motorkárovi predovšetkým sedieť (nie vizuálne ale fyzicky), nesmie nikde omínať, mala by zabezpečovať ideálny výhľad s ohľadom na periférne videnie a atd., atd. Takže dohady typu, tá je dobrá, tá je slabá alebo zlá tu vôbec nie sú namieste (s výnimkou čínskych prilieb z Lidla a pod., tie nie sú vhodné ani na zoskok zo stromu).
Ja osobne mám prilbu Nolan 104 s komunikátorom N-Com (komunikácia s telefónom, navigáciou, spolujazdcom a štyrmi jazdcami v kolóne do vzdialenosti 800m - bez prekážok - a rádiom, podľa mňa zbytočnosť). Sedí mi dobre na hlave, nikde netlačí, nijako ma neobmedzuje, je veľmi "tichá". Nikomu ju ani nedoporučujem a ani nikoho od nej neodhováram. Každý nech si vyberie to svoje a nech je spokojný (finančne, vzhľadovo, úžitkovo a hlavne po stránke bezpečnosti.
Prílohy
11.jpg
11.jpg (28 KiB) Zobrazené 1046 krát
10.jpg
10.jpg (25.72 KiB) Zobrazené 1046 krát
09.jpg
09.jpg (26.36 KiB) Zobrazené 1046 krát
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod oraj » 26 Feb 2013, 18:05

Používam Uvex Enduro Carbon. Ľahká, pohodlná, nekúka do nej, nezahmlieva sa a vojdu do nej aj slnečné okoliare ak treba , no plexi je dýmové takže zatiaľ som necítil potrebu okuliarov. Nolan 104 mi nesedela, páči sa mi , no L bolo malé tlačilo ma na spánkoch a XL už bolo veľké.
oraj
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Feb 2013, 17:33
Bydlisko: Sečovce
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod pavel315 » 22 Aug 2014, 07:51

Rozmýšlal som nad touto prilbou čo poviete??Je to dobra kúpa?? :shock:
http://www.norcobikes.sk/x01-tourer-off ... -6429.html
pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 22 Aug 2014, 09:01

pavel315 píše:Rozmýšlal som nad touto prilbou čo poviete??Je to dobra kúpa?? :shock:
http://www.norcobikes.sk/x01-tourer-off ... -6429.html

No v prvom rade si ju treba vyskusat na hlave
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod keto » 22 Aug 2014, 12:16

pavel315 píše:Rozmýšlal som nad touto prilbou čo poviete??Je to dobra kúpa?? :shock:
http://www.norcobikes.sk/x01-tourer-off ... -6429.html

Je to přilba spíš do terénu,na NC mi nepříjde příliš vhodná pokud chceš jezdit rychleji než 100km/h, podle tvaru a provedení nebude pravděpodobně vhodná pro vyšší rychlosti :roll:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod pavel315 » 22 Aug 2014, 13:10

Myslim si že dizajnovo by bola velmi pekná.Presne z toho mám strach ze ju kúpim a po par km mi hlava uleti dozadu :D Preto ma aj zaujma či tu vobec niekto má skúsenosti s enduro prilbamy. :like:
pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 22 Aug 2014, 13:31

Keto ja mam podobnu prilbu a nemam problem jazdit aj 160 km/h samozrejme mam vysoke plexi plus deflektor :lol:
Problem ale nastava ked sa zacnes vyklanat s poza plexi (co je asi malokedy :lol: ) ale hlavne ked je silny bocny vietor
Ja osobne som ju kopoval len koli tomu ze sa pagam viac menej po hornatych cestach a strasne mi vadilo ked mi slnko svietilo do
oci a vchadzal som do tiena ako do tmy nic som nevidel pre lom svetla slnecna clona mi bola prd platna vzdy som si rukou musel robit
stit nad hlavou alebo to jednoducho risknut a ist po pamati a dufat ze na ceste nebude niaka prekazka.
Neviem aka je ta Givi prilba v zivote som ju nevidel ale popisem vyhody a nevyhody mojej konkretne tejto
http://www.maxmoto.sk/index.php/shop/37 ... oss-silver
Hlavna vyhoda a asi jedinna :lol: ze ma ten stit aby slko neplestalo rovno do oci a to hlavne na horskych cestickach
Druha "vyhoda" ze nema bradovy deflektor a tak v horucich dnoch nemusim pri prejazde obcou otvarat plexi ako na vyklapacke
(na vyklapacke musim inak sa uvarim)
Prva nevyhoda je ze koli tvaru prilby je velmo nachylna na narazovy bocny vietor ale zatial mi vazy nezlomilo ja sa len tak nedam :lol:
A druha dost podstatna "nevyhoda" ze koli tomu ze nema bradovy deflektor nebude pouzitelna v chladnom pocasi
(ono sa to nezda ale pomaly a isto stale do nej od spodu taha a ked je chladnejsie tak ma snahu mi aj soplik vytiahnut :roll: )
Mozno som uz len ja pohodlny lebo poznam vela ludi co jazdia bez bradoveho deflektora a nemaju problem ale moje motanie okolo
komina predstavuje vzdy zhruba 300-400 km a viac uz ju malokedy startujem na menej km :lol: a tam potom ten bradovy deflektor chyba hlavne ked sa ochladi na leto je to zas super ale ak ju chces pouzivat celorocne tak ja by som ju bez toho deflektora nekupoval .
Kedze ja mam dve prilby tak ten deflektor niak zasadne neriesim este niaky mesiac pojazdim a ked sa uz riadne ochladi prejdem zas na vyklapacku :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 22 Aug 2014, 13:35

pavel315 píše:Myslim si že dizajnovo by bola velmi pekná.Presne z toho mám strach ze ju kúpim a po par km mi hlava uleti dozadu :D Preto ma aj zaujma či tu vobec niekto má skúsenosti s enduro prilbamy. :like:

Pavel ak pojdes okolo mna zastav sa a mozes si vyskusat moju aby si mal predstavu o com taka prilba je
A inak odkial si ???
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod pavel315 » 22 Aug 2014, 14:02

Bánovce nad Bebraou bolo by to fajn prohlidnout si prilbu ať vím do čeho du :D..Ale myslim ze u nas je pár ostro enduro motorkarov co ju požičaju.Mám na moto to vysoké givi plexi ale chcel by som tam ešte deflektor lebo mi fúka presne nad oči kde by bol ten stít čize predpokladam ze mi bude tahat hlavu do zadu.
Ale skor či neskor si budem musieť nejakú vybrať bo ta moja sa rozpadáva.A presne čo si písal ten štít je super, jednak to dobre vyzerá, páči sa mi to a keď som šiel z Kolárova smerom na západ tak som myslel ze mi to zapadajúce slnko vypáli oči.

takéto niečo
http://www.norcobikes.sk/s180t-givi-def ... -7557.html
pavel315
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Jún 2014, 08:36
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 22 Aug 2014, 14:32

No ja ti nevim ja mam deflektor od Palciaka tento aby ti neukradli :lol:
Najprv si ho vyskusaj prilozit na plexi aby tam nebol ako past na oko :lol:
A enduro prilbu si hlavne vyskusaj taku co ma plexi a nie okuliare aby si vedel co to je ked ti fuka do oci a nosa !!!
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod keto » 22 Aug 2014, 15:40

Mám Schuberth C3,je to má pátá přilba,která je krásně oblá a nemá zbytečné výstupky a někdy,když je boční vítr nebo za kamionem a nedejbože ještě s větrem,tak mi s hlavou třepe i tak,samozřejmě ruku v ruce stoupá i aerodynamický hluk v přilbě,takže za mě blbinky na přilbě nee :roll: nevím co mají za filtry na té cloně,ale funguje proti slunci velmi dobře,takže šiltík není potřeba :like: Na skůtru jsem měl plégo vysoké,že jsem se za to schoval celý a tam se dalo jezdit klidně i v jetce,na mou výšku bych musel dát hodně vysoké pexi a to se mi moc nelíbí,takže proud vzduchu pod přilbu,za horka to má další výhodu,že proud vzduchu pěkně přilbu prvětrává,když jsem jel na tom skůtru v integrálce za horka,tak jsem musel mít hledí na hoře,jinak bych v ní chcípl.Takže vše má své pro a proti a každému sedí něco jiného,takže zkoušet,jinak budeš mít za chvíli plnou garáž přileb a prodávat je na aukru,jako já :lol:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia