Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 23 Jún 2017, 12:58

..kluci tady se to nějak šmodrchá.. jednou je tu debata o stupačkách a fšici maji co řict, podruhe zas zpomalovací téma.. vite co.. ja si ježdění užívám rychlé i pomalé.. ne vždy jezdím rychle, napsal jsem tu s nadsázkou že jezdim do zatačky 180.. a nějak se tu to číslo furt propírá.. tak znovu.. bylo to s nadsázkou.. a taky není zatáčka jako zatáčka.. a to že mám silnou motorku neznamená, že jezdim furt a fšude jak hovado.. jiné tempo a oblečení volím na lítačku okolo přehrady Šance v zatačkach a jinak to bude na cestovní vyjížďce třeba na Slovensko, Slovinsko atd.. táhlá zatáčka se dá jet i 150 ale musí být vidět kam jedete.. pár nehod jsem u cesty už potkal, u dvou jsem dával první pomoc (obě letos).. jeden byl motorkář.. smrťák.. jel jsem zrovna na lítačku za Ramim do Jeseníků a na Ecce Homo okruh ve Šternberku.. ale vite co? rozhodně mě to neodradilo od ježdění.. nebo že by mě to nějak posadilo na prdel.. vzal jsem si z toho samozřejmě ponaučení.. první bylo koupit si kvalitní a bezpečné oblečení a helmu a taky pneu.. splněno.. sam za sebe řikam, že si užívám rychlou jízdu, ale nebaví mě jezdit 200 rovně.. to fakt ne.. všem radím, aby jezdili do míry důvěry ve své pneumatiky a své vlastní fyzické možnosti.. nebo "umění" jezdit.. mohl bych a taky chtěl napsat víc, ale kdo by to četl.. tady jsem vše dost zjednodušil a zkrátil.. nejlíp znají mojí jízdu Rami, Jáchy a Meky.. s těma jezdím nejvíc.. a s každým trochu jinak.. ;)
..jezděte, učte se, zkoušejte, naučte se znát své limity, strachy a možnosti..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 23 Jún 2017, 14:08

:?:
Macku, poslednych par prispevkov nebolo o tebe. Boli o Zizim, ktory zhodnotil, ze to prehanal a uz nebude.

Kazdy nech jazdi ako uzna za vhodne. Tvoju jazdu som, aspon ja, nikdy nehodnotil. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 23 Jún 2017, 19:48

Zizi, včera jsi tady své zkušenosti a pocity z motorek, jízdy, nehod a dalšího popsal moc hezky :like:

Nezbývá mi nic jiného, než s tebou souhlasit. Taky jsem chtěl už párkrát vyměnit NC za silnější, no už jsem i byl skoro rozhodnutý, ale pak mě to naštěstí zase pustilo a zůstal jsem věrný NC a už asi i zůstanu. Jezdím už dlouho a pořád většinou na pohodu(výletuji), občas někoho předjedu a jedu rychleji, než jsou limity, ale jen když mám před sebe dobrý výhled a motorku plně pod kontrolou, abych nikoho neohrožoval. Jízda s NC padesátkou v obci mě taky vůbec nebere a jezdím trošku více, když tam ta možnost je. Mimo obce jezdím vetšinou do 130 km/h, protože pak na mě fouká a už to není ono. Taky umím jet po rovině na kdečem přes dvěstě, ale nebere mě to, žádný požitek z toho nemám. Ani okruhy mě nikdy nelákaly a taky tam nejezdím, lákají mě pěkná místa, kde se dá něco pěkného vidět, nové zážitky a k tomu nepotřebuji rychlost na hraně svých možností a riskovat. Neřadím se mezi zkušené jezdce, ale začátečník taky rozhodně nejsem. Jak psal i Jaryn, vždy se chci vrátit k rodině v pořádku a zdravý. Naši mi jízdu na motorce nikdy nezakazovali, taky jsem toho nezneužíval.

Ikdyž pro někoho je pomalejší jízda na motorce skoro nudná, je lepší jet tak, aby byl člověk byť i trochu spokojený a ve zdraví se vrátil tam, odkud vyjel, když na něj někdo čeká, proto se na to snažte myslet, to poškozené zdraví z nehody vám už nikdo nevrátí a můžete si stokrát říkat jsem debil, jsem debil a nebude vám to nic platné....

Jó a pozor, začíná nejnebezpečnější část motorkářské sezóny, léto v plném proudu, baby chodí odhalené a v tangách, tak ať někam nenarazíte :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 23 Jún 2017, 21:34

Supi píše::?:
Macku, poslednych par prispevkov nebolo o tebe. Boli o Zizim, ktory zhodnotil, ze to prehanal a uz nebude.

Kazdy nech jazdi ako uzna za vhodne. Tvoju jazdu som, aspon ja, nikdy nehodnotil. :)


..jejda.. tak to jsem byl špatně pochopen.. ja to rozhodně nechtěl vztahnout na sebe.. jasně že to bylo o Zizim.. jen jsem chtěl napsat muj pohled na dane tema..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 24 Jún 2017, 07:32

Ono je to tak kazdy to mat v hlave a kto to nema ako napriklad ja tak by si mal radsej vystacit s motorkou ako je napriklad NC
Par krat som sa viezol na silnych strojoch vzdy som po tom tuzil ale ten adrenalin je silno navykovy a neviem ci by som to zvladol
Mozno dnes po tom co som.uz vsetko zazil by som sa snazil drzat na uzde a iba obcas si zablbnut ale som presvedveny ze keby si miesto NC kupim pred 4 rokmi litroveho nahaca ako som povodne chcel neviem ci by som tu dnes vobec prispieval
Odstupom casu uz aj na Nc jazdim uplne inak ako prve dva roky
Tym netvrdim ze uz jazdim len na kochacku ale snazim sa uz fakt drvivu vacsinu jazdit kludne
Vyblaznit sa treba na okruhu


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 24 Jún 2017, 08:18

Chlapci, v zasade mate/mame vsetci pravdu. Ja to zhrniem este takto: zabit sa da aj na babette a mozes ist pod hranicou predpisov aj na litrovej masine.

Ja som aj Georgoovi vravel, ze Triumpha nemenim primarne kvoli vykonu, zase na bezne cesty NC nie je slaba masina. Ale najma podvozok a bzdy. Spolu s tym nizsia vaha, lepsie manipulovanie a ine... Toto ma v konecnom dosledku velky vplyv pre bezpecnost mojej jazdy, kde pri tej istej rychlosti na nc a triumphovi je triumph nepochybne ovela bezpecnejsou motorkou. Vidim to uz len na brzdnej drahe, kedy triumph nie len pocitovo vie ROZHODNE skor zastavit, teda ma kratsiu brzdnu drahu. To ze je to nastroj, ktory mozno vyuzit bez problemov aj na okruhu je druha vec. No a zvadza? Jasne ze zvadza... na rychlu jazdu. Ale clovek ak to ma v hlave zrovnane, moze mat aj Veefero a jazdit na pohodu. Toto smerujem hlavne na teba Zizi, aby si nebol sklamany po prechode nizsie. A opat nemyslim iba na vykon, ale aby si nezistil, ze pri rovnakych rychlostiach je jazda na trebars aj nc oproti VFR, NEBEZPECNEJSOU.

Za mna uz k tejto teme asi tolko, borci, jazdite hlavne hlavou, vsetci kolami dolu a za kazdym stastny navrat domov! :like:

A kto sa ozaj chce vyblaznit relativne bezpecne-okruh. Sam mozem cerpat uz so skusenosti velkeho okruhu na motorke, nie len ze je to relativne bezpecna jazda uz na tak nebezpecnej zalezitosti ako je motorka, ale je aj ovela zabavnejsia ako v premavke, kde nemusite trnut, ci nieco nebude na ceste, ci vam tam niekde nevleti z bocnej, ci.... aaa ved to poznate.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod dreamer » 24 Jún 2017, 09:08

Okruh ma nikdy nelakal, ale vrta mi v hlave jedna otazka. Vravite, ze pri jazde na okruhu je mensie riziko, ze nieco bude na ceste, nejaka necistota, skvrna, atd. Kedze sa s tym tak akosi rata, tak si jazdec trufne viac ako na beznej verejnej ceste, ved preto tam aj ide. Ale co ked predsa... moze sa stat, ze sa mala nedokonalost najde, co v takom pripade, kto nesie zodpovednost? Napriklad, mala olejova skvrna, smykne mi koleso, budu skody na masine a na zdravi a mozno utrpia skody aj ini jazdci. Ruci nejako v takych pripadoch spravca okruhu za skody? Necital som nikdy podmienky, asi to tam bude, len ci niekto nevie, kto to uz riesil. Nehovorim o koliziach kde by bol vinnikom iny jazdec, to sa asi riesi v obcianskom konani, ale o situaciach, ktore suvisia s kvalitou okruhu. A este jedna vec, mate nejake extra poistenie? Lebo bezna poistka na toto urcite nestaci.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Pokec len tak

Poslaťod dukyno » 24 Jún 2017, 11:49

Dobrá poznámka. PZP ani klasické úrazové a životné poistenie na toto neplatí.
Pokiaľ si dobre pamätám, na okruh si chalani dávali zvlášť poistenie mimo bežného.

Okruh je dobrý v tom, že jazdecká chyba a pád má menšie zdravotné následky ako keď padneš v premávke, kde ťa môže ohroziť auto v protismere, stĺpy, obrubníky... To všetko zvyšuje pravdepodobnosť a rozsah zranení...
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 24 Jún 2017, 14:53

Prave som videl na vlastne oci tamagoci
Pito pekna motorecka musim uznat ze na zivo je ozaj pekna

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Juanito » 24 Jún 2017, 16:22

aj ked na motorke som na okruhu este nejazdil, z hladiska bezpecnosti je okruh absolutne top, lebo: ak uz dojde k tomu, ze sa zranis, tak sanitka na ringu to ma z medicentra na najvzdialenejsi bod cca 4 minuty. aaale ked sa vysypes na pezinskej babe, tak ak sa ti postasti prezit, tak sa ti moze stat, ze sa budes 30-40min vyhrievat na 50 stupnovom asfalte ako uzovka, lebo pezinska rzp bude niekde pri cervikovom bezdomovcovi, rlp pri decku, ktore ma uz 5 dni horucky a malacka rlp bude v starobinci pri babicke davno po zarucnej dobe, cize pojde sanitka z bratislavy a to je tych 30-40minut. nehovoriac o tom, ze sa zranis skaredo, budu ta transportovat vrtulou, na okruhu ma heliport, na babe musi najst vhodne miesto na sadnutie. toto je myslim si velke plus pre tych, ktorí sa chcu vyblaznit a myslia aj na to, ze sa moze nieco stat.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 24 Jún 2017, 20:09

Péékne si to napísal Janko. A ozaj, všetko naj...naj...k dnešnému sviatku :like: :like: :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 24 Jún 2017, 22:15

Dreamer, okruh je rieseny takto - bezne pzp ci havarijne samozrejme neplati. Ak je skvrna, nehoda, resp iny bordel na trati, su na trati pritomni komisari na ozaj velkom pocte stanovisk a davaju ti o tom signalizaciu-teda usposobis jazdu a spomalis. Okruh je naozaj siroky aby si sa vyhol prakticky vsetkemu (trebars brno 15m do sirky). Co sa tyka pomoci, ozaj pride okamzite ak treba, ale vacsinou sa pad zaobide bez akeholvek urazu ci vaznejsieho poskodenia motorky.

Pozeral som zmluvu a ta je riesena vo vztahu dvoch motorkarov ak jeden zostreli druheho nasledovne - je mozne si vymahat skodu od toho kto ta zostreli ako na beznej ceste. Teda niekto nezvladne zatacku, "sepáli" ta a ty mozes narokovat od neho skodu. Cize pre teba pozitivum. Okruhove jazdenie je ozaj super, vravim z vlastnej skusenosti, pred tym som posobil na okruhoch aj ako automobilovy fanusik cize uplny zaciatocnik nie som.

Puccky - chlape diky moc za prijemny pokec a obcerstvenie alebo skor obed ;) Bolo ozaj fantasticke a dufam ze sa coskoro uvidime opat :like:

Ja som to nakoniec nezabalil, isiel som sa vysantit na sturec par krat a dal som si aj donovaly :mrgreen: Nechci vediet kedy som prisiel domov :D (ano hned som siel pisat po prichode status) :lol:

Info pre ostatnych - dnes som bol na jankovom vrsku, paradna zalezitost, skvely asfalt, no neskutocny kopec bordelu zo stromov, skoda toho. Ostra luka je paradna, trosku vadi nepokosena trava ale nic hrozne. Na tychto dvoch som stretol dokopy snad 3 vozidla, ozaj nulova premavka. Donovaly, tam toho bola plna rit, to som si moc neuzil. Ale sturec-ten som sa bal ze bude zapraseny od kamienkov, nebolo tomu tak! Tie boli iba na krajnici, cize pohoda, premavka ozaj slaba, dalo sa tam si uzit.

Peto este pre teba slubeny link: https://tuning.autodoplnky.cz/autoalarm ... s504244542

Ja som to objednal do ba shopu na vyzdvihnutie.
Naposledy upravil Pito dňa 24 Jún 2017, 22:17, celkovo upravené 3
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 24 Jún 2017, 22:15

A jasne Johny vsetko naj, vela chlastu, sexu a km bez nehody :like: :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod samic » 24 Jún 2017, 22:22

Ahoj
Tento víkend jsme se s manželkou rozhodli strávit u vás na Slovensku a musím říct, že tu je prostě nádherně. Fakt dneska jsme si užily suprový den, i když dost nabitý. Chtěli jsme za dnešek projet co nejvíce, myslím, že jsme naplánoval zajímavý okruh, protože celou cestu bylo na co se dívat, krásná krajina, nechyběli super zatáčky, některé úseky jsme si dali i dvakrát a stihli jsme navštívit i Haluškárnu. Haluškárně jsme si opravdu pochutnali, skvělé jídlo a příjemné prostředí a obsluha.
No a počasí taky jedna báseň.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 25 Jún 2017, 20:30

Dnes byl super výlet ve dvou od Ostravy(Otravy), přes Krmelín(Prdelín) dále Hukvaldy a Kozlovice(Capendorf), pořád to byla pohodová jízda, ani jsem nepotkal moc motorek, dále směr Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov, Dolní Bečva, Horní Bečva, Bílá, Staré Hamry a tam nastal problém, mraky motorek, které jely jako prasata, já max 100km/h a oni kolem 150km/h v lese, kde můžeš potkat kdejaké zvíře, bez zábran zleva či zprava, ale všichni letěli jak letadla, otevřené výfuky, obsah motoru kolem 1000ccm, mnozí ani nezdravili, no my se zdravým rozumem se zdravili, tolik moto na trase Bílá- Ostravice jsem nikdy neviděl, asi je to hit posledních let, s našimi jsme tam kdysi jezdili a motorky tam nebyly, připadá mi to, že většina mladých lidí má dnes prachy a jezdí co se dá, prostě pracovní podmínky jsou na vysoké úrovni, mnohem lepší, než před léty, ale že dvě ze tří motorek pojedou tak rychle jsem nečekal, však se taky jednou dočkají, nepřeji jim to...(ale to co tam někteří sebevrazi předváděli). No už tam jezdit nebudu, ikdyž jsem těmi cestami jezdil své mládí... Tu trasu z FM - Konečná znám dokonale...Jezdili jsme s rodiči každý víkend
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia