PRESUNUTE PRISPEVKY

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 07 Okt 2016, 11:40

Supi píše:Akurat s novou motorkou bude tvoja jazda bezpecnesia (budu stihat brzdy, podvozok...)


Supi, vo vsetkom mas pravdu, ale najviac v poslednej vete... jazda bude bezpecnejsia. A toto je to uplne najdolezitejsie. A nesposobil si to iba ty, uz aj ked si idem na malu alpovacku zalietať , citil som to. Ta posledna to iba potvrdila. Ale este raz opakujem, nc je super stroj, na to na co bola stavana zvlada s prehľadom. :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod puccky1 » 07 Okt 2016, 12:46

Pito ludia bezne pouzivaju veci na to na co neboli vobec urcene
Ja tiez nie som vynimka a co sa tyka nc tak to co som uz snou robil ja urcite ten co ju navrhoval ani nesnival
Ale jasne ze ti rozumiem bol cas ked sim chcel k Nc dokupit starsieho nahaca na obcasne ponahananie
Ale ked som si poratal co vsetko budem mysiet do starej motorky dat aby splnala aj bezpecnost nie len vykon a moznost klopenia hadam aj po laket tak som od toho upustil a na novu ktora este nema nic vymlatene nemam
Konecne sa mi podarilo urobit kurenie v garazi tak tohtorocna zima bude bez jazdenia a motorka dostane vacsiu udrzbu hlavne predne tlmice su uz uplne ko tak skusim co to poreparovat a verim ze este par rokov dobre posluzi nejdem spekulovat s predajom aj tak teraz jazdim len minimalne
Pito mas cas ide zima dobre poskusaj aj ostatne motorky mozno aj nejaka iba ti dobre sadne drzim palce aby si dobre vybral

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod dukyno » 07 Okt 2016, 14:09

Pito popísal problém veľmi presne. Začal motorku používať iným spôsobom, na aký bola stavaná.
Je to rozpočtový pracant na každý deň, ktorý ťa odvezie do roboty a po robote ideš domov "skratkou" kľudne aj po šotoline.

Keď chceš niečo iné, blázniť sa v alpách, na okruhu... Nejaký divoký prejav motora, musíš sa pozrieť inde, nie je na tom nič zlé a nelogické :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 07 Okt 2016, 14:19

Dik za podporu hosi a pochopenie. Mal som totiz pocit ze niektory nechapu co to vlastne robim, tiež cena sa im zdala vysoka. Ani jedno ani druhe nie je nelogicke a premyslal som o tom dlho. Nc je super ako prva masina, alebo po skutri, ako pracant alebo proste na coproidny styl jazdenia, kedy sa clovek kocha. A ako Supi presne vystihol, ide o to, ze ak clovek zacne takuto moto vyuzivat za jej limity, stava sa nebezpecnou. A tu pre mna konci sranda. Mimochodom v uzkom vybere mam tri masiny po nc ak by to niekoho zaujmalo: street, speed triple a tiger 1050 sport. Silno odporucam sa previest zastancom stvor a dvojvalov na tych motoroch(aj tebe Supi :) ). Osobne si myslim, ze je to vrchol vo svete motoriek a najma u naháčov :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod pepe » 07 Okt 2016, 17:37

Já myslím Pito, že není o čem přemýšlet. Na NC se po určitých úpravách a za určitých podmínek dá jezdit i trochu sportovně (nemyslím rychle), ale pro tebe to asi opravdu není. Ty musíš "do světa", všechny ty úžasný, hlavně sportovní motorky si osahat a vyzkoušet. I kdyby sis NC upravil, pořád by ti to vrtalo v kebuli a věř mi,to je peklo :) . Na sportovních motorkách koneckonců není nic špatnýho, jsou úžasný, čím jedeš větší palici, tím líp fungujou, je jen potřeba přežít ;) . Ty Triply od Triumpha jsou myslím dobrá volba, osobně jsem na tom nikdy nejel, ale reference jsou vesměs tak dobrý, že to asi bude pravda. A jsou to naháči, tak tě bude aspoň odpor vzduchu trochu držet zpátky ;) .
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 07 Okt 2016, 18:44

Mas recht Pepe :like:

Mimochodom neviem, co ti poradiť. Mas rad rychlejsiu jazdu a neskutocne by som ti odporucal zviest sa na tom britskom trojvali. Je uplne inde ako cokolvek. Na druhej strane je to vsak absolutne kontraproduktivne k NCcke. Uvazoval som najprv nad hornetom, potom sme sa aj spolu bavili a dal si mi par velmi uzitocnych rad (za to velka vdaka) a jedna sa mi obzvlast osvedcila. Stvorhrnky treba tocit a tocit. A to zvadza velmi k vsetkemu zlemu. V tomto je brit uzasny. Ma absolutne linearny priebeh vykonu, bez akejkolvek diery. Takze ho vobec netreba vyhanat vysoko. Mozno vsak nakoniec rada aj odo mna: sadaj na neho, az budes chciet predat nc, je to neopisatelny zážitok a totalne navykove :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod tima » 08 Okt 2016, 07:08

Pito aj ty máš recht (koza mala dva a zdochla :) ) Trojválec ide aj od spodu ako dvojvalec, ale ide aj hore ako štvorvalec, proste z oboch zobral to dobré a ešte má aj velmy zaujímavý prejav. Ja som bol jeden čas rozhodnutý pre Tigrika, ale napokon som zistil, že je na mňa už trochu ostrý, že ja potrebujem kľuďasa a ešte v tej dobe mali v Triupfe vážne problémy s motormi, tak to nakoniec rozhodlo. Teraz by už mali byť motory OK, to bolo nejaké 2 roky do zadu.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 08 Okt 2016, 07:39

Tima, presne ako pises :like:

Nie je to jednoducho ziadna prisera, co do osem nejde a potom ked to chyti sadze, tak sa ti pokusi ruky utrhnut :D priebeh cisto linearny a paradny.

Ak si chcel tigra 1050, ani sa ti necudujem. Je to superšportový nahac speed triple s troskou kapotaze a lepsim posedom. Co mne osobne sa ale velmi paci. Ake mali problemy? Nemyslis prehrievanie? Ono triumph pouziva velmi zvlastne chladenie, chladia vodou v kombinacii s olejom najma kvoli prostrednemu valcu...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod tima » 08 Okt 2016, 09:58

Vieš čo, už si to nepamätám, ale viem, že to bolo v tých rokoch cca okolo 2014, niečo sa im tam rozsypávalo a možno to bolo aj kvôli tomu chladeniu ... naozaj už neviem, v každom prípade by to už mali mať vyriešené.
Ja som sa vracal k motorkám po 23 rokoch, strašne som chcel chopra, ale kamarát ma od toho odhováral, tak som išiel vyskúšať jedného Horneta, no to bola na mňa divočina (najmä prvý krát som sedel na motorke po tých 23 rokoch, dnes by to už určite tak nebolo), tak som vyskúšal malého chopríka Yamahu Virago, no tomu jazdeniu som vôbec nepochopil, tak mi kamarát dal do ruky svojho ročného V-stroma a vtedy som pochopil, že toto je presne ten štýl, čo ja potrebujem. Napokon som kúpil Transalpa. Bol to môj verný spoločník do tohtoročnej jari, kedy som ho vymenil za moju snežienku a tá my vyhovuje po všetkých stránkach.
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 08 Okt 2016, 10:33

Ono triumph je uz teraz kvalitativne na urovni japoncov, preto sa toho nebojim. Tiez je tam nieco z talianskeho vyzoru, tak co viac si priat :) Moto je esteticky aj technicky vyladena.

Ja som snad ako prvu moto po maxiku skusal virago 535(ten najmensi). Najprv som chcel ist cestou coprov, ten klud a vsetko okolo. Ked som si vsak na to sadol tak to bolo male, divne, vlnilo sa to, pruzenie ako z kočára,... Chapem ze je to iba na par km, potom je to o nervy :D

Ak si kludny cestovatel, tak NC je uplne super. Transalpa som ani nechcel, ale pred NC som pol roka bažil po stromku. Zial ked som na neho sadol, absolutne ma odradzala predna 19tka a neiste chovanie v zatackach. Velmi podobny je versys este, ktory vyuzijes aj na cestovanie aj na zabavu. Ale teraz som bol dva pozriet s kamosom co ho chce kupit a nieco mi tam chyba. Taka poctivost hondy, alebo ako by som to nazval, i ked je na kvalitnejsich komponentoch postaveny. Nuz, ale aj tak je najdolezitejsie ako je clovek spokojny s masinou a ak si, tak si stastny clovek :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod tima » 08 Okt 2016, 10:48

Ono motorka nieje auto, motorka musí mať dušu a musíš sa do nej zamilovať, keby si motorku kupoval len s rozumu, čoskoro ju predáš, lebo ťa omrzí. Ideálna je kombinácia srdca a hlavy :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 08 Okt 2016, 11:40

Presne... moto nie je uzitkove vozidlo ktore vyberas na zaklade rozumu. Aj ked NC trosku je :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod dukyno » 08 Okt 2016, 14:03

To platí ak si kupuješ motorku na zábavu a relax.

Ale čoraz viac ľudí rieši motorku kvôli práci, buď len na cestovanie z a do roboty, alebo aj ako pracanta...a to už musí byť čisto o rozume.
Darmo budem mať mašinu čo má srdce, keď budem môcť jazdiť iba za sucha, lebo inak budem mokrý do pol pása...

A zrovna nc je pre väčšinu voľba z rozumu a nie srdcovka :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Zizi79 » 08 Okt 2016, 16:41

NC u mna je volba urcite minilane 50 na 50%. Da sa snou pohrat (a s Integrou to nieje uplne jednoduche), pocestovat a hlavne sa da jazdit VZDY... Teplo zima vietor dazd... kedy chcem, idem...
Od pondelka do stvrtka tento tyzden som garazoval, v piatok som uz nevydrzal... :)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1554
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: PRESUNUTE PRISPEVKY

Poslaťod Pito » 08 Okt 2016, 20:26

Opat Duky, mas uplnu pravdu. Ja vsak nepouzivam motorku ako prostriedok do prace, ci pracanta. Nc mi presne toto ukázala, akym smerom ist. A ano, nc je určite volba rozumu, ale zistil som, ze u mna ma byt moto najma o srdci. Nepisem iba, kedze by som siel do taliana a predsa zbytok mojho rozumu krici pre trikoloru velke nie :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia