Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod yenkie » 02 Feb 2016, 13:39

Dnes som bol osloveny firmou Cobra s.r.o. ci by sme im neotestovali ich zariadenie na automaticke mazanie retazi:
http://cobrra.sk/nemo-2-zariadenie-na-m ... tvorkoliek

Takze, pytam sa. Najde sa tu medzi vami taky co by sa na to podujal? Podmienkou je najazd vysokeho poctu kilometrov, majitel rady NC a solidna schopnost priebezne pisat svoje skusenosti a poznatky. Ako odmena mu zostane toto zariadenie navzdy.
Jedno budem testovat asi aj ja, no nemam uz NC a nenajazdim tolko co niektori sialenci tu :lol: .
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Richi » 02 Feb 2016, 13:53

Ja sa hlasim. O takom niecom som dlho uvazoval a tymto by sa to vyriesilo ;)
Jazdim celorocne a aj nespevnene cesty.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod BrAtKo » 02 Feb 2016, 14:05

Zadarmo dobre ale za prachy nie, je to bohapusty manualny davkovac...platis za peknu vyfrezovanu Alu nadobku.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Pito » 02 Feb 2016, 17:02

Zial Bratko ma naprostu pravdu. Ten system je nehorazne primitivny s peknym obalom. On ma prave priviedol na napad, zostrojit si vlastny scottoiler(ano, nie je to take pekne ako nemo)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Max11 » 02 Feb 2016, 18:57

EDIT: netuším ako sa dostal môj príspevok do témy "bratislava na poslednú chvíľu", tak ešte raz :D

Ak sa ešte dá, tak sa hlásim :) Tento rok ma čaká veľa km a s recenziami mám skúsenosti.
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Puggy » 02 Feb 2016, 20:13

BrAtKo píše:Zadarmo dobre ale za prachy nie, je to bohapusty manualny davkovac...platis za peknu vyfrezovanu Alu nadobku.


Ono to nie je až tak jednoduchý dávkovač, ja by som sa na to dal ale bohužiaľ jazdím iba cca 5 tis. km ročne, takže nič. Inak tá cena je dosť vysoká.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Pito » 02 Feb 2016, 20:50

Max11 píše:EDIT: netuším ako sa dostal môj príspevok do témy "bratislava na poslednú chvíľu", tak ešte raz :D

Ak sa ešte dá, tak sa hlásim :) Tento rok ma čaká veľa km a s recenziami mám skúsenosti.


Vies, ze som sa aj dost cudoval? :D Najma teraz ked tam svietia iba same bodky :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod puccky1 » 02 Feb 2016, 21:37

Hm kedze som sa pripojil neskoro tak mne sa asi nic neujde mne sa prave taky davkovac paci ved aj tak mazem uz len olejom :lol:
Neviem ci viem pisat pekne basnicky ale iste by som si s nim rad mazal vzdy lepsie ako po kazdej jazde s olejnickou :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Pito » 02 Feb 2016, 22:48

Dobehni Puccky do BA, dorobim moj scottoiler a venujem Ti ho... :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Floyd » 03 Feb 2016, 00:43

Hm, a bude to fungovať aj na moju Benelli 1/2 decák ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Pito » 03 Feb 2016, 09:36

Floydiku, urcite bude. Ten system mozes dat aj na bicykel, avsak u Benelli to bude zaujimavo fungovat v spojeni s remenom. Minimalne Ti motor pojde velmi ochotne do otacok :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod yenkie » 03 Feb 2016, 14:39

No, konecne som si nasiel chvilu casu a preluskal material co mi poslal predajca (fotky, videa, manual a pod) a dospel som k nasledovnemu zaveru. Hento zariadenie netreba testovat. Podla mna je to absolutna blbost. Tak ako pisali chalani hore. Zariadeniam typu Scottoiler a pod. sa nemoze rovnat. Pracuje totizto na sposobe klasickej injekcnej striekacky. Nadobka na riaditkach, z nej hadicka k rozete. V nadobke olej. Naplnite olej po okraj a tym ze kazdych trebars 300 km pootocite viecko o 1/4 otazky v nadobke vytvorite tlak a ten vytlaci olej cez hadicku na rozetu. Tym ze je malinky priemer hadicky, olej nevystrekne to naraz, ale kvapka to urcitu dobu na retaz. Teda treba davat pozor, ked zastavim trebars na krizovatke, treba viecko rychlo povolit, inak bude olej furt davkovat na rozetu a po vas na vozovke zostane kaluz oleja :lol: Takze ziadna automatika, musite si sledovat kilaky a z casu na cas pristreknut olej na retaz.

Uzavrem to. Skoda odplastovavat mojho novuckeho V-Stroma aby som tam hento montoval. Myslim ze aj Richi by mi to otrieskal o hlavu, keby musel vonavucku Africu rozoberat. Alebo by ho vysmial servis, keby im hento doniesol namontovat :lol:

Dalsia vec, cena. Nasiel som rozne ceny u predajcov v rozpati 130-170,-€. To je podla mna na hentaky jednoduchy system premrstene.

A za posledne. Forum ako take ma s toho kulove. Robilo by sa to bezplatne, a este aj z reklamou na fore. Jedine co by niekto s toho nieco mal som ja a jeden z vas. A klasika, museli by sme to chvalit :lol:

Takze kaslem na to, hento sa mi nechce ani montovat ani testovat. Ak ma niekto iny nazor, moze oslovit predajcu a testovat na vlastne triko. Predpokladam, ze predajca uprene sleduje tuto temu a z mojho nazoru asi nebude nadseny, ale co uz. Nie zo vsetkeho co mi niekto ponukne zadarmo sa pose...em.

Ale nezatracujem ani nehanim tento system. Ak si niekto mysli ze je gut, nech sa paci, veselo do toho. To co som napisal hore je len moj nazor.
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Pito » 03 Feb 2016, 15:10

Admine, zdielam Tvoj nazor a ja to dokonca zatracujem ,hanim, opovrhujem. Je to velmi pekny a klasicky priklad ako sa u nas podnika. Pytat 200e(neviem presne cenu, ale okolo nej) za takuto primitivnost volajucu do neba je podla mna vrchol a nehoraznost!

Presne ako pises, system injekcnej striekacky v krajsom obale, nic viac, nic menej. Preto som sa rozhodol to vyrobit, naklady na to u mna boli ako na rolku hajzlaku... Vyrobne naklady tejto blbosti+naklady na tazku psychicku cinnost, spojenu s vyvojom tejto inovativnej veci... Och

Sory za rozculenie, ale neda mi to...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Supi » 03 Feb 2016, 15:47

cca 2 roky dozadu pisala pani z Cobrry na motoride.sk taketo prispevky (nepriznala prepojenie na vyrobcu):

"Scottoiler je viac probémový, ako užitočný a ešte aj škaredý. Konečne niečo pekné a podľa popisu aj funkčné, viem si to predstaviť na svojej motorke. Scottoiler je ťažký stredovek.."
"už majú na stránke aj video, pozrite chalani, mňa to zaujalo.."

Uz vtedy som pozeral na tuto jednoduchu olejnicku, ze ktoru si pytaju 150+ E cez prsty. Po tychto prispevkoch mi je cela Cobrra dost nesympaticka.
Fandim kazdemu slovenskemu vyrobcovi, ktory sa snazi. A je mi jedno aku ma cenovu politiku. Ale zavadzat zakaznikov a ociernovat konkurenciu, to sa nema.
Naposledy upravil Supi dňa 03 Feb 2016, 16:58, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Testovanie zariadenia na mazanie retaze-dotaz

Poslaťod Max11 » 03 Feb 2016, 16:03

Ono tá cena je diskutabilná. Ja som si napríklad chcel dať obrobiť na CNC malý kúsok hliníka, lebo sa mi nechcelo platiť 250€ za hotový značkový výrobok a nakoniec som sa dostal na dvojnásobok ceny a vykašľal sa na to :D
Takže záleží, kde to vyrábajú. Ale nedal by som ruku do ohňa za to, že to nie je Čína. A ak to Čína je, tak stačí počkať a čoskoro to bude dostupné ako noname produkt za 1/4 ceny - možno s malými odlišnosťami ale predsa :D
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 34 hostia