Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 17 Júl 2017, 20:38

No já bych to nedal. Já sem chudej člověk. :) Ale kamarád teď koupil novýho.
Prílohy
TT800.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 17 Júl 2017, 20:55

Trošku srovnání s Afrikou https://www.youtube.com/watch?v=jLYSrKYdC7g
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 17 Júl 2017, 21:11

Pavliku, tigrik a triumph celkovo predrazeny nie je. Platis tam za kvalitu. Mne pride ako predrazena trebars NC-bavim sa najma o novych modeloch, ktore uz boli s cenovkou hoodne blizko trebars k versysu, co je inde, to mi pride predrazene. Ale dokonca tiger ak ma pamatat neklame, bol testovany 3 roky v australii no a ked si to vsetko spocitas, nieco to dokopy stoji.

Ja absolutne chapem ludi, co neocenia kvalitu jednotlivych veci. Niekto ide trebars popisovat brzdy stylom, blokne mi to kolo, tak fajn. Iny si povie, radial pumpa, strmen, panciere, priemer piestika, moznosti nastavenia. Kamos porovnaval zrovna tigra sport a tracera do hlbky a povedal, ze sa to neda porovnat. Ze celkovym spracovanim je triumph proste inde-a to nepisem ako majtel triumphu.

Takze tym som len chcel povedat, tracer je v pomere cena/vykon paradna zalezitost, sam som nad nim dokonca silno uvazoval. Ale ak pojdem do dalsej motorky, bude to tiger sport, clovek totiz ak vie co hlada a vie to popisat, az potom to oceni.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 17 Júl 2017, 21:24

O nových cenovkách NC se ani nebavím, taky mi přijdou předražene, bavil jsem se o Tigru 800 a Traceru 900 z čehož mi jasně vyšel lepší Tracer, tak jsem to i myslel v poměru cena, výkon, vzhled. Tracer je taková líbivá motorka za supr cenu, ale stejně tak bych bral i Multistradu 950, ikdyž mě více vyhovují čtyřválce oproti tvrdšímu chodu dvouválce, ale popravdě nejvíce se mi líbí Multistrada :D Sedlají ji snobi :lol: Ikdyž mě se o to nejedená, jednou si jí třeba koupím, až po ní hodně zatoužím:) Až ma omrzi frajerka, nie srandujem:) ta ma neomrzi'
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 17 Júl 2017, 22:03

Pito píše:Pavliku, tigrik a triumph celkovo predrazeny nie je. Platis tam za kvalitu. Mne pride ako predrazena trebars NC-bavim sa najma o novych modeloch, ktore uz boli s cenovkou hoodne blizko trebars k versysu, co je inde, to mi pride predrazene. Ale dokonca tiger ak ma pamatat neklame, bol testovany 3 roky v australii no a ked si to vsetko spocitas, nieco to dokopy stoji.

Ja absolutne chapem ludi, co neocenia kvalitu jednotlivych veci. Niekto ide trebars popisovat brzdy stylom, blokne mi to kolo, tak fajn. Iny si povie, radial pumpa, strmen, panciere, priemer piestika, moznosti nastavenia. Kamos porovnaval zrovna tigra sport a tracera do hlbky a povedal, ze sa to neda porovnat. Ze celkovym spracovanim je triumph proste inde-a to nepisem ako majtel triumphu.

Takze tym som len chcel povedat, tracer je v pomere cena/vykon paradna zalezitost, sam som nad nim dokonca silno uvazoval. Ale ak pojdem do dalsej motorky, bude to tiger sport, clovek totiz ak vie co hlada a vie to popisat, az potom to oceni.


Piťo, kľudne píš ako majiteľ triumpha. Triumph je medzi motorkami presné to isté ako Range Rover medzi SUV-čkami. Za kvalitu si musíš priplatiť a tam je tá britská dôslednosť :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 17 Júl 2017, 22:04

Ó buduucnosť :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 24 Júl 2017, 14:59

Pavel píše:O nových cenovkách NC se ani nebavím, taky mi přijdou předražene, bavil jsem se o Tigru 800 a Traceru 900 z čehož mi jasně vyšel lepší Tracer, tak jsem to i myslel v poměru cena, výkon, vzhled. Tracer je taková líbivá motorka za supr cenu, ale stejně tak bych bral i Multistradu 950, ikdyž mě více vyhovují čtyřválce oproti tvrdšímu chodu dvouválce, ale popravdě nejvíce se mi líbí Multistrada :D Sedlají ji snobi :lol: Ikdyž mě se o to nejedená, jednou si jí třeba koupím, až po ní hodně zatoužím:) Až ma omrzi frajerka, nie srandujem:) ta ma neomrzi'


Multistrady sedlaju snobi, ktori sa nechcú vozit :D
Pocul som o nich vela "kvalitativnych" chval :)

Keby som sa ale teraz znova rozhodoval, co kupit, zase by som nevedel :D
Hold, clovek si musi kupit to co sa mu vlezie do rozpoctu a na com ho serie najmenej veci ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 24 Júl 2017, 15:03

georgoo píše:
Keby som sa ale teraz znova rozhodoval, co kupit, zase by som nevedel :D


Tato veta znamena, ze nie si s tracerom spokojny? :D :lol:

Ja som ti vravel nekupuj moto od výrobcov piána, ale ty néé, ze tebe sa prave ten znak páči... To mnohé vysvetluje, prečo je aj tolko pič.. teda renaultov na ceste :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 24 Júl 2017, 15:22

Pito píše:Tato veta znamena, ze nie si s tracerom spokojny? :D :lol:
Ja som ti vravel nekupuj moto od výrobcov piána, ale ty néé, ze tebe sa prave ten znak páči... To mnohé vysvetluje, prečo je aj tolko pič.. teda renaultov na ceste :D


Keby tam bolo napisane, ze sa rozhodujem, tak by to naznacovalo nespokojnost. Ja som tam ale napisal keby, takze to je cisto v teoretickej rovine ;)
Mne sa moje "tech black piano" velmi paci, neplanujem ho menit.
Ked si vybavim tvoj vyraz, aky si mal a co si hovoril po mini skuosobnej jazde, tak su tvoje poznamky viac ako nemiestne :lol: :lol: :lol:
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 24 Júl 2017, 15:28

Ale prosim ta, nehraj sa tu teraz so slovickami. Velmi dobre viem, ako si to myslel :D :lol:

Ale ano, musim uznat ze sa mi od oka tvoja dodávka páči ;)

Vyraz po skusobnej jazde nechajme tak, mal som problem, aby moj obed neskoncil v tvojej prilbe, cize... :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 26 Júl 2017, 13:35

Dam trosku dlhsi prispevok, ale snad niekomu pomoze...

Bol som si zajazdit tentoraz na SK ringu. Este celkom davno tu bola diskusia mna a Supiho o okruhoch ako takych. Nechcel ist na slovač, lebo sa mu zdala rychla. Ano, je najrychlejsia zo vsetkych okruhoch co som jazdil. Mal som predtym skusenosti iba na aute z neho, teraz aj z moto, takze mozem porovnavat. Na zaciatku uvediem otrepanu frazu: Den na okruhu ti da viac ako rok jazdenia v premavke. Ja s tymto uplne suhlasim. Netreba sa okruhov vobec bat ani so slabymi motorkami. Jazdia tam ozaj casto a vo velkom pocte amateri (co je vsak dobre). Tam sa da totiz najlepsie a najbezpecnejsie zdokonalovat. Len teda treba pocitat s vacsou spotrebou vsetkeho (benzin, gumy, platnicky,...)-ale zase nie je to az take dramaticke. Ja mam na okruhu spotrebu 7-9,5L/100, brzdy mi koncia a gumy tiez a to mam nabehane 7500km a nieco to este vydrzi.

Teraz k samotnemu porovnaniu. Motokarove okruhy su super, mam ich rad. Ale velky okruh, je velky okruh. Ak niekto hlada taky kompromis medzi malou gokart tratou (ktora je primarne urcena motokaram a preto su tam ostre zatacky, ktore su casto dost pomale) a ozaj rychlym okruhom ako je napr SKring-jednoznacne odporucam Brno. Je to genialne postaveny okruh, ktory poskytne dlhsie a tiahlejsie zatacky ako gokart trat, ale zase tam clovek neleti na nezmyselne dlhych usekoch ci vo vysokych rychlostiach v zatackach.

Preto vsetkym, ktory sa rozhodujete ci ist okruh vyskusat rozhodne radim-chodte. Ja som mal tiez velke obavy pred prvou navstevou (Pepe vie :D ), ale uz by som okruhovu jazdu nevymenil za nic. Je to ozaj dobre miesto, kde sa da BEZPECNE zlepsit, spoznat s motorkou, aplikovat teoriu do praxe ci aj si len zatahat.

Prikladam este moje video zo vcera:

https://www.youtube.com/watch?v=f-MaahmcHK0
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 26 Júl 2017, 15:25

Pito, suhlasim s tebou, ze den na okruhu da velmi vela. Ale vacsina z nas jazdi po cestach normalnou tychlostou, na kochacku. My Slovakiaring nevyuzijeme. Mozno to Brno... :D

K bezpecnosti na okruhu - treba ratat s tym, ze na okruhu sa ide na hranu (minimalne to laka). Pady su vo vyssich rychlostiach. Ako tak bezpecne, ale kazdy taky pad bude stat velmi vela penazi. Bezne poistky tam neplatia. A nie kazdy chce humplovat motorku na zavodnej trati.

Na druhej strane, vsetci ti, co sa nahanaju na PK Babe a podobnych kopcoch by mali ist pekne na trat. Na kopcoch jazdi vela motorkarov, ktori to nevedia a su nebezpecni pre seba aj inych. Par dni dozadu na PK babe jeden z takych "frajerov" sepalil frajerkinho kamarata. :evil: Nastastie si to odniesla hlavne jeho motorka. Vinnik bol na tom horsie. Sice som pocul, ze vinnik neisiel nejak rychlo, ale aj tak zjavne nad jeho schopnosti.

Podobne ako ten v kratasoch na GS-e z minulej nedele. Kazdu zakrutu isiel uplne zle a jednu vybehol nechtiac do protismeru, na brzdach :roll: A pritom sme isli len trochu svizne, ziadne extra nahananie sa. Hlavne ze hore utekal za kamaratom, potlapkat sa na ramene, aka to bola perfektna jazda :? :?
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 26 Júl 2017, 15:29

K tomu videu - to ste boli rozdeleni na skupiny podla schopnosti? Ti ostatni jazdci vyzeraju, akoby sli takym pohodovym tempom. Sice rychlo, ale s velkou rezervou (stopa, naklony).
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 26 Júl 2017, 15:38

Supi, nebola to nahodou ta kolizia s triumphom kde bol aj vrtulnik?

To brno bolo cielene mimo inych aj na teba, kedze sa ta tam pokusam zlomit uz dlhsie-keby si siel, uvidis ze nekecam :D

Ja s tebou tiez suhlasim okrem otazky padov... Viac penazi? To je minimalne velmi diskutabilne. Na ceste aj ked padnes v nizsej rychlosti tak vacsinou trafis obrubnik, škarpu, zvodidlo, strom ci nebodaj nieco co ide v protismere (alebo je vysoka pravdepodobnost "trafenia"). Uz vobec nebudem okrem materialnych skod spominat tie zdravotne. Na okruhu padnes sice vo vyssej rychlosti, no vacsinou moto vybehne mimo trat na travu/strk, alebo aj ostane na trati. To ze neplati poistenie, jasne.

A co som spominal tych amaterov-predbehli ma za 30min dvaja tusim. Ja sa pokladam za hrubeho okruhoveho amatera, ale ked som videl ostatnych tak mi az narastlo sebavedomie :lol: (az potom ja debil som natolko stratil respekt, ze to vyustilo do spominaneho highsidera). Ale bez srandy, je super ze ludia chodia skusat a ucit sa na okruh. Tiez som spominal ze ani nemusis ako ty vravis humplovat motorku-mozes sa sustredit iba na zakruty a neist na cas, co vela ludi praktizuje.

Zial a to ze drtiva vacsina svoje stroje neovlada a napriek tomu chodia nezmyselne rychlo za hranicou svojich schopnosti (kkti bez kuska sebareflexie) je fakt a ak aj pocuvas chalanov na babe niekedy... Boja sa ist na okruh je asi najcastejsim argumentom. To ze na babe sa potom ale neboja ist ako prasata... no dalej ani nejdem sa rozpisovat.
Naposledy upravil Pito dňa 26 Júl 2017, 15:47, celkovo upravené 1
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 26 Júl 2017, 15:40

Supi píše:K tomu videu - to ste boli rozdeleni na skupiny podla schopnosti? Ti ostatni jazdci vyzeraju, akoby sli takym pohodovym tempom. Sice rychlo, ale s velkou rezervou (stopa, naklony).


Nie Supino. To je presne to, preco som ta aj volal na okruh... Chodia tam ludia s cendurami a niekedy aj čoprami (na okruharoch je dokonca vo volnych jazdach electra glide od HD ;) ).

Jednoducho tam nepride 30 SS co to palia ako zmyslov zbaveni, ale normalni ludia co stretavas na ceste so vsetkymi chybami co aj na ceste vidis.

P.S.: to video co som vtedy daval z brna bolo nieco ine-ako sam Pepe mi povedal, take celodenky vyuzivaju skor okruhovy nadsenci, ktori ozaj pridu dobre vybaveni a vedia (to keby som vedel ani nepridem :D ). Ale zase uplnu prekazku si myslim som nerobil ani tam. A vidis na video, obiehal som aj geesaka ci explorera 1200 okrem ineho...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 16 hostia