Internetove E-shopy

Internetove E-shopy

Poslaťod Alesko » 12 Apr 2016, 15:49

Tu moze hoci kto napisat dobre ,aj zle skusenosti s internetovymi obchodmi. Ja dna 29.3.2016 som si objednal s http://www.motops.cz/. Objednavku mi potvrdili okamzite. Zvolil som platbu dobierkov, peniaze nikdy dopredu neposielam. Tovar co som si objednal pisali ,dostupnust dva az tri dni. Do dnesneho dna mi nic neprislo. To ma uz zacalo zaujimat preco tak som pisal mail ,co je s objednavkov.Doposial mi neprisla ziadna odpoved. Skusal som aj volat na tel. cislo bez sance sa dovolat. Tak mi poradte co teraz? Kaslat na nich, nemienim cakat do vianoc.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Max11 » 12 Apr 2016, 16:04

Ak si neplatil nič dopredu, žiadnu zálohu a pod., tak kašli na nich :) Objednaj inde a keď to príde od nich ignoruj. Ak mali uvedený určitý dátum dodania a nereagujú, tak je to ich vec.
EDIT: A ak chceš byť úplne korektný, tak im ešte napíš storno objednávky ;)
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Alesko » 12 Apr 2016, 16:16

Maxx11 ,dik za reakciu.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod keto » 12 Apr 2016, 16:19

Z motops jsem ještě nic neobědnával, ale dobrou zkušenost mám s http://www.amtrade.cz/ zboží co nenajdu v nabídce poptávám mailem, zatím mi vyšli ve většině případů vstříc a zboží dodali v řádu dnů :like:
pak jsem už nakupoval u http://www.motoretezy.cz/, https://www.motocyklovedily.cz/, http://www.abmoto.cz/, http://www.rdmoto.eu/cs, a možná i ještě někde jinde a zatím u všech bez problémů, komunikace mailem, informace o stavu obědnávky a podobně bez problémů, když neměli, tak se ozvali, na některé věci jsem čekal i několik měsíců, třeba na pexi na můj skůtr scarabeo.

Rozhodně bych jim poslal mail, že odstupuješ od obědnávky z důvodu nedodržení deklarované dodací lhůty a ten si někde uložil, kdyby měli zcela náhodou nějaké připomínky ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Alesko » 12 Apr 2016, 16:23

OK. Vdaka.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod puccky1 » 12 Apr 2016, 18:45

Alesko ja som sa par dni pokusal objednat sparove mierky co mi hodil link Pito
No nejak sa mi nedarilo vyplnit formular stale vypisovalo ze jeden riadok chybny ale nie ktory skoro ma drblo
Maju tam infolinku cez skype tak som tam pisal aky mam problem a stale nic ziadna odpoved tak som vcera vecer napisal mail priamo na odbyt aky mam problem plus prilozene foto obrazovky ze mi to nechce zobrat rovno som napisal adresu tel. Aky chcem produkt jeden kus a nech mi to bud poslu alebo daju vediet co dalej inak si objednam inde
Dnes hned doobeda vola pani ze sa ospravedlnuje ale na skype jej nic neprislo ze mi to hned poslala a zajtra to budem mat doma
Ked sa to tak vezme ze som objednaval vec nieco cez 5 € tak na mail reagovala promtne ako by som objednaval za tisice €
Inak tusim sa ta firma vola Kinex a pani si ma uz aj pridala na skype

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod jezdec74 » 12 Apr 2016, 19:44

puccky1 píše:Inak tusim sa ta firma vola Kinex a pani si ma uz aj pridala na skype


Peťo, bacha na to, dnes si Tě přidala paní na Skype, zítra si Tě přidá třeba do lůžka :lol:

No a k tématu. Já kupuji přes internet mimo rohlíků asi všechno.
Zatím vždy bez problémů, platím většinou dopředu, do zahraničí platím přes PayPal a taky přímo kreditkou.
Toto mi vyhovuje i když při platbách do zahraničí (Itálie, Anglie) jde o hodně velké sumy několik desítek tisíc Kč.
Vždy trnu, jestli objednané zboží přijde, ale zatím vše :like: :like:
Divím se, pokud někdo z eshopu neodpoví, zbytečně přichází o zákazníky. To je špatný obchodník, jde o jeho peníze.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod dukyno » 13 Apr 2016, 11:03

Vždy trnu - prečo? Veď paypal má výbornú ochranu kupujúceho, v prípade problému nedodania zásielky dostaneš peniaze späť.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Juanito » 13 Apr 2016, 15:15

Pani, iste mi niektorí date za pravdu, ze kvalitou sluzieb je v TOP10 zlych eshopov NORCOBIKES.SK. Uvediem dva moje priklady. 1.objednaval som kufor a brzdove svetlo, do poznamky som napisal DODAT SPOLU OBE VECI. A co urobil pan C.? Poslal kufor-postovne 5,50€, za par dni poslal v obalke brzdove svetlo 5,50 postovne znova :) 2.priklad..na vystave v Inchebe som sa pana C. pytal, co by vysli kryty na kufor. A on ze nevie, ze nech si to cez eshop objednam(taku polozku tam ani nema) a posledna info bola bombova. ALEBO SI TO OBJEDNAJTE CEZ CESKE GIVI :) A teraz pochvala, na MOTOMO-HONDA BRECLAV, dilera GIVI. Panovi som napisal co chcem, o par hodin, mozno 2-3, odpoved s cenou a terminom dodania. Termin dodrzany, napisal mail, ked mu to prislo, dnes som bol pre kryty, spokojnost.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod jezdec74 » 13 Apr 2016, 18:56

dukyno píše:Vždy trnu - prečo? Veď paypal má výbornú ochranu kupujúceho, v prípade problému nedodania zásielky dostaneš peniaze späť.

Ochranu má, u objednávek do 1000 Kč to není problém, ale když koupíš za 30000 Kč, tak co Ti ta ochrana pomůže ?
Sice to teď přeženu, ale pokud Ti takový balík dojde a bude tam jiné zboží, tak nevěřím tomu, že Ti při takto vysoké částce jednoduše platbu vrátí.
Zkušeností s nákupy přes PayPal mám už víc než dost. Za cca 10let nakupování přes PayPal jsem o vrácení platby párkrát žádal (když mi balík nepřišel) vždy jsem platbu dostal zpět, ale jednalo se o malé částky.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod PRx » 13 Apr 2016, 19:54

Alesko, moto ps, nebolí Petr Šnajdr děla obchod sám , znám se s nim osobně , objednává věci u dodavatelů takže to trvá, ale ne jeho chybou a občas bejvá pryč tak se to ještě protahne, jinak platba až po dodání není u nej problém, tak vydrž a zkoušej volat, normálně se s nim domluvis až se tedy dovolas :-)
Obrázok užívateľa
PRx
*****
*****
 
Príspevky: 339
Registrovaný: 12 Sep 2013, 10:29
Bydlisko: Plzeň ČR a Bojnice SR
Motorka: Honda NC 700S

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Alesko » 13 Apr 2016, 20:03

Mna to uz sve,dnes mu pisem ze rusim objednavku s dovodu nedorucenia v dodacej lehote . Iba ked mi na to po 10 minach odpisal ,ze sa dodacia lehota predlzuje na 2 az 3 tyzdne. Ale cely tyzden som sa tam pokusal volat aj maily pisal co je s objednavkov , ziadna reakcia. Tak som mu napisal ze objednavku stormujem, ze nic nepreberem. Mna to ,netrapi ze je sam. nech to radsej zavre, ked nevie komunikovat zo zakaznikmi.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod dukyno » 13 Apr 2016, 20:52

jezdec74 píše:Ochranu má, u objednávek do 1000 Kč to není problém, ale když koupíš za 30000 Kč, tak co Ti ta ochrana pomůže ?

To je čo za logika preboha.
Na 1000 kč paypal ochrana pomôže a na 30 000 už nie?
Paypal garancia nie je limitovaná sumou.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod Max11 » 14 Apr 2016, 19:11

Dnes mi prišiel Leo Vince z abe-motorradzubehoer.de. Vrelo odporúčam. Ústretové jednanie v dobrej angličtine, a veľmi expresné služby.
Vypýtal som si zľavu a dostal som e-kupón na 20€ :) Platba možná účtom alebo cez PayPal, bez navýšenia ceny. Po zaplatení som mal výfuk do 2 dní doma.
Inak predávajú aj priamo cez ebay ak by to niekoho zaujímalo.

Výfuk prišiel v origo krabici, ktorá bola ešte v ďalšej o veľkosti malej chladničky :D Spolu s výfukom som dostal aj tričko Leo Vince a pár ďalších prkotín :) Najviac ma potešil nástroj na nahadzovanie strún, ktorý určite využijem aj pri servise centrálneho stojana.

Slečna od nich mi ešte dodatočne napísala e-mail, aby som si užil výfuk a popriala mi zábavnú motosezónu.

Takto si predstavujem obchodníkov :)
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Internetove E-shopy

Poslaťod jezdec74 » 14 Apr 2016, 19:11

To je čo za logika preboha.
Na 1000 kč paypal ochrana pomôže a na 30 000 už nie?
Paypal garancia nie je limitovaná sumou.


Jaká logika ??
Ty to nechápeš, co jsem tím chtěl říci ?
Jasně, že to platí na jakoukoliv sumu, ale když se něco podělá za 200 Kč, tak Tě to asi nějak neštve, ale když je to vysoká částka, tak už je to snad horší, ne.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia