Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 13 Sep 2017, 21:03

Automat v motorke ma podla mna jedinu funkciu a to radit rychlosti, pokial sa to nechce jazdcovi.
Inak to nema na ceste absolutnie ziadnu vyhodu voci manualu, neni nizsia spotreba, jazda nie je plynulejsia, ani bezpecnejsia, atd.

Ak by som vyberal motorku do mesta, tak nekupim ziadnu. Ked sa chcem ist povozit, tak radenie je pre mna neodmyslitelnou zalezitostou, a jazdu bez toho si vychutnat nedokazem.
Ak mi tu niekto bude vypisovat, ake je to super, moze, skusal som automat a nie je to nic pre mna ;)

Nikoho ale presviedcat nebudem, len to nechapem a nepochopim asi nikdy.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 14 Sep 2017, 06:56

Duri presne taky pohlad na automat a obzvlast v motorke som mal donedavna aj ja
Ale? Ale doba sa meni ludia tiez jednak pohodlnieme jednak zdravotne problemy
Moj dost velky problem su klby a v poslednom case ma trapia prsty a neustale mackanie spojky pre mna uz zacina byt dost otravne a nieledy aj dost bolestive preto ma to zacina tahat k automatu
Neviem ako nove rocniky ale starsie modely automatov sa dali dovybavit aj radickou a dalo sa radit pakou miesto knoflikov na rajdach to by bol pre mna ideal keby som chcel jazdit v rezime manual
Ale ked som skusal automat tak sa mi pacilo ako radil ked sm mu dal plnku tak podradil kolko bolo treba a vytacal motor do cervena tak je to uz celkom inteligentne
Kupim si skuter a mam to poriesene

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 14 Sep 2017, 07:29

Kluci máte pravdu, zrovna včera jsem něco pojezdil po městě a už mě taky nebavilo pořád mačkat spojku a řadit(NC mají krátké převody a malý rozsah optimálních otáček motoru, kdy je třeba často řadit). Na delší cesty a výlety mi to nevadí, ale kdybych jezdil většinou po městě, tak volím skůtra, nějakou třístovku aby trošku jela a moc nežrala :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 14 Sep 2017, 20:04

Pucckoslav, ak su v tom zdravotne problemy, tak to chapem.
Ja motorku pouzivam na relax, nie dochadzanie do prace. Mestam sa pokial mozno vyhybam, takze ja mam na to iny pohlad.

Ako som pisal, automat som skusal a nebolo to 5 km. Mne na tom vadilo hlavne to, ze som do zatacky vchadzal vzdy o 1 az 2 vyssim stupnom ako by som chcel, tym padom som si nevedel regulovat plynom rychlost pocas zatacania tak ako potrebujem. Ked mi to v zatacke preradilo, tiez som nebol z toho 2-krat nadsteny. Tak isto brzdenie motorom bohvie ako nefunguje.

Takze ak zdravotne problemy, mesto, este chapem.
Ale kto si kupi moto na relax a vylety s automatom, takeho cloveka moc nechapem, prichadat o tu zabavu si radit sam ???
A uz viem, ze sem niekto napise, ved si to mozes ked tak gombikom podradit.
Vtedy sa pytam, naco budem 90% zataciek opravovat automat, ked si mozem radit sam, aky to ma zmysel ???

Dost bolo monologu, to je tema na 1000 rokov. To je to iste ako s haluskami, niekto ich ma rad, iny nie :D
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod acada » 15 Sep 2017, 10:19

Hmm halusky. Mnam. Jinak k tomu DCT. Ja se muzu priradit k tem, co to vyuzijou. Muj palec na levy noze trpi. Kdyz jsem delal autoskolu (letos), tak ke konci jizd to bylo pro me vzdycky utrpeni. Levy palec na noze chtel vyskocit z boty a nakopat me do prdele. Motku pouzivam kazdy den a to hlavne do mesta, do prace atp. Ja jsem s DCT proste spokojenej.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod legoss » 15 Sep 2017, 11:24

Mám afriku s DCT a neviem si vynachváliť ako v meste tak v teréne.... bez dct by som už moto nechcel a ten kto vravi ze chýbajú tomu emócie nech si to kľudne vyskúša

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
legoss
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:05
Bydlisko: Trnava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 15 Sep 2017, 11:46

Halusky by som si dal aj ja :D
Ale do Terchovej sa tak skoro nedostanem, budem si ich musiet uvarit ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 15 Sep 2017, 12:44

Neviem ako podraduje DCT na Honde az tak dlho som nemal pozicanu Richiho Afriku nestihol som vsetko vyskusat
Ale DSG na aute podraduje perfekne staci tuknut na brzdu a pekne si podradi a takto si vies pekne pribrzdovanim podradit kolko potrebujes a brzdis motorom
Na motorke som nepostrehol ako si pribrzduje snazil som sa po tych rozmlatenych cestach si to uzit len pridavanim a brzdenim
Inak ja bezne v zakrute preradujem aj brzdim samozrejme cim vacsi naklon tym jemnejsie

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 15 Sep 2017, 17:06

Hosi ake mate skusenosti s Hondou na zlatych pieskoch? Viete mi pripadne doporucit kvalitny autorizak hondy? Mal som nezavinenu nehodu a potrebujem dat opravit moto...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 15 Sep 2017, 17:12

Pito píše:Hosi ake mate skusenosti s Hondou na zlatych pieskoch? Viete mi pripadne doporucit kvalitny autorizak hondy? Mal som nezavinenu nehodu a potrebujem dat opravit moto...

Nafoť, čo máš rozdrúzgané a spýtam sa kamošov.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 15 Sep 2017, 19:57

Floyd s Tebou by som sa nemohol stretnut a pokecat? Uz je nafotene, zapis o skodovej udalosti, vsetko... cakam na likvidatora.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 16 Sep 2017, 06:53

puccky1 píše:Inak ja bezne v zakrute preradujem aj brzdim samozrejme cim vacsi naklon tym jemnejsie


Brzdim aj ja, pokial sa tomu vyhnut neda a je dolezite sa to aj naucit, aby to cloveka potom neprekvapilo. V aute je "prakticky" jedno, ci brzdis na rovinke alebo v zatacke, na motorke je to uz ine ;)
No a to radenie, robil som to aj ja, kym sa mi nepodarilo kvoli hrbu na NC skopnut naraz dve rychlosti smerom dole, po uvolneni spojky nasledoval nemily smyk, ktory som nejako zazrakom ustal, ale hrozil mi poserpasik v trenkach. Takze sa tomu radeniu v zatackach pokial mozno vyhybam ako sa len da.

A ked sme pri tom naklone, stupacky si este nezbrusil ??? ;) :D
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 16 Sep 2017, 09:05

No musim priznat ze mne sa raz stal "husarsky" kusok neviem ci som bol zamysleny alebo co ale v takej pomalej zakrute ktora sa da ale pekne naklopit som z dvojky miesto trojky supol jednicku
Tiez som mal v tej chvili asi poserpasik aj v trenkach ale podarilo sa to ustat
Troska som mal aj stastie ze ta dvojka bola vytocena len tak na pol plynu tak jednotku roztocilo tak akurat do cerveneho pasma otacok
Co sa tyka stupaciek uz tam mam nakrutene imbusove skrutky a nemenil som ich uz skoro dva roky
Snazim sa jazdit tak aby sa za mnou neiskrilo a tento rok este ani jedna iskricka nebola

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 16 Sep 2017, 16:29

priatelia vratil som sa z Rumuska... dokoncil som nedokoncene veci z juna... alpinu sme dali 1/2 x s PENYm (360m km zakrut...)
- Peto: po nehode mam problem s klbami (clankami) na prstoch ruky a nohy, velke klby su zatial ok... jedna z diagnoz osteokoroza a pribudnu dalsie... a teda bez automatu by som sa tam nedogulal... dokonca mam problem brzdit a pridavat... ale da sa...
- Integra je stale len skuter a klopicky zatazenim stupacky a zavesenim sa na moto neurobis... iba cisto ruky a naklon... isiel som chvilku na X-ku a rozdiel v jazdnych vlastnostiach je nepopisatelne priepastny... X-ko je oproti integre bicykel ... a na zaver ma este limituje hlavny stojan ktory je nizko a ktory sa neuhne...

Takze tak vyzera jazda s Integrou a DCT... je to proste zabava :-) (a bolest :-( :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod peny » 16 Sep 2017, 18:27

o maria jaky si ty rychly :like: hned si sa musel pochvalit :D :D
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia