Výmena predného reťazového kolieska.

(reťazový set, čistenie, mazanie, šponovanie, ...)

Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 08 Máj 2018, 21:13

v nedeľu som vymenil koliesko za menšie 16 zubové a je s toho úplne iná motorka.. doslova poviem že toto jej sedí.. tak mala byť od výroby..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod THeBaNDiT » 08 Máj 2018, 23:03

Menej zubov vpredu znamená väčšiu silu a menšiu maximálku, že? Ak človek nepotrebuje maximálku, ale uvíta väčšiu silu, tak je to plus, ale mínusom budú mierne skreslené údaje tachometra, keďže pokiaľ dobre pamätám, NC ráta rýchlosť nie z predného kolesa, ale práve z otáčiek toho kolieska (pastorka) - a keďže to tvoje má menej zubov, to znamená, že zadným kolesom bude točiť pomalšie než pôvodné, a teda rýchlosť na prístrojovke bude vyššia než v skutočnosti...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 09 Máj 2018, 10:29

by si neveril ako teraz tá motorka ide na 6-ku.. predtým to bol podľa mňa už taký ťažký prevod.. moc do rýchla.. motor bol hlučný a musel si mať dosť pridaný plyn.. teraz.. otáčky povedzme na 3 500 a plyn pridaný skoro nič.. len ako na zvýšený voľnobeh.. a motor ide tichúčko.. na diaľnici s Kútov do MA som pridal otáčky mali na kúsku 6 000 ale ja som mal plyn pridaný na 3/4 možno ani nie.. do plného bolo ešte kus.. tachometer ukazoval 193 GPS nemám.. podľa mojého prepočtu, neviem či dobre rátam.. som išiel 181.6 samozrejme máme ešte odchylku tachometra z výroby..

keď chcem ísť 100 tachometer musí ukazovať 106.. niesom až taký sledovač spotreby ale viem že predtým na 6-ku po diaľnici to ukazovalo že prejdem na 1 L nejakých 22-24 km.. pri rýchlosti 125- 130 teraz keď som prepol na spotrebu tak to ukazovalo 29-30 km/L ale 1 km.. teraz mám o nejaké metre kratší kilometer..

v nedeľu pôjdeme viacerý tak si porovnám prejdenú vzdialenosť aj tachometer s nimi.. a tiež spotrebu spočítam.. to spomalenie je poznať aj pri posúvaní na 1-ku na voľnobeh..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod puccky1 » 09 Máj 2018, 15:42

Neviem ako 750- ka ale moja 700- ka ked idem 53 tak realne idem 50
Ked idem 100 tak podla gps len 93 cize odchylka markantne rastie ako rastie rychlost
Cize ked som siel maximalku 187 tak realne som siel len nieco cez 170 ;)
Ked som dal o zub vacsie koliecko tacho ukazovalo presne aj pri 50 aj pri 90
Neviem ako ukazuje tacho na 750 ale ten jeden zub ti urobi dost od reality ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod pepe » 09 Máj 2018, 16:04

Vladimíre, přesně tímhle experimentováním s menším řetězovým kolečkem jsem si prošel taky a to přesně ze stejných důvodů (příliš dlouhá šestka). Nicméně, jak tu bylo řečeno, zjistil jsem, že čidlo měřící rychlost je před a ne za řetězovým kolečkem, tudíž zmenšení řetězového kolečka v podstatě ještě zvětšuje odchylku tachometru. Pokud se pamatuju, při 100 km/h podle tachometru ukazovala GPS 89 km/h, což už je na můj vkus moc a z tohoto důvodu jsem se zase vrátil k původnímu ř. kolečku. Vyřešit by to mělo toto zařízení: http://www.hondavfr.eu/index.php/clanky ... eedohealer , zatím jsem to ale nerealizoval.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 09 Máj 2018, 17:10

dík.. pepe.

ja už som to tu spomenul niekde že chodím do BA a v zápchach by bodla pomalšia jednička na posúvanie medzi autami a na okrskách pomalšia 6-ka.. lebo jazdím väčšinou na 5-ku.. ten tachometer že bude ináč ukazovať som vedel.. couž.. a že sa vyrába aj taká hračka ako si tu dal som nevedel.. ešte raz dík..

mňa viac prekvapilo ako to tej motorke sedí.. dúfam že v nedeľu bude pekne a niekam vybehneme a porovnám rozdiel z inými.. ja som zatiaľ len dva krát počítal spotrebu.. raz bol kamarát zvedavý že on už tankuje a ja nie tak koľko to žerie ? tak som natankoval a vypočítal.. vyšla 3.9 L druhý krát sme šli viacerý a bola to taká naháňačka na niektorých úsekoch tak to som bol ja zvedavý čo to ukáže keď ju držím viac pod krkom.. a vyšla my spotreba 4.3 L.. jazdím sám bez kufrov a vážim 75 kg..

a ako jazdím ? zadná guma BT 23 mi vydržala necelých 8 000 km.. niekomu raz toľko..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod georgoo » 09 Máj 2018, 18:51

Presunuta tema z pripomienok
georgoo
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 23 Máj 2018, 19:38

nazdárek.

povedal som že sa vyjadrím tak píšem.. s chalanmi výlet nebol lebo chlastali tak som bol u kamarátky za Nitrou.. že som mal jednu kamarátku v Nitre pár rokov späť a k nej som to mal 101 km z domu.. tak teraz som išiel ako by k nej a tachometer mi ukázal 107 km.. o 6 km viac..

cesta z domu cez Bukovú, Trstín, Trnava a po diaľnici do Nitry.. z domu také svižnejšie tempo do Trnavy a po diaľnici jazdím rýchlosťou 125 km/h zhruba.. v Nitre pred jej bytovkou som bol za hodinu aj štyri minúty.. z autom taký čas neurobím aj keď jazdím po diaľnici rýchlejšie ako 125.. ale veď o tom je motorka..

niečo som ešte v týždni tak nakrátko nabehal a tento výlet až za Nitru a spotreba mi vyšla 3.6 litra.. vypočítaná na skutočné kilometre a nie čo natočil tachometer.. takže maximálna spokojnosť z výmenou kolečka za menšie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 27 Máj 2018, 19:29

chalani.. šli sme po okrskách do Uherského Hradišta.. odtiaľ Modrá a tie Kostelany.. do hôr po uzučkej ceste plnej zákrut.. takže pomaly.. potom Kroměříž.. tam zase niekto dostal nápad Brno.. to sme šli mimo diaľnice a cesty dosť prázdne tak sme mu nakladali.. po Brne sme pobehali a domov zase mimo diaľnice po dosť prázdnych cestách.. tak tiež rýchla jazda..

prekvapenie bolo doma na pumpe.. mne vyšla spotreba 3.13 litra na 100 km.. to som km opísal od kamaráta lebo mne tachometer pripisuje.. pri 17 zubovom kolečku pri takejto jazde by motorka spapala cez 4 L na 100.. takže o toľko ide tá motorka teraz ľahšie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 03 Júl 2019, 12:40

nazdárek.

vysunutá hriadeľ predného ozúbka a voľné ozubené kolo.. dočítal som sa že niesom jediný a urobilo to vychýlenie zadného kola.. tá hriadeľ je uložená tak že nieje stavaná na nejaký bočný ťah.. pred dovolenkou som na to prišiel a poriešil som to takto.. vyrobil so z najtenšieho plechu aký som našiel podložku ktorá ide nasunúť na hriadeľ..


najprv som dal na hriadeľ podložku a potom ozúbko.. samozrejme takto bola zase utopená hriadeľ keď som cez to preložil rovné želiezko.. nemám plech ale 0.2 mm.. dal som všetko dole a do drážok kolieska aj hriadele (pozor len na začiatok tej drážky .. som naniesol trochu motorového silikónu.. samozrejme na koliesko z tej strany ktorá sa nasúva.. potom som pomaly nasunul koliesko a zvonku poutieral silikón, tú podložku čo som vyrobil som dal z vonkajšej strany na koliesko alebo hriadeľ záleží na každého pohľade.. a pritiahol skrutku aj z originál podložkou..

ten silikón takto v uzavretom priestore pomaly tuhne.. po pól hodine som skrutku povolil nech to má vzduch a nechal tuhnúť.. po dvoch hodinách som na skrutku dal lepidlo na závity a skrutku fakt len priskrutkoval, neuťahoval aby som zase neťahal hriadeľ von lebo tá vyrobená podložka presahuje hriadeľ..

vrátil som sa z výletu, doma niečo pobehal a teraz všetko mením.. reťaz aj ozubené kolá.. bol som zvedavý na ten silikón či splnil účel alebo sa vysype čierny prach a ono to fakt držalo.. musel som ho utrhnúť z hriadele sťahovákom.. takže keď to v pohode vydržalo 3 000 km určite vydrží aj viac.. nenechajte koliesko hrkotať na hriadeli aby s toho nebola časom voľnobežka..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod Floyd » 03 Júl 2019, 16:21

Vlado, neviem o čom to píšeš, ale si šikulák.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 03 Júl 2019, 17:13

nazdárek Floyd..

keď nemáš ten problém buď rád.. píšem o tom že dáš dole reťaz, máš dole aj kryt predného reťazového kolieska, chytíš to malé ozubené kolo a ono sa na hriadeli hýbe, má vôľu.. no nemá mať vôľu.. a už si v obraze..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod Floyd » 03 Júl 2019, 18:41

Ale ja ani neviem, či mám ten problém.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod vladimir » 03 Júl 2019, 20:09

keď budeš meniť reťaz skontroluj..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výmena predného reťazového kolieska.

Poslaťod Femicko » 04 Júl 2019, 07:56

Vladimir, ja si myslim, ze ja s Floydom nikdy nebudeme len tak davat dole retaz. Ak teda Floyd mozem aj za Teba, tak my sme ten typ motorkarov, co si vie sadnut na motorku a jazdit. A ked zastavime, vypneme motor a tym nase motorkarovanie konci 8-)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Sekundárny prevod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia