Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Mar 2017, 13:06

Supi píše:Ruidos - k tej trakcii tu uz prebehla diskusia. Ale mozno to bolo v tomto vlakne a je to stratene medzi dalsimi prispevkami.
Myslel si, ze trakcia to pobere, ked pridal. Dal skoro highsider v 15km/h.


Supi Dik. Hľadal som, ale nenašiel tu na fóre. Čiže ak zhrniem a vyberal by si medzi moto ktorá to má ( aj vypnúť sa dá ) a ktorá nie, berieš s trakciou.



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 28 Mar 2017, 15:32

Určite áno!!
Kontrola trakcie mi obmedzí výkon takmer pri každom výjazde. Ak by som ju nemal, bál by som sa zabrať za heft.
Samozrejme musí byt nastaviteľná - vypínateľná pre jazdu off
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 28 Mar 2017, 16:23

Za mna na silnejsi stroj pre vacsinu ludi TC rozhodne treba, pomaha khérujúcemu :)

Na NC je to vykonovo nezmysel, mozno ak je mokro, bordel na ceste dajme tomu.

Ja osobne ked som vyberal novu masinu, som sa rozhodoval co na nej chcem mat (napriec modelmi a vybavami). Chcel som minimum elektronickych pomocnikov. V moto mam iba ABS, aj to vypinatelne. Za mna poviem, ze vsetky systemy sterilizuju motorku, mozno ju robia bezpecnejsou/ale mozno ludia o to viac tahaju ako prasata, cize to je na polemiku.

Ja chcem moto pod sebou citit ako sa sprava a mat z nej 100% odozvu, nie prefiltrovanu cez X asistentov. Ale je to len moj subjektivny chtíč, na trebars velkych cestovnych koraboch to plne akceptujem..
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Mar 2017, 17:44

Čiže podľa toho čo píšete na tuto moto trakcna kontrola zbytočnosť ? Lebo sa strácam.

http://www.mcnews.com.au/new-2017-suzuk ... 650-650xt/



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Pokec len tak

Poslaťod dreamer » 28 Mar 2017, 18:13

Novy V-Strom ma trakcnu v zaklade, ta ma dva mody a da sa vypnut.

http://www.suzuki.sk/motocykle/sites/default/files/files/DL650A_XAL7_Product_information(1).pdf
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 28 Mar 2017, 18:42

Ruidos nechapem v com sa stracas... podla mna sme sa tu uplne jasne vyjadrili.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Mar 2017, 18:54

Pito pýtam sa lebo porovnávam. Model 2016 trakciu nemá. Model 2017 ju má v základe. Rozdiel v cene je liter. Tak ma zaujima Názor či sa oplatí zainvestovať do budúcna, alebo nie. Tot vsio. Dik za info


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 28 Mar 2017, 19:02

Richi> ale ty aj s brachom za heft tahate na doraz. Aj na stuploch. Potom jasne, ze ti do toho trakcia keca takmer pri kazdom vyjazde. :-)

Ja zrychlujem tak, ako by som tam trakciu nemal. Na aktualnych gumach (Karoo 3) menej... nechcem ich na asfalte zbytocne nicit. Na cestnych gumach agresivnejsie, ale stale pekne plynulo. Skor sa mi na vyjadzoch zdviha predne koleso ako zasiahne trakcia.

Pito> s tou "sterilizaciou" motorky je to blbost. To je ako diskusia s ABS alebo nez ABS. Ak ma trakcna kontrola viac modov, tak pri tych sportovejsich sa skor poseres strachom ako ti trakcia zasiahne.
Na GS-e mam 4 mody. RAIN skoro nejazdim, lebo tam trakcia (aj ABS) naozaj zasahuju dost vyrazne do riadenia. Na druhej strane mod DYNAMIC (alebo Enduro/Pro) ti pusti koleso do power driftu. Par krat som ho uz korigoval vyrovnanim motorky, pripadne ak som to necakal (smyklavy asfalt), tak som zavrel plyn skor, ako zasiahla trakcia.... cize som spravil chybu, ale tak ucim sa :-D

Pri nahacoch alebo sportovych motorkach zvykne byt viac stupnov trakcnej kontroly. Tam ti to fakt moze zachranit kosti a motorku. Bez toho aby si vobec pocitoval, ze ta nieco obmedzuje. A ak by si uz bol tak dobry, ze by ta TA predsalen brzdila, da sa vypnut.

P.S.: na moto GP musia mat velmi sterilne motorky. A nevedia jazdit. Lebo ked sa im pokazi TA, tak padaju ako hrusky :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 28 Mar 2017, 19:14

Ale sme trochu mimo - Ruidos sa pytal konkretne na V-Strom :P

Tak tu by som tiez tuho rozmyslal, ci mi tu trakciu treba alebo nie. Skor nie. Ak ale mas tych 1.000 E navyse, kup novsi model. Ak Ti budu chybat, radsej ich investuj inde. .....Viem, neporadil som :lol:
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Mar 2017, 19:19

Supi píše:Ale sme trochu mimo - Ruidos sa pytal konkretne na V-Strom :P

Tak tu by som tiez tuho rozmyslal, ci mi tu trakciu treba alebo nie. Skor nie. Ak ale mas tych 1.000 E navyse, kup novsi model. Ak Ti budu chybat, radsej ich investuj inde. .....Viem, neporadil som :lol:


Dik. Ta trakcia má 3 režimy a dá sa vypnúť. Ak to budem brat z Maďarska tak rozdiel je iba 300€


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 28 Mar 2017, 21:47

Za tie prachy jednoznacne s trakciou podla mna.

Supi-neviem ci si pochopil moj zámer vyňadriť sa :D Velke, tazke stroje chapem, typkov, co nahanaju sekundy chapem, ale... ono toto je prave debata na dlhsie a v podstate sa mi ju tu ani nechce zacinat :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 29 Mar 2017, 14:39

Kuci Kuci, je možno spravit tému o prvej jarnej vyjaždke na knedle na Kohútce? Já v tomto nejsem moc zdatný, ale prve knedly by už maly čo raz byť:)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 29 Mar 2017, 20:00

Salud píše:Radu, pri platení poistnej udalosti z PZP je poisťovňa povinná uhradiť výmenu čelného skla. Ono sa to posudzuje v zmysle, že ak prevádzkou vozidla poškodíš napríklad iné vozidlo tak poisťovňa to z PZP musí hradiť. Typickým príkladom je vymrštený kameň z pod kolesa idúceho vozidla. V tomto prípade je zaujímavé skôr to, že poškodenia čelného skla bolo spôsobené prevážaným nákladom a tu som si nie úplne istý, či prevážaný nezaistený náklad pokrýva PZP. Ono ak niekto niečo preváža musí zaistiť prevážaný náklad, aby z prevážaného vozidla nepadal. Čiže možno že to budú posudzovať ako nedbanlivosť prepravcu a dajú to za vinu prepravcovi, ktorý nezabezpečil prevážaný náklad. Ak Ťa dajú na lopatky, tak sa obráť na Národnú Banku Slovenska, ktorá má dohľad nad finančným trh (teda ja nad poisťovňami) a taktiež finančnú ochranu spotrebiteľa. Skús tieto linky:http:http://autobild.cas.sk/clanok/192254/nbs-poistovne-musia-preplatit-celne-sklo-poskodene-kamenom ; https://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohlad/ORM/Poistovnictvo/Stanovisko_celne_skla.pdf ; http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/ochrana-financneho-spotrebitela1/podanie-staznosti



Ahojte!

Takže dnes mi volal právnik, že súd vydal platobný rozkaz na úhradu škody spojenú s výmenou poškodeného čelného skla. Takže aký je dnes dátum? 29.3.2017......
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 01 Apr 2017, 19:37

Trvalo mi to, ale tu je foto z 1 vyjazdu... a zatial posledneho...
Prílohy
HONDA VFR.jpg
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 01 Apr 2017, 19:44

Nádherná, až se potkáme, tak nám Macek udělá společnou fotku, takovou black&white.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia