Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod pepe » 06 Júl 2018, 09:45

Takže doježděny Pirelli Rosso 3, najeto 9.800 km, z 95-ti % sólo, 700 km "ostrých" na okruhu, na předku zbývalo ještě několik mm ke značkám, na zadku tak 1-2 mm ke značkám. Hodnocení na suchu - jasně za jedna a to v nízkých i vysokých teplotách. Mokro nevím - nejezdím, ale v testech je chválili i na vodě.
Hodnocení: skvělá pneumatika s velkou rezervou jistoty na silnici, lze s ní bez váhání vyrazit i na okruh kde i po 25-ti minutách kroužení v 30-ti stupňovém horku drží bez sebemenšího náznaku nejistoty. Její další velké plus je, že si drží své skvělé vlastnosti po celou dobu životnosti, po 9000-ti tisících km neklid ve větších náklonech.
Obrázok užívateľa
pepe

Motorka: Honda NC 700X

Poslaťod samic » 09 Júl 2018, 00:13

Meky píše:No, po těch michelinkách road 5 jsem také pokukoval, ale v zimě ještě moc na skladě nebyly. Dej potom vědět tvoje srovnání s PR 4. Hlavně v zatáčkách při větších teplotách, na vodě byly PR 4 z mého pohledu TOP.

Tak tady je pár mých postřehů ohledně Michelin ROAD 5 :
Za mě jsou to zatím nejlepší pneu co jsem jezdil. Dobře čitelné v zatáčkách ani jedno sebemenší zaváhání a to i při vysokých teplotách a to jsem jim dal kolikrát dost zatopit

Obrázok
Obrázokpost a picture

Drží bezpečně až na hranu, na mém NC-čku se na nich dostanu bez problémů až na výfuk :D

Obrázok

No a na druhé straně mi zase začal, díky náklonum, ubývat stojan :lol:

Obrázok

Jinak v dešti jsem s nimi jel pouze jednou a vše ok.
Jezdil jsem je ze 100% v obsazení ve dvou.
Celou životnost si drželi, ty samé vlastnosti.
Nájezd na nich mám necelých 7000 km, s čím jsem spokojený, jelikož můj nájezd na předchozích pneumatikách byl tak 4000 až 5000km. Extrém byli asi Pirelli ANGEL St nájezd pouhých 3700km.

Zítra je budu prezouvat, nyní jsou již v prostředku pod 1,6mm.

Obrázok
Obrázok

Někdo by na nich možná ještě něco dal. :D

Každopádně, za mě můžu Michelin ROAD 5 jenom doporučit.
Naposledy upravil samic dňa 12 Júl 2018, 22:55, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
samic

Motorka: Honda NC 750X

Poslaťod Meky » 09 Júl 2018, 17:44

Dík Milane za tvé poznatky s MR 5. Jak vidno, i přes měkčí směs než MPR 4 si zachovaly dobrý nájezd km. 7000 km ve tvém případě, to bych řekl slušný nájezd po limit. :like:
Obrázok užívateľa
Meky
Sponzori
Sponzori

Motorka: Honda NC 750X

Poslaťod Pavel » 13 Júl 2018, 16:18

Dneska jsem byl přezout origo pneu Bridgestone Battlax BT-023, najeto 13.200,-km, průměrná guma co nezklame ani neoslní, moc se jí nechtělo do zatáček.

zadek - bez vzorku uprostřed, po stranách ještě byl, viditelná ploška, ještě by něco daly, ale byly tam mikrotrhlinky a ucházela
předek - ještě cca 1 mm, bez plošky, sjetá celkem rovnoměrně

Výměna za Michelin Pilot Road 2, cena za obě 4.540,-Kč v Motomiro(mimochodem levněji, než přes net na Hamletovygumy.cz)

Práce + materiál za celkem 610,-Kč což obsahovalo toto:

-demontáž plus montáž obou kol z motorky
-výměna/přezutí obou pneu, vyvážení + závaží + oba nové ventily(ty origo byly nějaké čínské a rozpadaly se)

Celkem zaplaceno 5.150,-Kč

Se servisem maximální spokojenost, jak přístup k zákazníkovi a motorce, tak cenově. Na kolik hodin jsi objednaný v tolik tě vezmou. Objednával jsem se telefonicky v pondělí a měli volno až dnes po obědě. Zákazník je po celou dobu přezouvání na dílně a vidí co se s motorkou dělá. Přezutí provádí dva sehraní mechanici, celková doba přezutí je půl hodiny.

První dojmy, jízda cca 50 km v dešti a fakt lepší, než Batlaxy, minimálně o třídu, jdou samy do zatáček, design taky pěkný. Majitel pneuservisu mi řekl, že PR4 jsou trošku lepší, ale i PR2 jsou pořád jedny z nejlepších, koupil bych i PR5, mě nešlo o to ušetřit pár korun, ale vzhledově se nelíbí vůbec a na to moje ježdění budou bohatě stačit.
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori

Motorka: Honda NC 700X

Predchádzajúci

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť