Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 26 Júl 2017, 15:58

Havarka na PK Babe - ano, to bola ta kolizia s Triumphom.

K padom na okruhu/ceste - na ceste sa nesmie padat! :) Na okruhu... stane sa. Ty si nemusel ustat highsidra a teraz by si uz opravoval polovicu motorky. Nabuduce (alebo xy krat) to nemusis ustat.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 26 Júl 2017, 16:41

Jasne, na ceste sa nesmie padat a kňazi nesmú zneuživať decká... viš jako šéfe :D

Ja popravde idem na okruh hlavne pre mensie riziko padu. Ten highsider bola moja hlupost a na ceste aj pri nizsom tempe by som ho chytil ovela skor. Presviedcat ta vsak o mojom nazore nebudem ani pri pouziti argumentov ako asfalt a diery, strk, bordel a iné...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 27 Júl 2017, 21:21

dávajte si pozor na poistenie ASISTENČNÝCH SLUŽIEB
- k plneniu poistenia nepríde !!!

Priatelia,
pred pár týždňami som bol s priateľmi v Rumunsku (23-25.7.2017). Poistnú zmluvu na krátkodobé cestovné poistenie sme uzavreli vopred vo Wustenrote.
Požiadavka bola na krytie škody na zdraví a majetku, ďalej na asistenčné služby spojené z odťahom motorky.

- 23.7.2017 piatok o 18:44 som mal nehodu (rumunský opitý vodič ma zostrelil z cesty v 100 km rýchlosti, našťastie bez vážnejšej ujmy na zdraví)
- Po zavolaní na asistenčnú službu, ktorú pre Wustenrot zabezpečuje AXA, mi povedali, že cez víkend k nám žiadna asistenčka nepríde, najskôr v pondelok, následne musí ísť motorka do autorizáku, ktorý dá vyjadrenie, že motorka je neopraviteľná do 7 dní, a až následne na to môžu poslať po mňa a motorku asistenčku.
- Ďalej od nás žiadali poistnú zmluvu a fotky motorky (veď poistnú zmluvu mali v poisťovni podpísanú, načo ju chceli odo mňa)
- Rozhodol som sa že nebudem čakať a zavolám si odťahovku sám, kedže poisťovňa prepláca aj individuálny odťah, ak sú splnené vyššie popísané podmienky
- Následne na Slovensku prebehla obhliadka motorky a oznámenie o totálnej škode a doklady putovali do poisťovne (aj doklad že motorku nebolo možné opraviť do 7 dní)
- Po 30 dňoch prišlo konečné stanovisko, že môj nárok na náhradu škody zamietajú :

"Podľa nášho zistenia nie je Váš nárok v súlade so Všeobecnými poistnými podmienkami pre cestovné poistenie zo dňa 16. 7. 2013 („ďalej VPP-CP“), článok 40. Poistná udalosť a rozsah poistného plnenia, odsek 15, písmeno b), citujeme: „V prípade dopravnej nehody alebo poruchy v zahraničí, ktorej následkom je nevyhnutná oprava nepojazdného vozidla v zahraničí, ktorej trvanie by presiahlo sedem dní a zároveň ide o pobyt poisteného v zahraničí trvajúci najmenej 7 dní, poistiteľ zorganizuje a uhradí odťah vozidla na miesto nachádzajúce sa na území Slovenskej republiky určené poisteným, maximálne do limitu poistného plnenia 1500 eur.“ Vaša zmluva bola uzavretá v termíne od 23. 6. 2017 do 25. 6. 2017, čo sú 3 dni. Týmto nebola splnená podmienka trvania Vášho pobytu v zahraničí. Vzhľadom k tejto skutočnosti nám nezostáva, než Váš nárok odmietnuť"

- Takýto paragraf 40 a odsek 15 existuje a teda natíska sa otázka:
PREČO POISŤOVŇA so mnou uzavrela KRÁTKODOBÉ poistenie na 3 dni, keď k jej plneniu môže prísť až po najmenej SIEDMICH DŇOCH v zahraničí ???
- Podľa mňa to spĺňa všetky znaky podvodu a nekalej obchodnej praktiky
- Najhoršie je, že človek ide do zahraničia a myslí si, že je krytý a keď sa niečo stane, poisťovňa nepreplatí náklady a hľadá cestičky ako by sa vyhla plneniu, je to choré
- Ja som prišiel o vyše 1100 Eur za odťah nepojazdej motorky na Slovensko
- Čo by sa stalo ak by som spôsobil niekomu škodu na majetku alebo nebodaj na zdraví rádovo v desaťtisícoch eur a poisťovňa by to zamietla z dôvodu, že som mal byť v zahraničí miesto troch dní najmenej sedem...
RADA SPOTREBITEĽOM:
- Neverte nikomu, žiadnemu poradcovi, iba sebe a poriadne si prečítajte zmluvné podmienky
- Vezmite si zvýrazňovač a označte si všetky výluky z poistného plnenia.
- Neponáhľajte sa a zamyslite sa nad každou vetou v zmluve... zaberie Vám to pár hodín, ale ušetríte tisíce eur...
Neviem čo budem robiť, keď takto budú poisťovne postupovať pri likvidácii motorky v hodnote 8500 €...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1554
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 27 Júl 2017, 21:40

..no do řiti.. všechny pojišťovny jsou převlečené kurvy.. to vime.. pěkně s tebu vyjebali.. zveřejni to kde to půjde.. dobré jméno se šíří rychle..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 27 Júl 2017, 22:03

Teraz som sa stratil
Preplatia aspon tu motorku?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 27 Júl 2017, 22:09

Zizi rozhodne by som sa obrátil na právne poradenstvo. Toto ozaj smrdi-ukazat svetu ake maju praktiky by som v tomto prípade pokladal za druhorade...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod peny » 27 Júl 2017, 22:12

puccky1 píše:Teraz som sa stratil
Preplatia aspon tu motorku?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


motorku bude riesit cez PZP, odtah riesil cez cestovne pripoistenie
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod dukyno » 27 Júl 2017, 22:19

"Najhoršie je, že človek ide do zahraničia a myslí si, že je krytý a keď sa niečo stane, poisťovňa nepreplatí náklady a hľadá cestičky ako by sa vyhla plneniu, je to choré"

To je ale základ poistenia, získať peniaze od klienta a vydať čo najmenej.

Pamätám si ako si známy poistili domácnosť na vytopenie. Po pol roku prišla povodeň s chceli si uplatniť poistku. Tam im povedali, že povodeň je niečo iné ako vytopenie. Vytopí ťa sused cez prasknutú stupačku. Tiež si mysleli ako super sú poistení.

Ale u teba je svinstvo v tom, že ti dovolili poistiť asistenčné služby na dobu, ktorú všeobecné podmienky vylučujú.
Oslovil by som asociáciu poisťovní s podozrením na nekalú praktiku + nejaké médium.

Ale ako prvé by som do poisťovne napísal odvolanie, že predali ste mi niečo, čo sami vylučujete a že oslovíš asociáciu.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 28 Júl 2017, 00:10

AXA, ktorá má v logu "viac, ako štandard". Dnes (ach, zas už včera) mi prišla zamietavá odpoveď. Aj meno rád uvediem: Bc. Karel Douda, manažér likvidácie poistných udalostí.
Motorku preplatili celú škodu 5.860 € za vymenený komplet celý predok, lebo bola nová. Hoci by som bol samozrejme radšej, keby to určili ako totálku. Motorka bola na geometrii rámu, ktorý bol v poriadku a na šťastie nič nekmitá, je ako nová.
Zničené zdokladované veci za 2.200 € - preplatili len 420 €, že amortizácia.
A s odvozom motorky sa doteraz s nimi doťahujem, vraj som si mal motorku odviezť v deň nehody citujem: "spolu s mojou osobou" (s dolámanými rebrami, narazenou lopatkou, členkom, nártom, PN 4,5 mesiaca). A nie do Trnavy, ale do servisu v BA, kde bývam.
Nehodu spôsobil ale ich klient a ja mám dokázateľné náklady s prevozom z Polomky do servisu v Trnave.
Len teraz neviem, ak oslovím asociáciu poisťovní, či nespolupracujú.
Zizi, u mňa to nie je až tak veľká suma (ale aj tak budem bojovať, lebo ide o princíp), ale Ty by si sa mal skôr obrátiť na súd a pred tým im napísať, že tak uvažuješ.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Júl 2017, 06:11

Zizi ahoj,

Určite nápis do Wustenrot, že to poistenie si uzatváral na radu ich pracovníka. Je tam aj jeho meno ( obchodníka ). Tvoja požiadavka bola jasná. Kúpil si produkt, ktorý ti ponúkol. Nariadenie NBS a EU, je že Obchodnik ta mal informovať o týchto skutočnostiach.
Ak by si mal tieto informácie, vybral by si iný produkt, alebo sa rovno obrátil na konkurenciu.
V tomto prípade ti predal niečo čo si nechcel !
Ak nepríde k zmieru a kompromisu, svoje práva budeš vymáhať súdnou cestou a medializáciou, nakoľko ako spotrebiteľ boli poškodené tvoje práva.

Zizi ďalej nezávisle chod do svojej poisťovne kde máš PZP a chod nahlásiť poistnú udalosť ako poškodený. Ak máš všetky doklady o vinníkov, tak celu škodu ti preplatia z jeho PZP. Je to síce na dlhšie, ale funguje to. Ide to cez asociáciu poisťovni, ale majú dobre páky. Určite to nevzdávaj. Je to veľká suma.

AXA = Wustenrot možno najlacnejšie poistenie, ale aj najhoršie plnenie pri likvidácii. Je rozdiel poisťovňa a poisťovňa.
A to tie špine teraz nezastávam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 28 Júl 2017, 11:11

Dakujem vsetkym za pomoc...
- napisem odvolanie, ak sa nepodari tak pravnik a telka...

PZP riesim samozrejme...
- neviem ci pravnik pojde do sporu kvoli 1100 €, ale je to precedens... drzte palce a citajte zmluvy... :-(
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1554
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 28 Júl 2017, 12:48

Ruidos, kde si bol schovany doteraz ? Máš už motorku ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 28 Júl 2017, 20:31

Floyd píše:Ruidos, kde si bol schovany doteraz ? Máš už motorku ?


Neboj, čítam tu pravidelne, ale nebolo moc síl ani chuti. Keď ti doktor povie že máš raka. Nasledoval kopec pre mna nezmyselných vyšetrení, ale zatiaľ to vychádza pre mna dobre aj keď som neni ok.
Moto sa mi nedalo riešiť. Ale hľadám tu niekoho, kto vie dobre maďarsky.



Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 28 Júl 2017, 20:35

Dufam ze sa das dokopy priatelu
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1554
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 29 Júl 2017, 08:31

Kokos toto co za dobu kde sa obzrem vsade rak siri sa to ako virus
Drzim palce snad to rychlo rozchodis

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 95 hostia