Poradte pri kupe nc750x

Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 13 Máj 2016, 21:47

Caute Hondaci. V pondelok sa musim rozhodnut medzi kupou nc750x DCT 2016 a Kawasaki versys 1000, model 2014.

Mam 198cm a 120kg.

Nc sa mi strasne paci a som viac prikloneny k jej kupe. Doteraz som mal len skuter 125 a vodicak na motorku budem mat az o mesiac, takze si nemozem ani na jednej zajazdit. Kupovat musim uz teraz, kedze NC je malo a kawasaki je posledny kus.

Na motorkach som len sedel a Kawasaki je samozrejme vacsia masina a na postavu by mi viac pasovala. Ale ako som povedal, tak Honda sa mi viac paci a na moje vyuzitie by bola asi praktickejsia, kedze s nou chcem jazdit hlavne po Ba a a okoli a vyuzivat ju relativne kazdy den. Kedze mam skuter, tak je mi jasne, ze Honda bude pre mna vykonovo inde, no aj tak sa trochu bojim toho slabeho vykonu.

Cize mam 2 otazky na vas:

1. Ma niekto s takouto , alebo podobnou vyskou skusenosti na Nc? Ake to je? Dlhsie trasy sa daju zvladat?

2. Vykonovo ste spokojny? Ma to dobry odpich v meste? Postacuje to? Ked vpsa vezu dvaja, je to horsie?

Vdaka za vase posterhy a rady.
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Juanito » 13 Máj 2016, 21:56

Ak ju chces pouzivat len v ba a blizkom okoli, tak je nc s dct absolutne idealna volba.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 13 Máj 2016, 21:59

Ahoj, mam 180cm a mal som kawu v uzkom vybere, bola to vsak 650. Pokial sa vsak nemylim, moto je rovnaka. Kawa je kratsia, ma podla mna trosku lepsi podvozok, ale probuh chlape. Sedel si iba na 125, nemas papiere a skusenosti a chces osedlat litra? To je dobry postup ako cim skor vonat kytky odspodu. Inak porovnavat motoricky litra s nasou "chudokrvnou" NC je asi cisty nezmysel. Odpich ma motorka super, ma velky krutak a charakter dieslu. Osobne ak idem sam a rad si zataham, deficit vykonu nepocitujem. Od tych 120 uz samozrejme ta dynamika nie je ohromna. Vacsi problem nastava ak ideme dvaja, tam uz citit mensi vykon. Pre Teba ako zaciatocnika je si myslim NC uplne vhodna. Ono sa aj tato moto zaciatocnikom odporuca. K tej vyske, pokial viem Richi menil najma kvoli tomu moto, ze je vysoky, tak on sa zrejme asi lepsie vyjadri...

Asi bude najlepsie si ist a posadat jednotlive motorky, ako zaciatocnik zrejme ani kratkou test jazdou moc pocitov neziskas. Vzdy sa da motorky trosku upravit (napr. zdvihnut riaditka), ale ide skor o "esteticke" zmeny. Ja som presadal z 400 skutra a rozdiel je markantny, neviem si predstavit ist z 125. Cize jediny problem by som u Teba riesil asi vysku, inak je NC presne pre tento typ ludi ;) :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 13 Máj 2016, 22:01

Tak cca 70-80% by to bola Ba a okolie. Robim s realitami a predavam domy v okoli Ba, takze by som ju vyuzival cele leto aj pracovne. Ale samozrejme cez vikendy by som podnikal nejake vylety na zrazy a vylety s jednym klubom a rad by som obcas otocil aj Chorvatsko...
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 13 Máj 2016, 22:03

Poradim to co vsetkym. Chod do styxu vrable a osedlaj vsetko mozne. Sam si spravis obraz co sedi a co nie. Je tam najvacsi motobazar, takto je dost tazke radit. Ale inak NC ozaj nema chybu ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 13 Máj 2016, 22:09

Pito píše:Ahoj, mam 180cm a mal som kawu v uzkom vybere, bola to vsak 650. Pokial sa vsak nemylim, moto je rovnaka. Kawa je kratsia, ma podla mna trosku lepsi podvozok, ale probuh chlape. Sedel si iba na 125, nemas papiere a skusenosti a chces osedlat litra? To je dobry postup ako cim skor vonat kytky odspodu. Inak porovnavat motoricky litra s nasou "chudokrvnou" NC je asi cisty nezmysel. Odpich ma motorka super, ma velky krutak a charakter dieslu. Osobne ak idem sam a rad si zataham, deficit vykonu nepocitujem. Od tych 120 uz samozrejme ta dynamika nie je ohromna. Vacsi problem nastava ak ideme dvaja, tam uz citit mensi vykon. Pre Teba ako zaciatocnika je si myslim NC uplne vhodna. Ono sa aj tato moto zaciatocnikom odporuca. K tej vyske, pokial viem Richi menil najma kvoli tomu moto, ze je vysoky, tak on sa zrejme asi lepsie vyjadri...

Asi bude najlepsie si ist a posadat jednotlive motorky, ako zaciatocnik zrejme ani kratkou test jazdou moc pocitov neziskas. Vzdy sa da motorky trosku upravit (napr. zdvihnut riaditka), ale ide skor o "esteticke" zmeny. Ja som presadal z 400 skutra a rozdiel je markantny, neviem si predstavit ist z 125. Cize jediny problem by som u Teba riesil asi vysku, inak je NC presne pre tento typ ludi ;) :like:



Dakujem za reakciu.

Ja by som nad tou Kawasaki ani nerozmyslal, ale NC stoji 7790€ a ta Kawa, kedze sa jedna o dvojrocny model, stoji 8990€ nova... Ten rozdiel je tak maly, ze som nad nou zacal uvazovat. Vsetxi mi totiz vravia, ze si kupim o rok, dva silnejsiu.
Navzdory tomu sa mi proste ta NC viac paci a pride mi taka viac do premavky na caste jazdenie ( kedze na nu za den vysadnem aj 10x ).
Co sa tyka vysky, tak s cisteho sedenia na nej v predajni mne osobne nepride mala, len samozrejme si to neviem predstavit po 30min, alebo hodine jazdy. Preto by som uvital aj nazor niekoho vyssieho.
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod keto » 13 Máj 2016, 23:03

Tak v první řadě si musíš ujasnit na co ji chceš a jaký styl jízdy preferuješ a pak pořizovací cenu a provozní náklady. To jsou věci za předpokladu, že řešíš jen motorku. Pak přichází do hry tvoje zkušenosti jako jezdce, které jsou na velké mašině prakticky nulové. Jasně mnoho lidí, řekne taky jsem hned začínal na litru a pohoda, ale taky bude dost těch, kteří to někde nedali, taky bude dost těch co to nedají ani na tom sedmikile a je to pořád do nekonečna co kdyby :roll: Hodně lidí si po roce, dvou, koupí silnější nebo jiný styl, až začnou víc jezdit, tak si teprv ujasní co by chtěli, někteří zůstanou spokojení a už nemění, někteří jich vymění i několik, než se trefí a někteří se po čase vrátí zpět k NCéčku, protože zjistí, že se mají rádi a nepotřebují si honit ego na litru, někdo řekne, že takovou mrdku už nikdy více. Prostě 100 lidí, 100 chutí ;)
Takže ti řeknu jen mou zkušenost, taky jsem začínal na skůtrech, měl jsem jich několik, poslední SH300i 20kW, takže to už slušně jelo a pak jsem přešel na NC a musím říct, že první sezónu jsem se měl co učit a pořád se ještě učím. Jasně, že někdy chybí výkon, někde na rovince při předjetí někoho, kdo se chce s tebou přetahovat, ale v serpentinách ještě neumím ani využít na plno výkon NCéčka, natož litru :-) od té doby jsem měl půjčené i na delší dobu silnější stroje, nejsilněší výkonově asi crosstourer 1200, pěkné svezení :like: a asi bych si ho v garáži už dneska dovedl představit a neměl z něho strach :like: a pak si zas tak někdy jedu na NCéčku a říkám si proč, když mi dělá radost i ta sedmistovka ;)
Vím, že jsem moc neporadil, ale možná dal alepoň pár podnětů k zamyšlení, rozhodnutí je holt na tobě ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Floyd » 13 Máj 2016, 23:52

Majkl, ja som mal NC700X a vymenil som Ju za NC750X, lebo som bol a som s touto motorkou maximálne spokojný. Ako realiťák určite oceníš fake nádrž, do ktorej s prehľadom napcháš všetky papiere aj menší notebook a klienti budú len čumieť, že máš v nádrži komlet kanceláriu.
Čo sa ale týka Tvojej výšky, tak NC je podľa mňa malá (pre Teba nízka). Dá sa znížiť, to viem. Ale či sa dá zvýšiť, to neviem.
S výkonom si nerob starosti, NC-čka ťahajú ihneď krásne od spodu.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Dovi » 14 Máj 2016, 05:33

Majkl>

Z nuly na sto za cca 5 sekund (nebo z nuly na 50 za 1.5 sekundy) je myslím si vůči autům a pro běžný provoz v městě a okolí dostatečné pro kohokoliv - i včetně střelců na zalehávačkách. Pro 99% aut by to bylo zrychlení z říše snů.

Výkon cca 50 koní na 220-230 kg pohotovostní hmotnosti vyhovuje /v dnešní době utahování šroubů/ pro rozumné poježdění snad všude kromě hodně dlouhých a co nejrychlejších dálničních přesunů ve dvou a s báglema. A samozřejmě kromě plného využívání německých dálnic v úsecích s neomezenou rychlostí.

Ohledně toho běžného (normálního) ježdění po Bratislavě a okolí - dneska máš radary a kamery už skoro na každém rohu. A v budoucnu to bude prošpikovaný a pokrytý sledováním úplně všude, a bude stále hůř a hůř a hůř... Už teď lituju ty nešťastníky na nabušených překoňovaných mašinách s maximálkama 250 km/h a víc, se kterýma se prakticky nedá jezdit jinak než rychle a velmi rychle.

U NC-čka oceníš jeho spolehlivost, velmi nízké provozní náklady včetně snadného a levného servisu, a v neposlední řadě i velký (cca 20 litrový) a uzamykatelný odkládací prostor zabudovaný přímo na motorce.

A taky bych si tipnul, že jako realitní makléř budeš na Hondě NC působit na klienty a hlavně na jejich manželky mnohem serioznějším dojmem, než když se na schůzku nebo na obhlídku nemovitosti dostavíš na jiném typu mašiny (snad kromě značkovýho skútra nebo maxiskútra).


Co se Tvé výšky týče, existuje dostupný bezplatný model ergonomie posedu jezdce na motocyklu:
http://cycle-ergo.com/

Dává to i při defaultním nastavení relevantní výsledky, ale samozřejmě to v některých případech může selhat, pokud má někdo hodně atypickou postavu s neúměrně disproporčními délkami trupu a/nebo končetin. Ale i tak si lze v tom modelu individuálně nastavit třeba délku nohou respektive výšku rozkroku.

Tady máš na ukázku defaultní parametry pro 198 cm vysokého jezdce na Hondě NC 750 X...

Obrázok
(zvětšení rozkliknutím)

Obrázok
(zvětšení rozkliknutím)


Pro srovnání - takhle mi to vychází u mého S-ka (nižší naháčovitá varianta Hondy NC). Posez je velmi pohodlný i po několika hodinách v sedle, žádné problémy se zádama nebo s jakýmikoliv klouby (kolena, kyčle, kotníky, ramena, lokty, zápěstí), žádná únava nebo nepohodlí...

Obrázok
(zvětšení rozkliknutím)


Toho ročníku 2014 na obrázcích se nelekej - mezi různými modelovými roky Hondy NC nejsou z hlediska ergonomických rozměrů rozdíly.
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 14 Máj 2016, 07:11

Majkl, ja este doplnim, Keto aj Dovi dali ozaj hodnotne prispevky k teme. Co sa tyka NC modelu, maju teraz dopredaj "starych" kusov. model 2015. Vacsinou ich zozenies uz s nejakou vybavou za cenou okolo 7000e podla dohody. A to sa uz ozaj oplati! Ale ako bolo spominane, prva velka motorka, to je vzdy loteria, nevies co Ti sadne, ale nieco vyskusat treba. Ak si co i len trosku zrucny, nebal by som sa jazdenky, s jasnou historiou, tak ako som kupil ja. Servisny interval je 12tkm, v podstate vsetko si spravis uplne sam a prevadzka stoji ozaj NIC. Bezne sa s NC jazdi za 3,2-3,6L na 100km! Mozno ozaj ako prvy stroj nie je dobre kupovat hned novu, s druhej ruky budes mat uz tiez vybavu nejaku a predsa, kym sa naucis, mozes ju aj polozit, ci v rychlosti alebo na mieste a velmi to hneva potom. Ale v podstate som tiez nazoru, ze na "poprdkavanie" po BA nepotrebujes litra, ktory Ta akurat moze zrakvit.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 14 Máj 2016, 07:39

Chalani, vdaka za odpovede. Ten odkaz na porovnanie sedenia je zaujimavy. Myslim, ze uz si len farbu musim vybrat :).
Je k dispozicii biela, cierna a strieborna a fakt neviem, ktoru si mam vybrat... Ine farby im uz ani nedojdu. Chcel som si tu cervenu kuknut, ale bohuzial... Cierna vyzera z celkoveho pohladu fajn, ale nakolko je to matne a su to plasty, tak to potom posobi, ako lacny nenalakovsny plast :(
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 14 Máj 2016, 08:00

Este otazka. Ked nalozim 3 kufre a spolujazdca, pojde to?
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 14 Máj 2016, 08:07

Mam tri kufre a spolujazdca a ide to! :D :lol:

Ale treba pocitat, ze motorka bude mat nizsiu dynamiku, ale to je u vsetkych turistickych masin podobneho obsahu (versys, strom,..). Toto viac menej odpada pri spominanych litroch. Ale to je tema na dlhsie ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Richi » 14 Máj 2016, 08:40

Výkon nerieš. Do rýchlosti zruba 120 km mi nikdy nechýbal ani pri jazde v kolóne s litrami a vyššími objemami. Taktiež nepoznám nikoho kto by NC vymenil za silnejšiu motorku kvôli výkonu.
Admin vymenil kvôli váhe (pri plnom naložení často chodil zadný tlmič na doraz) ale to by na modely 2016 malo byť odstránené. Má lepsie nastavitelný zadný tlmič.
Keď som si zdvihol riadidlá o 3 centimetre a plexi pomocou G1, nemal som pri turistické jazde žiaden problém. Problém som mal pri jazde v stúpačkách v teréne. Najazdil som s ňou 35 000 km za dva roky a ochrana proti vetru je lepšia ako mam teraz na Afrike.
Ďalšie výhody ako servisný interval či spotreba tu už boli spomínané takže vyzdvihnem iba automatickú prevodovku ktorú konkurencia nemá. :like:

Nemyslím si že na silnejšej motorke sa zabiješ. Je to o jazdcovi nie o motorke. Ak si blázon zabiješ sa aj na babete.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod hipisko » 14 Máj 2016, 08:53

Majkl, ja mam 196cm a 110kg, ja som sice siel do integry, koli celkovej ochrane pred pocasim a integra mi je mala, by som povedal, ze som tak dosiahol 100% jej velkostnej kapacity. Chcel som povodne Xko, ale ked som videl kamosa, ktory ma 180cm, ako bojuje s plexi, tak som si povedal ze nie. Ak by si siel do Xka, tak jedine 2016, kedze ma tusim o 8cm vyssie plexi. Na Xko som sa napasoval lepsie, len sko som pisal, hladal som celkovu ochranu pred vetrom.
Ale nechapem, ze vnimas versys ako vacsiu motorku, versys je znama tym, ze je to snad najmensie cestne enduro, ja som sice skusal sadnut na 650ku, ale zdala teda mensia od nc750x.
Vykonovy deficit vnimat nejako nebudes, kedze charakter motora je ako na aute, teda vykon sa plynulo zvysuje od nizkych otacok, nie je to ako na inych japoncoch, kde do 5500rpm vobec nic a potom to zacne tahat do limitu. Kamos ma vstrom 650 a ked skusal moju integru(cize vstrom najvyssi vykon 50kw, integra 40kw) tak prisiel vysmiaty od ucha k uchu a bol ochotny odprisahat, ze to taha lepsie vo vsetkych otackach.
Dost na pohodli, ale aj dynamike prida aj DCT, jednak koli nulovemu preruseniu vykonu pri preradovani, jednak koli tomu, ze si vies dovolit podradit aj o 3 rychlosti niekam na 5000-5500rpm, kde by si s manualom nikdy nepodradil, kedze max rpm je 6500, lebo by si musel hned radit na vyssi stupen(napr pri predbiehani auta, ci kamionu), DCT ti preradi automaticky aj v polovici predbiehania, tam ti to nevadi. Ale v dynamike ti to urobi dost velky rozdiel.
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia