Západná Ukrajina.

Západná Ukrajina.

Poslaťod vladimir » 19 Feb 2018, 10:46

chalani.. neťahá niekoho západná Ukrajina ? kedysi to patrilo k Československu..

len tak sa povoziť po kraji kde sa zastavil čas, nejde o hltanie kilometrov.. málo áut na cestách a samozrejme vybrať sa po asfaltových cestách.. nejaké dva dni sa tam poflákať..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Zizi79 » 19 Feb 2018, 14:01

dva dni... to je podla mojho gusta
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod vladimir » 19 Feb 2018, 15:34

to ti verím Zizi.. máš to za humnom..

cez Google Maps si pozrieme cesty ktoré sú asfaltové.. lebo na Ukrajine je aj bežné asfalt v dedine a za dedinou poľná cesta ..
nebude tam luxus, honosné stavby ale klídek, príroda ešte taká prírodná a v tých dedinkách dobrý ľudia..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod jorik » 19 Feb 2018, 22:53

vladimir píše:chalani.. neťahá niekoho západná Ukrajina ? kedysi to patrilo k Československu..

len tak sa povoziť po kraji kde sa zastavil čas, nejde o hltanie kilometrov.. málo áut na cestách a samozrejme vybrať sa po asfaltových cestách.. nejaké dva dni sa tam poflákať..
presne nad tym som teraz posledne tyzdne uvazoval :)
Obrázok užívateľa
jorik
***
***
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 16 Júl 2016, 07:22
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod vladimir » 21 Feb 2018, 11:22

nazdárek.

moc zaujímavé video som našiel na YouTube ale neviem ho tu pridať.. ako to bolo naozaj s týmto kusom zeme keď bolo dané Československu po páde Rakúsko uhorska a zase odobrané Rusmi.. oplatí sa pozrieť.

názov: Země opět bez jména Podkarpatská Rus.. pre nás je to Ukrajina ale oni sa necítia ako Ukrajinci..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Ruidos » 21 Feb 2018, 14:39

A už máš trip ? Veď hod sem kam na Ukrajinu a kadiaľ by si išiel, cez Maďarsko či cez nás ? 3 dni to neni vela


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Jirka » 21 Feb 2018, 16:39

Tak hlavně si už teď připravte co řeknete ukrainskýmu policajtovi až po vás bude chtít prachy za smyšlenej přestupek. V kombinaci cesty = tankodrom je to pro mě zapovězená země.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod vladimir » 21 Feb 2018, 17:33

zdravím Ruidos.

normálne cez východné Slovensko do Užgorodu.. konkrétne ciele myslím že to chce spoločnú dohodu.. z miest by asi za pozretie stál Lvov.. čo už je druhá strana Karpát a dá sa ísť dvomi cestami.. jedna je dosť popri rieke takže v nížine a tá druhá viac cez kopce.. to sú také hlavné ťahy.. vzdialenosť Užgorod Lvov asi 260 km.. a ako som na začiatku písal nejaké zabudnuté dedinky si pozrieť..

Jirko tu nieje podmienka uraziť po tých cestách za deň 500 km.. aj ten Lvov som tu napísal keby bola chuť.. kľudne sa z nejakého bodu dá urobiť niekoľko výletov.. užiť si klídek kde na veľkej hrbatej ploche je len niekoľko domčekov..

áno policajt keď chce niečo do vrecka dôvod nájde ale v pohode sa dá pri jazierku alebo riečke postaviť stan, založiť oheň a nebude do hodiny pri tebe ochranár, lesná stráž, poľovník že robíš niečo nezákonné..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod yenkie » 21 Feb 2018, 18:12

Ak bude znamy termin a budem mat v tom case volno, rad sa pridam.

Odoslané z Redmi 3S pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Richi » 21 Feb 2018, 23:43

Aj mňa to zaujalo. Počkám si na termín.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Richi » 21 Feb 2018, 23:47

vladimir píše:nazdárek.

moc zaujímavé video som našiel na YouTube ale neviem ho tu pridať.. ako to bolo naozaj s týmto kusom zeme keď bolo dané Československu po páde Rakúsko uhorska a zase odobrané Rusmi.. oplatí sa pozrieť.

názov: Země opět bez jména Podkarpatská Rus.. pre nás je to Ukrajina ale oni sa necítia ako Ukrajinci..


https://youtu.be/zNaXpzwcPS0
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Zizi79 » 22 Feb 2018, 08:59

no po vzhliadnuti videa so skutrom nie :-(
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Ruidos » 22 Feb 2018, 10:52

Vladimír toto je výzva. Už tu na fóre sú 4 čo by šli. Daj bližšie info termín a podobne. :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod vladimir » 22 Feb 2018, 12:34

takto chalani..
čo sa týka mňa termín je u mňa zajedno.. musí byť pekne a teplo.. lebo ja napíšem na dvere dovolenka a otvorené bude vtedy a hotovo..
ale pozrel som aj novšie videa a na ich známe miesta chodí už kopec turistov s tým že už majú vybudované ubytka, parkoviská, dá sa najesť a všetci predávajú suveníry. ľudia sa tam kúpu, chodia na tie holé kopce, dokonca nieje problém nechať sa aj autom vyviezť hore..

krajina už nepripomína čiernobielu fotografiu ako po rozpade Ruska.. mladý chodia do sveta zarábať a že aj niečo prinesú domov je poznať.. vzmáhajú sa.. len tie cesty ostali.. no určite sa dajú nájsť zabudnuté miesta mimo toho najväčšieho turistického ruchu a sú prejazdné.. ale prečo nemať doma aj suvenír s prostriedku Európy ???

Zizi autom je to horšie, motorkou sa dá brčkovať medzi dierami.. ako som písal už skôr.. nemienim zdolávať rieky ani horské kameňové cesty.. nemáme na to stroje..

fakt ja by som ten termín určoval až s nejakou dlhodobejšou predpoveďou počasia.. lebo nemienim tam tráviť niekoľko daždivých dní..

píšete tu akcie napríklad ten Trenčín.. keď bude pekne prídem aspoň na deň.. no bude pršať neprídem lebo nebaví ma vozenie v daždi.. iné je nejaká krátkodobá letná prehánka.. tá sa jednoducho v lete vyskytne.. príde odíde ale vybrať sa niekam s tým že nonstop prší.. niee..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Západná Ukrajina.

Poslaťod Ruidos » 22 Feb 2018, 20:15

Tak to je jasne. Ak má pršať ta akcia sa neoplatí. Z toho moc nie je, ale toto je vec ktorú dopredu nikto nevie. Ale Nedá sa plánovať akcia zo dňa na deň. Je potrebné porobiť rezervácie minimálne na niektorých bodoch, pripadne ubytovanie. Niekto ostane a niekto nie, ale treba byt pripravený. Dobrá akcia = dobrá partia. Kopec zážitkov :)



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia