All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné endurá

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Richi » 30 Apr 2017, 22:46

Teda dostali sa tam aj iné endura ale nie s takou ľahkosťou a eleganciou ako baterka s plne naloženým NC a ľadvinkou
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Baterka » 01 Máj 2017, 15:45

Pánové, moc děkuji za to že jste dorazili, byla to super akce! A s tím mým šílenstvím nepřehánějte :D

Fotky a videa mě trochu zklamali, příště se u toho focení musím víc snažit.
Sdílím zde: https://drive.google.com/drive/folders/ ... FJyOUYtRXM

Obrázok
Tady je ten zmíněný strom přes "cestu". V tu chvíli jsem si stýskal, že s sebou nevozím sekyru. :D Ač to na fotce nevypadá, na přejetí byl už moc velký a na posunutí příliš těžký. Byl celý prosáklý vodou.

Obrázok
A tady důvod proč jsme odmítli voňavé peřiny a teplou sprchu (ještě jednou díky za nabídku Richi! :) ). Tohle je pro nás prostě idylka :like:
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Supi » 01 Máj 2017, 19:48

Z vyjazdu s Baterkom si odnasam 2 veci:
- mal by som si kupit poriadny susplech
- ak by som niekedy mal cas na cestu okolo sveta, chcel by som ist s Baterkom. Teda ak by zhodnotil, ze ho nebudem prilis zdrzovat. :-D
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Baterka » 01 Máj 2017, 21:01

Pořádný šusplech je základ, já ten svůj v Rumunsku využil na 100%. Letos jsem ho vyklepával. :)
Supi to říkáš po tom kam jsem nás v tu sobotu zavedl? :D A kdo je teď šílenec? :D Ne vážně, zatím všude jezdíme s ledvinkou sami, protože jsem nepotkal nikoho kdo by měl podobný vkus v cestování. Spali jsme vždycky jen na divoko ve stanu / hamace tam, kde se nám to líbí, koupeme se v horských řekách, moři,... Mám rád offroad protože člověka zavede na místa méně známá, nedotčená a o to často krásnější. Jsme na cestě hodně samostatní.

Obrázok
(foto z Rumunska 2016) plná velikost
Letos plánuji začátkem září projet Albánii, tak kdyby se někomu zalíbily naše způsoby a chtěl se přidat, dejte vědět. :) Jo a co se cesty okolo světa týká, určitě se Supi pak ozvi, jsem pro každou legraci! :D
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Supi » 01 Máj 2017, 22:29

Este aby som to upresnil - suhlasim s nazorom, ze motorka nepatri do lesa. Takze sa snazim vyhybat chranenym oblastiam atd. Uz ten kusok lesa co sme isli, bol trochu za mojim moralnym limitom :-) - boli tam turisticke znacky. Na nasu obhajobu ale musim povedat, ze sme boli tichi, nezanechali sme ziadnu spinu ani velmi vyrazne stopy po pneumatikach ;)

Preco by som ale s tebou bez vahania isiel na dobrodruznejsi offroad trip je, ze sa vyznas v navigacii...mali ste vidiet jeho pristroje..., a vsetko beries uplne pohodovo, nic nie je problem :like:
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Floyd » 02 Máj 2017, 00:57

Batéria, Floydova by Ťa dobila hneď v prvú noc, ale po holej riti ! - že spať v hambáčoch, či ako sa to volá. Išli sme naspäť domov zo Senice cez Pezinskú babu a hore bolo 6 stupňov C. Vy ste koľko v noci mali v tom strašidelnom lese ? A ešte by ma zaujímalo, ako technicky riešiš - no oné ... Ty si na vrchu, ona na spodu, ale medzi Vami je predsa vzduchoprázdno !?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Baterka » 02 Máj 2017, 07:45

Hamaka není na všechno Floyde, proto je dobré mít s sebou i stan.. :D Sobotní večer byl teplý, rozdělali jsme si i ohýnek, takže jsme šli spát příjemně zahřátí. V hamace táhne chlad odspodu a tak není úplně dobrá do mrazu, člověk se musí hodně obléknout. Brzy ráno byla už docela zima, ale dalo se to. V osm hodin už příjemně hřálo sluníčko.

Supi píše:Este aby som to upresnil - suhlasim s nazorom, ze motorka nepatri do lesa.

Také souhlasím. Běžně po cestách pro pěší nejezdím (či dokonce mimo cesty), tohle byla výjimka v rámci "soutěže" :-) I ta fotka z Rumunska je focená nad takovou kamenitou cestou, jen není v záběru.

Supi píše:Preco by som ale s tebou bez vahania isiel na dobrodruznejsi offroad trip je, ze sa vyznas v navigacii...mali ste vidiet jeho pristroje..., a vsetko beries uplne pohodovo, nic nie je problem :like:

Taky se mi líbilo jak jsi to všechno bral pohodově. Ne každý by s GSem byl v tom lese tak příčetný. :D Těším se na další akci :like:
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Supi » 02 Máj 2017, 09:00

Co ti poviem, v tom lese som si uz daval poriadny pozor, nech nechytim zvody, katalyzator... Tie nemam vobec chranene.
A samozrejme sem tam som si vravel, ze to by nebolo dobre, to by sa mi nechcelo platit :-) Preto som pisal, ze na takyto teren potrebujem poriadny susplech.

Ale vyzera to tak, ze tento tyzden prezujem gumy za cisto cestne. Takze od terenu si dam asi chvilu pauzu.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Baterka » 02 Máj 2017, 11:04

Ten pocit starosti znám. Nejlepší když je všechno chráněné a můžes se na to spolehnout. To je pak ta jízda zase o něčem jiném.

Zrovna v sobotu večer jsem se Richimu a Romanovi svěřil, že na NC už žádné silniční pneu pořizovat neplánuji. Ty TKC, Mitas E07 nebo jiné 50/50 mi pro NC na silnici plně dostačují - Pucky s nimi běžně bousí stupačky - a přitom se s nimi můžu vydat i do terénu. V náklonech žádnou nejistotu nepocituji, na té Mitasce jezdím po okraj. Dokonce jsem si s nimi na silnici i jistější. Méně reagují na slepované spáry, štěrk a nerovnosti. Každý to má ale jinak a GS je zase jiný level, takže to chápu. :)
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Supi » 02 Máj 2017, 12:46

Mne tie Karoo 3 tiez drzia v zakrutach celkom dobre. Ale nezvladaju dobre preniest vykon GS na cestu - v naklone musim jemne zrychlovat, inak hned ustrelia. Prichadzam tak o velku porciu zabavy :) Na mokrej ceste je to este vyrazne horsie.
Predna brzdi ovela horsie ako cestna guma. Horsie idu do naklonov a hrozne hucia.
Na asfaltovu turistiku po Alpach nie su idealne. Ale ako univerzalne gumy (60/40; on/of) posluzili velmi dobre. Na jesen ich obujem znova.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: All Bikers Rally Camp - navigačná súťaž pre cestovné end

Poslaťod Richi » 02 Máj 2017, 22:44

Inak toto som si tiež všimol že pozdĺžne špáry s výškovým rozdielom asfaltu či dokonca vyfrézovaná vozovka terénnym gumám nerobia žiaden problém. Na cestných gumách som pociťoval nestabilitu - rozvlnenie. Podhustené TKC 80 to poberú s prehľadom.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia