Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 02 Apr 2017, 08:42

No to už aby jste vyrazili,jestli tam chcete být ve 13:00.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 02 Apr 2017, 08:44

Jó Jirko,a co ty tady píšeš,doufám,že jsi na cestě na Kohútku.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 02 Apr 2017, 08:46

jaryn67 píše:No to už aby jste vyrazili,jestli tam chcete být ve 13:00.

Ty už tam sedíš, že ? Raději jsi jel dříve, ať si netrhneš ostudu ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 02 Apr 2017, 09:56

jaryn67 píše:Jó Jirko,a co ty tady píšeš,doufám,že jsi na cestě na Kohútku.

Jo už vyrážim.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 08 Apr 2017, 20:25

poradte:
zhánam nejakú krosku pre 12 rocneho chlapca....125-150cm3.-..chlapec je vysoky cca 170cm takze tie minimotorky už nie su pre neho
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Video

Poslaťod puccky1 » 08 Apr 2017, 20:38

Richi píše:Ten týpek je jasný....olovená hadica a mastný benzín. Ešteže tam má ten uránový domiešavač :mrgreen:

Richi co sa tyka toho benzinu ten sa ozaj pouziva na "primazavanie"
Na niektore auta sa pouziva aj zvlast primazavanie ventilov
http://www.hatiar.eu/blog/154-ochrana-v ... i-lpg.html
Pri plyne vznika vyssia teplota preto je to troska komplikovanejsie
Mame doma dve auta na plyn a kazde ked sa nastartuje aj ked je teple ide vzdy najprv na benzin az potom sa prepne na plyn z dovodu ochrany ventilov
Ale mal som favorita na plyn a tam sa to prepinalo este rucne takze tam som cele leto chodil len na plyn nejak som to neriesil kedze keby sa dodrbkal motor za stovku tam mam druhy a idem dalej
A hadam nikto neuveril tomu videu ved je to recesia ako vysita

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 08 Apr 2017, 20:45

Jasne ze to je recesia jak svina :D Ten cerveny vibrator v kufry :D :lol: :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 08 Apr 2017, 21:17

To je trošku inak. Benzín ako taký je odmastňovač. Kedysi sa do benzínu pridávalo olovo aby mazalo-chránilo sedla ventilou. Dnes túto úlohu plnia aditiva v benzíne. Keďže v plyne tieto aditiva nie sú, musí sa tam primiešavať aj olej na mazanie sediel ventilov. Čo sa týka studených štartov u plynových motorov je to preto, lebo plyn v nádrži je tekutý. V splynovači expanduje čím vzniká chlad-námraza. Tento chlad je eliminovaný teplou chladiacou kvapalinou motora ktorá zohrieva splynovač. Myslím že je nastavené na 40°C. Potom sa prepne na plyn a tento už v splynovači nezamŕza.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 08 Apr 2017, 21:54

Ano Richi mas pravdu ale len ciastocne
Je to zhruba nastavene na 40 stupnou ale aj tak vzdy ked nastartujes vzdy startujes na benzin a az po case sa prepne na plyn a nie kazde auto ma primazavanie
Drviva vacsina lpg funguje takto ale je aj mnoho zlozitejsich systemov kedy je mozne aj startovat na plyn ale to je tema uz dost na dlho co sa tyka plynu mam to dost nastudovane ked som riesil plyn na moje tsi
Ja mam zas skor problem s chladenim vstrekovacov ako s mazanim ventilov tak jazdim radsej len na benzin

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 13 Apr 2017, 18:59

pepe píše:Asi máme prostě podobný styl jízdy, podobně uvažujeme o motorkách co se týče jejich používání. U tebe je to vzhledem k věku v naprostém pořádku, já bych si s tím měl možná někam zajít, třeba na to něco existuje :D . A to s tou rozetou zrovna nevyšlo (odchylka tachometru), vrátil jsem to zpět.
Teď ještě trochu přemýšlím nad zadní brzdou, ta brzdí totálně na hov-o, na druhou stranu s ní téměř nebrzdím, destičky mám po 30.000 km pořád jako nové, tak mě to úplně nepálí, uvidím...
Mě se ty Corsy absolutně osvědčily, už za studena bez nervozity a slušně přesné a jak už chytí maličko tepla, tak jsou prostě perfektní, přilnavost, přesnost a bez nejmenšího zaváhání a to platí v chladném i horkém počasí, na silnici i na okruhu. Jen na vodě nevím, pokud možno se jí vyhýbám a když už musím, tak jedu opatrně (pomalu). Mám 8.000, nejsou ještě sjetý, vzadu trochu ploška, předek maličko oskákaný, ale chovají se pořád super, tak myslím že 1000, možné 2000 ještě dají...Předchozí taky hodně dobré Metz 7RR potřebovaly na okruhu trochu víc ohřát a po 8000 se začaly chovat trochu děsivě. Ale dost o gumách, s těma jsme tady trochu OT :oops: .


Mas pravdu, v dobrom spominam na nas dlhsi pokec u Floyda, vela uzitocneho sa clovek dozvie a najma od rovnakej krvnej skupiny.

Zo zaujimavosti, co bolo s rozetou zle? Iba ta odchylka tachometru, ci aj nieco ine?

Este sa hodim spat ku gumam, s maksou zmesou na motorke nemam zatial skusenost. Ako riesis tlaky na okruhu? Riesit ine tlaky ako uvadza vyrobca pri s-t segmente asi nema velky zmysel, ale co sa tyka makkej? Okruharov sledujem, par veci uz bolo popisane, sledujem aj ine paralelne diskusie, skor ma ale zaujima tvoja osobna skusenost.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 13 Apr 2017, 22:49

Ta odchylka tachometru byla už moc velká na to, aby se to dalo běžně používat, byly by s tím jenom problémy.
Co se týče tlaků na okruhu, výrobce každé sportovní pneumatiky předepisuje tlak na okruh pro konkrétní pneumatiku, takže např. Corsy mají 2,3 předek, 2,3 zadek, ale za tepla, to znamená za studena 2,1 předek a 1,9 zadek (odhadem, záleží jakou jedeš palbu). Nicméně rady zkušenějších říkají, že pro běžné šmrdlaly postačí nechat běžné silniční tlaky a pokud se člověk trochu otrká a zrychlí, může třeba dvě desetiny upustit, ty předepsané tlaky jsou spíš pro ty, co už jedou fakt kudlu. Na NC nedosahuju na rovinkách tak vysokých rychlostí, následně před zatáčkou nemusím tolik brzdit, takže moje gumy nedosahují tak vysokých teplot, jako u ss, takže držím i vyšší tlaky než jsou předepsaný. Rosso III mají tlaky pro okruh mnohem blíž k silnici, tedy 2,5 a 2,7 za tepla, takže když hned po první rundě dvě desetiny upustíš, budeš tak možná právě na těch předepsaných tlacích.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 19 Apr 2017, 06:29

Chlapi, ja mám na srdci len jedno, a to posťažovať sa na toto počasie, čo teraz máme. Toto už nie je normálne a mal by niekto niečo s tým urobiť. Ja napríklad zahajujem protestnú hladovku, ktorá mi mimochodom, po Veľkonočných sviatkoch, len dobre môže spraviť :)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 19 Apr 2017, 07:05

Ani mi nevrav, třetí víkend po sobě volný a pořádně jsem se neprojel a teď navíc ještě trochu nasněžilo :(
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Formervelor » 19 Apr 2017, 16:44

Počasie je na figu, ale to mi nezabránilo, aby som dal včera Sabinov - Bratislava tam a späť na otočku. Pripomenulo mi to, že na predchádzajúcej mašine som mal vyhrievané rukoväte.
Obrázok užívateľa
Formervelor
***
***
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 09 Dec 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 19 Apr 2017, 21:59

Fotka dnešnej Bratislavy :cry:
Obrázok
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia