Výběr pneu

Re: Výběr pneu

Poslaťod pudis15 » 25 Júl 2017, 20:04

S NC 750 rozměrem to není úplně ono s výběrem pneu, buďto úzké nebo široké.
PS : chtěl jsem anekee wild

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod vladimir » 01 Aug 2017, 18:06

ja keď som kúpil motorku predná guma bola funglovka, mala ešte po obvode štuplíky a zo zadnej chýbalo povedzme 25 percent.. ale tá zadná guma mi odchádzala doslova pred očami.. išiel som z Rohožníka do BA takže z Malaciek po diaľnici a späť no na zadnej gume bola viditeľná rovná plocha.. pobehal som 100 km po okrskách už tá rovinka na gume nebola.. guma zase guľatá..

po mojich 3 700 km už som ju vymenil.. dovtedy mala 4 200 takže 7900 km vydržala.. BT 023 neviem ako ten chalan predtým jazdil a kadiaľ že ju tak ušanoval ? ale povedzme rovno že tu na Záhorí sú tie cesty katastrofické.. no priznám sa že tá predná je stále pekná a brzdím prednou brzdou.. asi neupečú vždy rovnaký materiál..

mali sme ísť na dlhší výlet a potreboval som rýchlo gumu.. v jednej prezuvárni mali Dunlop Qualifier 2 tak som ju kúpil.. pri výjazde od nich som na asfaltke chytil pekný šmyk.. aha mastná guma takže domov trochu opatrnejšie..

ináč tá cesta domov bola taká fajnovejšia.. lebo chalan ju nafúkal na 2.5 at. mám kamarátov majú motorky skoro takej istej váhy ale fúkajú zadnú na 2.2 majú tam širšie gumy 170.. V Strom 650 má gumu užšiu 150 no fúka na 2.5 at.

máte niekto nejakú skúsenosť čo sa týka zadnej gumy koľko nafúkať aby tá motorka šla krajšie na tých našich cestách a zase aby v zátačke neurobila tú grimasu pod zadkom ?

a aká je Qualifierka 2 ? bol som v sobotu v Rajke.. Malacky BA diaľnica, obísť Petržálku cesta bez zákrut a samozrejme späť.. no ani náznak po nejakej rovnej ploche na gume.. tá bočná hrana je ďalej od ráfika takže je plochejšia a nebude tak sama padať v zákrutách ako BT 023.. stupačky nederiem ale naučil som sa dávať pozor na nohy lebo som neraz topánkou škrkol o cestu.. no Qualifierka je určite tvrdá guma.. budem jazdiť rovnejšie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výběr pneu

Poslaťod puccky1 » 01 Aug 2017, 18:31

Qualifierka je tvrda guma?
Ja som bol v tom ze je to sportova guma a rychlo sa zoderie
Co sa tyka fukania ja stale fukam ako je predpisane predok 2,5 a zadok 2,9

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod pepe » 02 Aug 2017, 06:34

Vladimíre, zajímavá informace, tvoje BT 23 s tak malým nájezdem a bezproblémovým provozem. Protože jsem s nimi měl přesně opačné zkušenosti, tedy že se vůbec nesjížděly, ale taky pořádně klouzaly, začínám si myslet to, co sám naznačuješ- tedy různá kvalita výroby. Což je úplně naprd- z výběru pneumatik to dělá ruskou ruletu :roll:, minimálně u Bridgestonu. Co se týče těch Qualifire II, Puccky má pravdu, je to spíše sportovní guma, jenže je už koncepčně dost stará a tak se postupně přesouvá mezi sportovně cestovní...Taky si zkontroluj podle kódu rok výroby, vyrábí se už hodně dlouho, já je kdysi nazouval snad někdy v roce 2011, tak aby ti neprodali nějaké zkameněliny, fosilizace a přilnavost nejde moc dohromady :D .
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod puccky1 » 02 Aug 2017, 18:10

Tiez mam podozrenie ze tak ako potraviny pracie prasky a cojaviem co este sa robi roznej kvality tak aj gumy asi tak robia pre konkretny trh
Tu samu tu tolko spominanu tvrdu gumu BT 23 som kupil od priekupnika bola lepena ako nova nemec deravu nechcel tak ju vyhodil a kupil novu a mne sa drala pred ocami co 1000km to mm dole a drzala fajn
Ale najviac som pouzival Dunlop Roadsmart 2 zodral som tri sady prva aj tretia vydrzali presne 15 000 km zodrane obe rovnako aj predna bola na odpis pricom ked som daval druhu sadu bol vybrakovany sklad na sk a nemali predne len zadnu tak mi predok objednaval z nemecka a cuduj sa svete zadna dala 15 000 km a predna bola este len v polke drania tak si myslim ze tam bola uplne ina zmas ako sa predavaju u nas

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pavel » 04 Aug 2017, 10:41

Pepíno, mě se ty gumy taky vůbec nesjíždí, opravdu mají super dlouhý nájezd(furt origo a necelých 12.tis.km), klouzat mi ještě nezačaly, ale klopit na stupačku za každého počasí se s nimi taky nedá. Jako startovačky jsou dobré, zklamaný z nich nejsem, ale další gumy budou určo jiné
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 04 Aug 2017, 12:48

Dnes som isiel vyskusat Pirelli Rosso 2 a musim povedat, ze klobouček pirelli. Neskutocne gumky, mal som hypersporty corsy (mali pri kupe jemnu plosku tak porovnanie asi nebude uplne objektivne). Ale! Okamzite ako som nazul nove, moto sla ako po kolajach, neskutocna istota, po 30km som sa dostal na vacsi naklon ako s corsami(aj ked som ich obvodovy profil upravil pekne do gulata po predoslom majtelovi). No a po 50km to prislo... Kolííínko 8-) :lol:

Rohlik som mal celu jazdu, ozaj neskutocne :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod vladimir » 04 Aug 2017, 17:33

krásne sa jazdí keď sa dá ceste veriť.. asi dva týždne späť som išiel cez Podkylavu a aj sa tam najesť.. nie rýchlo a ani som sa moc nenakláňal no chytil som také dva šmyky že som už reflexne dal nohu dole..to nebolo o pocite že to trochu ujelo.. nešiel som hneď na parkovisko ale ostal som na ceste stáť.. nohou som pošúchal po ceste a ako by ju niekto kapánek namydlil..

keď prídete z Rohožníka do MA robia tam kanalizáciu a je tam semafór.. tiež noha sa na ceste šmýka.. do asfaltu sa dáva z kamenolomu šutolína, drť.. no tam keď sa pozriete na cestu vidíte také zaoblené kamene ako keby ju namiešali z riečnym šutrom.. takto ju veľké autá časom vyhľadia..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výběr pneu

Poslaťod Macek » 04 Aug 2017, 20:17

..aaaa.. Pito dře jak šmirglpapir.. ;)
..Pirelli Rosso III byly užasne, najezd 7200 zadni ovšem už vykoukly draty..
..nyni Bridgestone S21.. zatim taky spokojenost, drži jak luterska vira, a to je duležite, věřim jim hodně.. taky mě pustily hooodně rychleji a nizko do zatačky.. a pujde to eště lip časem..
Obrázok
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 04 Aug 2017, 20:49

Hojci, no čo to. Macka vidim opat niekde šantiť, tak vyvstáva otazka, kedy dame NC stretko na Brne? :D

NC samozrejme pocitam aj Pepeho (no vlastne preto iba nc :lol: ), inakšie by to bolo prachsproste stretnutie motoriek. 9-teho sa chystam do brna na volne jazdy, nikoho nezlomim? :twisted:

P.s.:potom este urcite chcem ist niekedy koncom mesiaca ked tak. Viac terminov zatial vypisanych nie je...
Naposledy upravil Pito dňa 04 Aug 2017, 20:53, celkovo upravené 1
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Macek » 04 Aug 2017, 20:52

..9. srpna nebo až v žáží? :D
..ja bych jel až po výplatě.. a to do devateho nestihnu.. :lol:
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 04 Aug 2017, 20:54

Ja vim? Som mlada generacia a tie vase záže mi nič nehovoria (teda to vidim až kdiž som rádne nalitý) :D

Proste 9. augusta... :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Macek » 04 Aug 2017, 21:00

..9.srpna.. hmm.. to je přišti tyden, středa a ja mam volno.. teda přes den.. mam mezi nočníma.. o týden později by to nešlo?
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Meky » 12 Nov 2017, 10:22

No chlapci, při výběru pneumatik máme další dilema, jít či nejít do pneumatik vyrobených v Číně, jasně, pokud je to nějaká Čínská značka, tak ne, ale co když to je třeba Pirellka, Metzeler, věřím, že budou časem další co přesunou alespoň částečnou výrobu do Číny. Bude kvalita pneumatik vyrobených v Číně shodná s kvalitou dosavadní, opravdu si renomovaná firma pohlídá kvalitu, u auta bych to nějak moc neřešil, ale u moto je to na pováženou. Tož, šťastnou volbu, přátelé.. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 12 Nov 2017, 10:43

Za mna, kupoval som "cinske" Pirelli Rosso 2. Po 50tkm bez nehody na motorkach som to 50km po ich nazuti polozil. Boli tam aj ine faktory-moja chyba, bordel na ceste. Nejdem ich hanit, ani obhajovat. Ale ako som letel dole, bolo to dost necakane, bez vystrahy. Vzdy ked som mal ine Pirelky-gt, st ci diablo strada a utrhli sa, bolo predtym citatelne varovanie. A to boli oproti nej tvrdsie gumy. Jazdim vzdy so spravne natlakovanymi pneumatikami...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia